Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKina czekają na kinomanów

Kina czekają na kinomanów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 28 maj 2021 11:11
Kina czekają na kinomanów fot: Michal Wojciechowski

Pandemia na długie miesiące zamroziła funkcjonowanie kin – od dzisiaj w Bydgoszczy do dyspozycji kinomanów są trzy multipleksy oraz studyjne Kino Orzeł. Jak przyznają krytycy filmowi jest teraz wiele premier kinowych do nadrobienia, stąd też najbliższe tygodnie mogą być atrakcyjne.

Pierwotnie otwarcie kin rząd planował na dzisiaj 28 maja, ale postanowiono ostatecznie przyśpieszyć zniesienie obostrzeń o tydzień do 21 maja. Większość kin nie była jednak wstanie wystartować z dnia na dzień – od tygodnia w Bydgoszczy działało tylko Kino Helios w Galerii Pomorskiej.

 

Dzisiaj wystartowało Cinema City w Focus Mall oraz Multikino. Dzisiaj obejrzeć możemy nagrodzony sześcioma tegorocznymi Oscarami film ,,Nomadland” przedstawiający historię koczowników (nomandów) Lindy May, Swankie i Boba Wellsa, którzy po recesji wsiadają w vana i podróżują po amerykańskim Zachodzie Wiele seansów dzisiaj ma też ,,Mortal Kombat” wzorowany na grach komputerowych film ze scenami walki. Disney proponuje kinomanom komediowy kryminał Cruella, którego akcja dzieje się w latach 70. w Londynie.

 

W Kinie Orzeł możemy natomiast znaleźć propozycje kina ambitnego, ale już niekoniecznie masowego. O 18:30 można obejrzeć polską animację ,,Zabij to i wyjedź z tego miasta” z elementami horroru - Jednym z głównych bohaterów filmu jest muzyka: fenomenalne, brzmiące niesłychanie współcześnie utwory Tadeusza Nalepy i zespołu Breakout nadają animacji bluesowy, niespieszny rytm – czytamy w opisie filmu. Autorem animacji i reżyserem jest Mariusz Wilczyński, swój głos użyczyli m.in.: Andrzej Wajda, Daniel Obrychski czy Krystyna Janda.

 

Warte obejrzenia

 • Włosi triumfują na Akademickich Mistrzostwa Europy na Kujawach

  Jezioro Gopło po raz trzeci było areną zmagań najlepszych akademickich wioślarzy do lat 23 w Europie. Zawody w Kruszwicy na półwyspie Rzępowskim odbywały się w sobotę i w niedziele, uczestnicy w pewnym sensie byli odcięci od świata, z uwagi na obostrzenia epidemiczne.

 • Derby dla Sportisu

  W meczu 5 kolejki IV ligi najciekawiej zapowiadał się pojedynek Chemika Bydgoszcz ze Sportisem Łochowo. Był to mecz bardzo zacięty, zakończony po myśli gości.

Wiadomości sportowe

   

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

 • Niemcy przewidują, że pandemia zakończy się wiosną

  "Jeśli nie pojawi się żaden nowy wariant wirusa, to na wiosnę pokonamy pandemię" - mówi federalny minister zdrowia Jens Spahn w środę w rozmowie z dziennikiem "Augsburger Allgemeine". Przestrzega jednocześnie przed lekceważeniem ryzyka zakażenia w obliczu obecnego spadku liczby zachorowań.

  Etykiety: covid19
 • Na Covid w Polsce chorują obecnie głównie niezaszczepieni

  Najwięcej zachorowań na COVID-19 jest w województwach, w których jest najmniej osób zaszczepionych przeciwko tej chorobie. Czwarta fala koronawirusa jest pandemią niezaszczepionych – powiedział w środę w radiu RMF FM prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski.

Wiadomości z regionu