Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRyanAir po kilku miesiącach powrócił do Bydgoszczy

RyanAir po kilku miesiącach powrócił do Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 01 czerwiec 2021 14:45

We wtorek 1 czerwca o godzinie 9:40 w Porcie Lotniczym Bydgoszcz wylądował samolot linii RyanAir, który przyleciał lotniska Londyn-Stansted. 39 minut później, po zatankowaniu i z nowymi pasażerami na pokładzie wyruszył w drogę powrotną do stolicy Wielkiej Brytanii. Miejmy nadzieje, że lockdowny już więcej rynku lotniczego nie załamią.

Dzisiaj do Bydgoszczy przylecą jeszcze samoloty z Birmingham i ze stolicy Irlandii Dublina. Dzisiejsza data to zatem wznowienie lotów międzynarodowych do Bydgoszczy. Do Birmingham oraz Dublin samoloty będą latać we wtorki i w soboty, zaś do Londynu w poniedziałki, wtorki i w piątki (dwa loty jedno na lotnisko Stansted, a drugie Luton). Nie wiadomo kiedy RyanAir wznowi loty do Szkocji i do Kijowa.

 

- Na ten moment czekaliśmy wszyscy. To dobry prognostyk dla rozwoju siatki naszego Portu Lotniczego. I mamy nadzieję, że lotów będzie już tylko przybywać. – mówi Tomasz Moraczewski, Prezes zarządu Portu Lotniczego Bydgoszcz SA.- To również dobra informacja dla mieszkańców regionu, którzy znów mogą spotkać się z bliskimi sobie osobami.

 


 

Obecnie latają też samoloty PLL LOT do Warszawy, od połowy czerwca uruchomione będą też sezonowo loty do Krakowa.


Ostatni raz samoloty RyanAir w Bydgoszczy widziane były na początku roku, ale nie były one regularne. Regularne połączenia zawieszono w listopadzie z uwagi na spadek popytu spowodowany pandemią. Próba wznowienia lotów w połowie grudnia nie powiodła się, bowiem z powodu pojawienia się wariantu brytyjskiego COVID-19, polski rząd zakazał lotów z Wielkiej Brytanii.

 

Warte obejrzenia

 • Włosi triumfują na Akademickich Mistrzostwa Europy na Kujawach

  Jezioro Gopło po raz trzeci było areną zmagań najlepszych akademickich wioślarzy do lat 23 w Europie. Zawody w Kruszwicy na półwyspie Rzępowskim odbywały się w sobotę i w niedziele, uczestnicy w pewnym sensie byli odcięci od świata, z uwagi na obostrzenia epidemiczne.

 • Derby dla Sportisu

  W meczu 5 kolejki IV ligi najciekawiej zapowiadał się pojedynek Chemika Bydgoszcz ze Sportisem Łochowo. Był to mecz bardzo zacięty, zakończony po myśli gości.

Wiadomości sportowe

   

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

 • Niemcy przewidują, że pandemia zakończy się wiosną

  "Jeśli nie pojawi się żaden nowy wariant wirusa, to na wiosnę pokonamy pandemię" - mówi federalny minister zdrowia Jens Spahn w środę w rozmowie z dziennikiem "Augsburger Allgemeine". Przestrzega jednocześnie przed lekceważeniem ryzyka zakażenia w obliczu obecnego spadku liczby zachorowań.

  Etykiety: covid19
 • Na Covid w Polsce chorują obecnie głównie niezaszczepieni

  Najwięcej zachorowań na COVID-19 jest w województwach, w których jest najmniej osób zaszczepionych przeciwko tej chorobie. Czwarta fala koronawirusa jest pandemią niezaszczepionych – powiedział w środę w radiu RMF FM prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski.

Wiadomości z regionu