Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNiedzielski w Bydgoszczy: Psychiatria dziecięca jest niestety bardzo dotknięta COVID-em

Niedzielski w Bydgoszczy: Psychiatria dziecięca jest niestety bardzo dotknięta COVID-em

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 06 maj 2021 19:13

Psychiatria dziecięca i młodzieżowej stała się szczególnym wyzwaniem z uwagi na rosnącą liczbę zaburzeń psychicznych. Rząd na początku ubiegłego roku zaczął wdrażać w ramach reformy psychiatrii dziecięcej zespoły opieki środowiskowe, trzeba było ten proces jednak wstrzymać z powodu pojawienia się pandemii COVID-19.

- Priorytetem działania ministra zdrowia i całego systemu opieki zdrowotnej jest przywracanie dostępności – mówił przed oddziałem psychiatrii Szpitala Uniwersyteckiego im. Jurasza minister zdrowia Adam Niedzielski - Psychiatria dziecięca jest niestety bardzo dotknięta COVID-em


Zdaniem ministra Niedzielskiego teraz jest czas, w którym stopniowo służba zdrowia może odchodzić od walki z epidemią i odmrażać pozostałe świadczenia.

 

- Nasza reforma opieki psychiatrycznej nad dziećmi została uruchomiona jeszcze w styczniu, w lutym, (od redakcji: 2020 roku) kiedy zorganizowaliśmy pierwsze konkursy na te zespoły, a potem przyszła pandemia, która zamroziła ten proces. Teraz oczywiście wracamy w taki sposób dynamiczny do tego, aby zwiększać ilość zespołów opieki środowiskowej – tłumaczył minister zdrowia.

 

Niedzielski pochwalił również działający w Szpitalu Jurasza zespół, który osiągnął poziom 612 świadczeń miesięcznie, gdy standardem jest 400 porad - Świadczy to nie tylko o sprawności tego zespołu, ale też świadczy o zapotrzebowaniu na taką pomoc.

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Sejm nie był wstanie przyjąć rezolucji uznającej Rosję za państwo sponsorujące terroryzm

   

  Sytuacja przynajmniej zaskakująca, a na pewno wizerunkowo uderzająca w Sejm jako izbę miała miejsce w czwartek w Sejmie RP. Tego dnia Sejm miał przyjąć stanowisko, w którym stwierdza Rosję za państwo wspierające terroryzm, jak czytamy w projekcie uchwał – Sejm RP stwierdza, że Federacja Rosyjska systematycznie narusza prawa człowieka, prawo międzynarodowe oraz Kartę Narodów Zjednoczonych (..) Dokonuje (…) zbrodni wojennych i ludobójstw, podejmuje wrogie działania gospodarcze, w szczególności w sferze energetyki.

  Etykiety: Sejm RP
 • Ponad pięciokrotny spadek w listopadzie liczby zakażeń na COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  650 zakażeń potwierdzono zakażeń COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim przez okres października. Dane z uwagi na mniejsze testowanie mogą być zaniżone, ale widać jest pięciokrotny spadek wykrytych przypadków w stosunku do października, co pokazuje, że raczej w te święta COVID-19 nie powinien być większym problemem.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu