Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa drugi koniec Polski w godzinę. PLL LOT uruchomi nowe połączenie

Na drugi koniec Polski w godzinę. PLL LOT uruchomi nowe połączenie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 20 maj 2021 15:43
Na drugi koniec Polski w godzinę. PLL LOT uruchomi nowe połączenie Fot: PLB

Od 18 czerwca w piątki i w niedzielę będą odbywały się loty na trasie Bydgoszcz – Kraków. Operatorem połączenia będą Polskie Linie Lotnicze LOT. Podróż zajmie godzinę, przez co będzie atrakcyjną alternatywą dla wielogodzinnych podróży pociągiem lub samochodem. Część biletów będzie można kupić nawet za 99 złotych.

- Dzięki znakomitej współpracy z portem Bydgoszcz, Kraków, jak również polskie góry są dostępne z tego miasta w ciągu godzinnej podróży. Jesteśmy przekonani, że również dla mieszkańców Małopolski będzie to atrakcyjna propozycja, zarówno ze względu na turystyczne, jak i biznesowe walory stolicy Kujaw - mówi członek zarządu PLL LOT, Michał Fijoł.

 

Będzie to rozszerzenie oferty PLL LOT, który od marca trzy razy w tygodniu – w poniedziałki, czwartki i soboty – wykonuje loty do Warszawy. Od 1 czerwca powrócą również loty RyanAir do Londynu, Dublina i Birmingham. Wciąż nie wiadomo czy i kiedy powrócą loty niemieckiej Lufthansy do Frankfurtu.


Loty pomiędzy Bydgoszczą i Krakowem były przez kilka miesięcy realizowane przez kilka miesięcy w 2015 roku przez linie Sprint Air.

 

Warte obejrzenia

 • Włosi triumfują na Akademickich Mistrzostwa Europy na Kujawach

  Jezioro Gopło po raz trzeci było areną zmagań najlepszych akademickich wioślarzy do lat 23 w Europie. Zawody w Kruszwicy na półwyspie Rzępowskim odbywały się w sobotę i w niedziele, uczestnicy w pewnym sensie byli odcięci od świata, z uwagi na obostrzenia epidemiczne.

 • Derby dla Sportisu

  W meczu 5 kolejki IV ligi najciekawiej zapowiadał się pojedynek Chemika Bydgoszcz ze Sportisem Łochowo. Był to mecz bardzo zacięty, zakończony po myśli gości.

Wiadomości sportowe

   

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

 • Niemcy przewidują, że pandemia zakończy się wiosną

  "Jeśli nie pojawi się żaden nowy wariant wirusa, to na wiosnę pokonamy pandemię" - mówi federalny minister zdrowia Jens Spahn w środę w rozmowie z dziennikiem "Augsburger Allgemeine". Przestrzega jednocześnie przed lekceważeniem ryzyka zakażenia w obliczu obecnego spadku liczby zachorowań.

  Etykiety: covid19
 • Na Covid w Polsce chorują obecnie głównie niezaszczepieni

  Najwięcej zachorowań na COVID-19 jest w województwach, w których jest najmniej osób zaszczepionych przeciwko tej chorobie. Czwarta fala koronawirusa jest pandemią niezaszczepionych – powiedział w środę w radiu RMF FM prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski.

Wiadomości z regionu