Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNiedzielski w Bydgoszczy: Psychiatria dziecięca jest niestety bardzo dotknięta COVID-em

Niedzielski w Bydgoszczy: Psychiatria dziecięca jest niestety bardzo dotknięta COVID-em

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 06 maj 2021 19:13

Psychiatria dziecięca i młodzieżowej stała się szczególnym wyzwaniem z uwagi na rosnącą liczbę zaburzeń psychicznych. Rząd na początku ubiegłego roku zaczął wdrażać w ramach reformy psychiatrii dziecięcej zespoły opieki środowiskowe, trzeba było ten proces jednak wstrzymać z powodu pojawienia się pandemii COVID-19.

- Priorytetem działania ministra zdrowia i całego systemu opieki zdrowotnej jest przywracanie dostępności – mówił przed oddziałem psychiatrii Szpitala Uniwersyteckiego im. Jurasza minister zdrowia Adam Niedzielski - Psychiatria dziecięca jest niestety bardzo dotknięta COVID-em


Zdaniem ministra Niedzielskiego teraz jest czas, w którym stopniowo służba zdrowia może odchodzić od walki z epidemią i odmrażać pozostałe świadczenia.

 

- Nasza reforma opieki psychiatrycznej nad dziećmi została uruchomiona jeszcze w styczniu, w lutym, (od redakcji: 2020 roku) kiedy zorganizowaliśmy pierwsze konkursy na te zespoły, a potem przyszła pandemia, która zamroziła ten proces. Teraz oczywiście wracamy w taki sposób dynamiczny do tego, aby zwiększać ilość zespołów opieki środowiskowej – tłumaczył minister zdrowia.

 

Niedzielski pochwalił również działający w Szpitalu Jurasza zespół, który osiągnął poziom 612 świadczeń miesięcznie, gdy standardem jest 400 porad - Świadczy to nie tylko o sprawności tego zespołu, ale też świadczy o zapotrzebowaniu na taką pomoc.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Co się dzieje na budowie drogi ekspresowej S-5?

  Zgodnie z harmonogramem do końca sierpnia powinny zostać oddane do użytku odcinki drogi ekspresowej od węzła Bydgoszcz Północ (Aleksandrowo) do węzła autostradowego w Nowych Marzach. Wykonawca odcinka Bydgoszcz – Świecie wnosi jednak o przedłużenie terminu, co sugerować może, że w tym terminie nie uda się wyrobić.

 • Województwo Kujawsko-Pomorskie wspomoże specjalistycznym wyposażeniem Obwód Chmielnicki

  Obwód Chmielnicki to jeden z dwóch ukraińskich regionów, które prowadzą współpracę partnerską z Województwem Kujawsko-Pomorskim. W poniedziałek Sejmik Województwa przyjął uchwałę w sprawie wsparcia rzeczowego Obwodu Chmielnickiego. Projekt uchwały w sprawie udzielenia pomocy wniósł do porządku obrad marszałek Piotr Całbecki.

Wiadomości z regionu