Jesteś tutaj: HomeBydgoszczStarówka przygotowuje się na otwarcie

Starówka przygotowuje się na otwarcie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 13 maj 2021 14:54

W sobotę 15 maja pierwszy raz od października będziemy mogli skorzystać z usług zewnętrznej gastronomii, napić się piwa pod parasolką, a przede wszystkim zdjąć maseczkę (na razie tylko na świeżym powietrzu). Gastronomia czeka zatem z utęsknieniem na sobotę i przygotowuje się.

 

W czwartek na Starym Rynku montowane były kolejne ogródki gastronomicznej, przyległa ulica Magdzińskiego jest już właściwie gotowa. Od soboty goście będą mogli spożywać pokarmy lub napoje tylko siedząc na zewnątrz, gastronomia w lokalach ma być odmrożona pod koniec maja.

 

W sobotę przypadnie Międzynarodowy Dzień Muzeów – w tym roku z uwagi na pandemię zrezygnowano z Europejskiej Nocy Muzeów w Bydgoszczy, pojedyncze muzea przygotowują jednak specjalną ofertę (np. Muzeum Mydła i Historii Brudu). Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego chce zaprosić nas natomiast na Wieczór z Muzeum – w godzinach 18:00 – 22;00 przy budynkach muzealnych pojawią się specyficzne znaki i kody QR, które mają pomóc nam w czasie tego wieczornego spaceru poczuć historię Bydgoszczy. W kasach muzeum można będzie bezpłatnie odebrać specjalną mapę, będąca drogowskazem do wieczornego zwiedzania.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  • Szczecin bliżej naszego regionu

    Czekamy na budowę drogi ekspresowej S10 nie tylko dlatego, że skomunikuje nas z autostradą A1 i Warszawą, ważny jest też odcinek zachodni w kierunku Szczecina i całego Pomorza Gdańskiego. GDDKiA podpisała właśnie umowy na realizację dwóch odcinków S10 pomiędzy Piłą i Szczecinem. Ten fragment ekspresówki podzielony jest na 8 odcinków, umowy na pozostałe 6 odcinków mają być podpisane w najbliższych tygodniach.

  • Jak problem migracji widzą główni kandydaci na szefa Komisji Europejskiej? Ta debata była zupełnie inna od tej w Polsce

    W czwartek o godzinie 15 rozpoczęła się debata Eurowizji w której wystąpiło pięciu kandydatów na funkcję przewodniczącego Komisji Europejskiej, która była tłumaczona na wszystkie oficjalne języki Unii Europejskiej. To duże przedsięwzięcie medialne i próba odbycia centralnej debaty nad przyszłością Europy. Nie wszystkie siły polityczne były jednak zainteresowane tą formułą.

Wiadomości z regionu