Jesteś tutaj: HomeBydgoszczStarówka przygotowuje się na otwarcie

Starówka przygotowuje się na otwarcie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 13 maj 2021 14:54

W sobotę 15 maja pierwszy raz od października będziemy mogli skorzystać z usług zewnętrznej gastronomii, napić się piwa pod parasolką, a przede wszystkim zdjąć maseczkę (na razie tylko na świeżym powietrzu). Gastronomia czeka zatem z utęsknieniem na sobotę i przygotowuje się.

 

W czwartek na Starym Rynku montowane były kolejne ogródki gastronomicznej, przyległa ulica Magdzińskiego jest już właściwie gotowa. Od soboty goście będą mogli spożywać pokarmy lub napoje tylko siedząc na zewnątrz, gastronomia w lokalach ma być odmrożona pod koniec maja.

 

W sobotę przypadnie Międzynarodowy Dzień Muzeów – w tym roku z uwagi na pandemię zrezygnowano z Europejskiej Nocy Muzeów w Bydgoszczy, pojedyncze muzea przygotowują jednak specjalną ofertę (np. Muzeum Mydła i Historii Brudu). Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego chce zaprosić nas natomiast na Wieczór z Muzeum – w godzinach 18:00 – 22;00 przy budynkach muzealnych pojawią się specyficzne znaki i kody QR, które mają pomóc nam w czasie tego wieczornego spaceru poczuć historię Bydgoszczy. W kasach muzeum można będzie bezpłatnie odebrać specjalną mapę, będąca drogowskazem do wieczornego zwiedzania.

 

Warte obejrzenia

 • World Athletics opublikowało najważniejsze imprezy na świecie. W czerwcu na tej mapie znalazła się Bydgoszcz

  Sezon 2023 w lidze złotej lekkoatletycznych mitingów będzie w tym roku wyjątkowo długi, po poszerzeniu listy imprez czeka fanów królowej sportu aż 14 wydarzeń, które odbędą się na 5 kontynentach świata. W niższych rangą ligach srebrnej i brązowej imprez będzie jeszcze więcej. My będziemy mogli na żywo oglądać zawody rangi Gold w czasie 5. Memoriału Ireny Szewińskiej na stadionie Zawiszy.

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Blisko rok po rosyjskiej inwazji europejczycy nadal solidarni z Ukrainą

  Pod koniec lutego minie rok od rosyjskiej agresji na Ukrainę, która wywołała skutki w całej Unii Europejskiej, działania związane z sankcjami doprowadziły do ograniczenia importu surowców energetycznych z Rosji, co przełożyło się też na wzrost cen. Jak pokazuje najnowsze badanie Eurobarometru opinia publiczna w Unii Europejskiej pomimo tych niedogodności popiera politykę wspierania Ukrainy i nakładania na Rosję sankcji.

 • Portal chwilowo zawieszony

  1 i 2 lutego nie pojawią sie żadne nowe treści na Portalu Kujawskim.  W ten sposób chcemy pokazać jakim zagrożeniem dla lokalnych mediów jest wydawanie przez Urząd Miasta Bydgoszczy swoich mediów, które nie muszą się liczyć z rachunkiem ekonomicznym. Bez prywatnych mediów, czytelnicy będą skazani jedynie na przekaz kreowany przez polityków, bez poruszania dla nich niewygodnych kwestii.

Wiadomości z regionu