Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTłumy na Starym Rynku. Czuć, że wraca normalność

Tłumy na Starym Rynku. Czuć, że wraca normalność

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 15 maj 2021 18:30

Dzisiaj po raz pierwszy od października gastronomia mogła obsłużyć na miejscu klientów, co prawda póki co tylko w ogródkach gastronomicznych. Na Starym Rynku w sobotę pojawiły się tłumy, co pokazuje, że Polacy od dawna mieli potrzebę spotkać się. Dzisiaj mogliśmy też po raz pierwszy od dawna zobaczyć swoje twarze w przestrzeni publicznej bez maseczek.

Na Starym Rynku większość stolików była zapełniona, na sąsiednich ulicach również nie brakowało klientów, choć miejsc wolnych było już więcej. Po godzinie 17 na balkonie pojawiły się skrzypaczki, które muzycznym występem symbolicznie otworzyły sezon na bydgoskiej starówce.

 

 

 

Za dwa tygodnie restauratorzy będą mogli zaprosić gości także do swoich lokali.

 

Pamiętajmy, że pandemia jeszcze się nie zakończyła, stąd też korzystajmy z możliwości spotykania się przy stoliku, ale róbmy to odpowiedzialnie i pamiętajmy o potrzebie zachowywania dystansu.

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu