Jesteś tutaj: HomeBydgoszczStarówka przygotowuje się na otwarcie

Starówka przygotowuje się na otwarcie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 13 maj 2021 14:54

W sobotę 15 maja pierwszy raz od października będziemy mogli skorzystać z usług zewnętrznej gastronomii, napić się piwa pod parasolką, a przede wszystkim zdjąć maseczkę (na razie tylko na świeżym powietrzu). Gastronomia czeka zatem z utęsknieniem na sobotę i przygotowuje się.

 

W czwartek na Starym Rynku montowane były kolejne ogródki gastronomicznej, przyległa ulica Magdzińskiego jest już właściwie gotowa. Od soboty goście będą mogli spożywać pokarmy lub napoje tylko siedząc na zewnątrz, gastronomia w lokalach ma być odmrożona pod koniec maja.

 

W sobotę przypadnie Międzynarodowy Dzień Muzeów – w tym roku z uwagi na pandemię zrezygnowano z Europejskiej Nocy Muzeów w Bydgoszczy, pojedyncze muzea przygotowują jednak specjalną ofertę (np. Muzeum Mydła i Historii Brudu). Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego chce zaprosić nas natomiast na Wieczór z Muzeum – w godzinach 18:00 – 22;00 przy budynkach muzealnych pojawią się specyficzne znaki i kody QR, które mają pomóc nam w czasie tego wieczornego spaceru poczuć historię Bydgoszczy. W kasach muzeum można będzie bezpłatnie odebrać specjalną mapę, będąca drogowskazem do wieczornego zwiedzania.

 

Warte obejrzenia

 • Włosi triumfują na Akademickich Mistrzostwa Europy na Kujawach

  Jezioro Gopło po raz trzeci było areną zmagań najlepszych akademickich wioślarzy do lat 23 w Europie. Zawody w Kruszwicy na półwyspie Rzępowskim odbywały się w sobotę i w niedziele, uczestnicy w pewnym sensie byli odcięci od świata, z uwagi na obostrzenia epidemiczne.

 • Derby dla Sportisu

  W meczu 5 kolejki IV ligi najciekawiej zapowiadał się pojedynek Chemika Bydgoszcz ze Sportisem Łochowo. Był to mecz bardzo zacięty, zakończony po myśli gości.

Wiadomości sportowe

   

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

 • Na razie realizuje się ,,pozytywniejszy” scenariusz dotyczący IV fali

  Przed tygodniem informowaliśmy o scenariuszach przebiegu IV fali COVID-19 w Polsce, które opracowała instytucja związana z Uniwersytetem Warszawskim. Opracowano kilka scenariuszy zależnych od tego jaka będzie faktyczna immunizacja wśród Polaków. Ostatni tydzień pokazuje, że jak na razie spełnia się ten bardziej optymistyczny scenariusz dla wyższej odporności zbiorowej Polaków.

  Etykiety: covid19
 • Niemcy przewidują, że pandemia zakończy się wiosną

  "Jeśli nie pojawi się żaden nowy wariant wirusa, to na wiosnę pokonamy pandemię" - mówi federalny minister zdrowia Jens Spahn w środę w rozmowie z dziennikiem "Augsburger Allgemeine". Przestrzega jednocześnie przed lekceważeniem ryzyka zakażenia w obliczu obecnego spadku liczby zachorowań.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu