Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrezydent pisze do premiera. Domaga się wyciągnięcia konsekwencji służbowych od policjantów

Prezydent pisze do premiera. Domaga się wyciągnięcia konsekwencji służbowych od policjantów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 31 maj 2021 14:56

W sobotę protest zorganizowany przez diasporę białoruską w Bydgoszczy, w czasie którego domagano się uwolnienia przez reżim Aleksandra Łukaszenki więzionych opozycjonistów, został zakłócony przez bydgoskich policjantów, którzy dawali do zrozumienia, że zgromadzenie jest nielegalne i chcieli legitymować uczestników. Takie działanie w liście do premiera Mateusza Morawieckiego krytykuje prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

 

W czasie pokojowej demonstracji protestujących legitymowali m.in. nieumundurowani ,,policyjni tajniacy”. Nakazywali im rozejście się – tak działania bydgoskiej policji relacjonuje szefowi rządu, prezydent Rafał Bruski – Taka sytuacja, po raz kolejny, podważa zaufania do Państwa Polskiego, szkodzi wizerunkowi naszego kraju wśród Białorusinów, ale co najgorsze, powoduje, że państwowa Policja kojarzy się Polakom z represjami zamiast z ochroną i działaniami prewencyjnymi.

 

Prezydent Bydgoszczy wyraża oczekiwanie – Oczekuję wyciągnięcia konsekwencji służowych wobec osób, które podjęły tak nieodpowiedzialne decyzje.

 

 

Szopiński: Oczekuję od Komendy Miejskiej w Policji zwyczajnego – przepraszam

Jeżeli w Polsce apelujemy o wzmacnianie solidarnego stanowiska państw europejskich wobec reżimu w Mińsku i ten protest miał temu służyć, to pytam dlaczego on został spacyfikowany. To co powiedziałem – kierownictwo policji chyba nie zapoznało się z tą uchwałą Sejmu i zachęceniem tego, aby społeczeństwo białoruskie popierać - powiedział w naszej audycji ,,Głos Parlamentarny" poseł Jan Szopiński z Lewicy - Dzisiaj oczekuję od kierownictwa Komendy Miejskiej, że najzwyczajniej w świecie zapozna się z tą uchwałą Sejmu i powie – przepraszamy. Nie taki był nasz zamiar, nie chcemy w roli tych, którzy pacyfikują dobre demokratyczne protesty, nie chcemy być w gronie tych, którzy siły policji używają do elementu dotyczącego przymusu wobec mniejszości narodowych Polsce.

 

List do komendanta miejskiego skierowala natomiast posłanka Magdalena Łośko z Koalicji Obywatelsiej - Na jakiej podstawie prawnej Policja podjęła interwencję wobec zgromadzonych w dniu 29 maja 2021 r. na bydgoskim Starym Rynku?Zwłaszcza, że protest miał charakter spontaniczny, nie zagrażałinnym obywatelom, a liczba jego uczestników była znacznie mniejsze aniżeli liczba interweniujących funkcjonariuszy

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • To już ponad 170 dni wojny

  Pod koniec lutego wszystkich nas zaskoczyła rosyjska agresja na Ukrainę, było zszokowanie, być może też niedowierzanie, po kilku dniach okazało się, że Ukraińcy swoją walecznością, także za ogromną cenę, podjęli skuteczną obronę swojej suwerenności. Plan Rosjan zajęcia Kijowa w ciągu tygodnia się nie powiódł, ale wojna trwa dalej – nie budzi już takiego zainteresowania jak na początku, po prostu nam spowszedniała.

 • Wzrasta liczba zakażeń i zgonów spowodowanych COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W okresie od 1 do 13 sierpnia w naszym województwie stwierdzono blisko 2,1 tys. nowych zakażeń COVID-19, to około 300 więcej niż przez cały czerwiec, dynamika wzrostu zakażeń wynosi zatem ponad 100%. Jeszcze szybciej wzrastają zgony.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu