Jesteś tutaj: HomeBydgoszczStarówka przygotowuje się na otwarcie

Starówka przygotowuje się na otwarcie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 13 maj 2021 14:54

W sobotę 15 maja pierwszy raz od października będziemy mogli skorzystać z usług zewnętrznej gastronomii, napić się piwa pod parasolką, a przede wszystkim zdjąć maseczkę (na razie tylko na świeżym powietrzu). Gastronomia czeka zatem z utęsknieniem na sobotę i przygotowuje się.

 

W czwartek na Starym Rynku montowane były kolejne ogródki gastronomicznej, przyległa ulica Magdzińskiego jest już właściwie gotowa. Od soboty goście będą mogli spożywać pokarmy lub napoje tylko siedząc na zewnątrz, gastronomia w lokalach ma być odmrożona pod koniec maja.

 

W sobotę przypadnie Międzynarodowy Dzień Muzeów – w tym roku z uwagi na pandemię zrezygnowano z Europejskiej Nocy Muzeów w Bydgoszczy, pojedyncze muzea przygotowują jednak specjalną ofertę (np. Muzeum Mydła i Historii Brudu). Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego chce zaprosić nas natomiast na Wieczór z Muzeum – w godzinach 18:00 – 22;00 przy budynkach muzealnych pojawią się specyficzne znaki i kody QR, które mają pomóc nam w czasie tego wieczornego spaceru poczuć historię Bydgoszczy. W kasach muzeum można będzie bezpłatnie odebrać specjalną mapę, będąca drogowskazem do wieczornego zwiedzania.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • To już ponad 170 dni wojny

  Pod koniec lutego wszystkich nas zaskoczyła rosyjska agresja na Ukrainę, było zszokowanie, być może też niedowierzanie, po kilku dniach okazało się, że Ukraińcy swoją walecznością, także za ogromną cenę, podjęli skuteczną obronę swojej suwerenności. Plan Rosjan zajęcia Kijowa w ciągu tygodnia się nie powiódł, ale wojna trwa dalej – nie budzi już takiego zainteresowania jak na początku, po prostu nam spowszedniała.

 • Wzrasta liczba zakażeń i zgonów spowodowanych COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W okresie od 1 do 13 sierpnia w naszym województwie stwierdzono blisko 2,1 tys. nowych zakażeń COVID-19, to około 300 więcej niż przez cały czerwiec, dynamika wzrostu zakażeń wynosi zatem ponad 100%. Jeszcze szybciej wzrastają zgony.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu