Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRozbiórka Wiaduktów Warszawskich jeszcze w tej dekadzie

Rozbiórka Wiaduktów Warszawskich jeszcze w tej dekadzie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 27 maj 2021 11:09
Rozbiórka Wiaduktów Warszawskich jeszcze w tej dekadzie Fot: ZDMiKP

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej potwierdza, że ruch po czterech pasach Wiaduktów Warszawskich będzie przywrócony w czerwcu. Drogowcy informują, że prace związane z podparciem konstrukcji udało się zakończyć wykonawcy ponad dwa tygodnie przed terminem, z tego też powodu przywrócenia obu pasów możemy spodziewać się już nie długo. Dalej będą prowadzone prace naprawcze, ale już pod normalnym ruchem.

Od października ruch na Wiaduktach Warszawskich odbywa się tylko na dwóch pasach, z ograniczeniem do 30 km/h. Zdaniem ZDMiKP powstała w latach 70 konstrukcja praktycznie jest wyeksploatowana, na dodatek wiadukty zbudowano w niesprawdzającej się technologii. Wiadukty powstały pod nacisk 22 ton, późniejsza modernizacja zwiększyła nośność do 40 ton – dzisiejsze normy natomiast to 60 ton.

 

W 2026 może ruszyć rozbiórka

Prowadzone prace naprawcze są tymczasowe, wszyscy zdają sobie sprawę, że w bliższej lub dalszej przyszłości będzie trzeba wiadukty rozebrać i zbudować na nowo. ZDMiKP przedstawił dzisiaj harmonogram, z którego wynika, że rozbiórka mogłaby ruszyć już w 2026 roku. W latach 2023-2025 planuje się prace koncepcyjne, w roku 2026 zaś przetarg na wykonanie robot rozbiórkowych i budowę nowych wiaduktów. Zakończenie inwestycji według tego harmonogramu do 2029 rok.

 

Koszt całej operacji szacuje się na 200 mln zł. Tych środków na dzisiaj nie ma w wieloletnim budżecie miasta.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Urząd Marszałkowski nie rozstrzygnie przetargu kolejowego do 12 grudnia

    Marszałek województwa po raz kolejny się przeliczył w swoim optymizmie, gdy pod koniec sierpnia na Sejmiku Województwa zapewniał, że przetarg na obsługę połączeń kolejowych zostanie rozstrzygnięty przed 12 grudnia. Wówczas niektórzy radni mieli wątpliwości, że zbyt długo zwlekano z przetargiem i po prostu nie starczy czasu. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że sceptycy mieli rację.

    Etykiety: kolej
  • Trzy województwa generują ponad połowę zakażeń dla całej Polski

    We wtorkowym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o blisko 4 tys. zakażeń co jest rekordem jeżeli chodzi o drugie półrocze 2021 roku. W województwie kujawsko-pomorskim jest to 126 zakażeń, najwięcej od maja, ale jak spojrzymy na województwo lubelskie, gdzie jest 998 zakażeń, to nie jest to wielki wynik.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu