Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZa tydzień będzie można zjeść coś pod parasolkami lub napić się piwa

Za tydzień będzie można zjeść coś pod parasolkami lub napić się piwa

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 09 maj 2021 00:22

Od soboty 15 maja na świeżym powietrzu nie będzie trzeba nosić już maseczek, gastronomia w ramach tzw. ogródków będzie mogła się otworzyć pierwszy raz stacjonarnie od października. Pierwsze ogródki na bydgoskiej starówce otworzyły się już na początku kwietnia, na razie pełniąc funkcję ozdoby, w najbliższym tygodniu przewiduje się otwarcia większej ilości.

Łącznie restauratorzy złożyli do Zarządu Dróg 60 wniosków o dzierżawę przestrzenni publicznej na ogródki gastronomiczne. W najbliższym tygodniu kolejne powinny pojawić się przede wszystkim na Starym Rynku. Planowane jest też dla poprawy estetyki ułożenie kwietników. 60 wniosków to podobna liczba do ubiegłego roku, ale już o kilkanaście mniejsza niż w 2019 roku.

 

Decyzją prezydenta przynajmniej do 11 października będą obowiązywać preferencyjne stawki za dzierżawę – symboliczny grosz za metr kwadratowy dziennie jeżeli nie jest prowadzona sprzedaż alkoholu, zaś w przypadku sprzedaży napojów alkoholowych 10 groszy. Jeżeli pojawią się nowe obostrzenia, ratusz rozważa przedłużenie preferencyjnych stawek.

 

Warte obejrzenia

 • Włosi triumfują na Akademickich Mistrzostwa Europy na Kujawach

  Jezioro Gopło po raz trzeci było areną zmagań najlepszych akademickich wioślarzy do lat 23 w Europie. Zawody w Kruszwicy na półwyspie Rzępowskim odbywały się w sobotę i w niedziele, uczestnicy w pewnym sensie byli odcięci od świata, z uwagi na obostrzenia epidemiczne.

 • Derby dla Sportisu

  W meczu 5 kolejki IV ligi najciekawiej zapowiadał się pojedynek Chemika Bydgoszcz ze Sportisem Łochowo. Był to mecz bardzo zacięty, zakończony po myśli gości.

Wiadomości sportowe

   

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

 • Na razie realizuje się ,,pozytywniejszy” scenariusz dotyczący IV fali

  Przed tygodniem informowaliśmy o scenariuszach przebiegu IV fali COVID-19 w Polsce, które opracowała instytucja związana z Uniwersytetem Warszawskim. Opracowano kilka scenariuszy zależnych od tego jaka będzie faktyczna immunizacja wśród Polaków. Ostatni tydzień pokazuje, że jak na razie spełnia się ten bardziej optymistyczny scenariusz dla wyższej odporności zbiorowej Polaków.

  Etykiety: covid19
 • Niemcy przewidują, że pandemia zakończy się wiosną

  "Jeśli nie pojawi się żaden nowy wariant wirusa, to na wiosnę pokonamy pandemię" - mówi federalny minister zdrowia Jens Spahn w środę w rozmowie z dziennikiem "Augsburger Allgemeine". Przestrzega jednocześnie przed lekceważeniem ryzyka zakażenia w obliczu obecnego spadku liczby zachorowań.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu