Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZa tydzień będzie można zjeść coś pod parasolkami lub napić się piwa

Za tydzień będzie można zjeść coś pod parasolkami lub napić się piwa

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 09 maj 2021 00:22

Od soboty 15 maja na świeżym powietrzu nie będzie trzeba nosić już maseczek, gastronomia w ramach tzw. ogródków będzie mogła się otworzyć pierwszy raz stacjonarnie od października. Pierwsze ogródki na bydgoskiej starówce otworzyły się już na początku kwietnia, na razie pełniąc funkcję ozdoby, w najbliższym tygodniu przewiduje się otwarcia większej ilości.

Łącznie restauratorzy złożyli do Zarządu Dróg 60 wniosków o dzierżawę przestrzenni publicznej na ogródki gastronomiczne. W najbliższym tygodniu kolejne powinny pojawić się przede wszystkim na Starym Rynku. Planowane jest też dla poprawy estetyki ułożenie kwietników. 60 wniosków to podobna liczba do ubiegłego roku, ale już o kilkanaście mniejsza niż w 2019 roku.

 

Decyzją prezydenta przynajmniej do 11 października będą obowiązywać preferencyjne stawki za dzierżawę – symboliczny grosz za metr kwadratowy dziennie jeżeli nie jest prowadzona sprzedaż alkoholu, zaś w przypadku sprzedaży napojów alkoholowych 10 groszy. Jeżeli pojawią się nowe obostrzenia, ratusz rozważa przedłużenie preferencyjnych stawek.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • To już ponad 170 dni wojny

  Pod koniec lutego wszystkich nas zaskoczyła rosyjska agresja na Ukrainę, było zszokowanie, być może też niedowierzanie, po kilku dniach okazało się, że Ukraińcy swoją walecznością, także za ogromną cenę, podjęli skuteczną obronę swojej suwerenności. Plan Rosjan zajęcia Kijowa w ciągu tygodnia się nie powiódł, ale wojna trwa dalej – nie budzi już takiego zainteresowania jak na początku, po prostu nam spowszedniała.

 • Wzrasta liczba zakażeń i zgonów spowodowanych COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W okresie od 1 do 13 sierpnia w naszym województwie stwierdzono blisko 2,1 tys. nowych zakażeń COVID-19, to około 300 więcej niż przez cały czerwiec, dynamika wzrostu zakażeń wynosi zatem ponad 100%. Jeszcze szybciej wzrastają zgony.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu