Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNiedzielski w Bydgoszczy: Psychiatria dziecięca jest niestety bardzo dotknięta COVID-em

Niedzielski w Bydgoszczy: Psychiatria dziecięca jest niestety bardzo dotknięta COVID-em

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 06 maj 2021 19:13

Psychiatria dziecięca i młodzieżowej stała się szczególnym wyzwaniem z uwagi na rosnącą liczbę zaburzeń psychicznych. Rząd na początku ubiegłego roku zaczął wdrażać w ramach reformy psychiatrii dziecięcej zespoły opieki środowiskowe, trzeba było ten proces jednak wstrzymać z powodu pojawienia się pandemii COVID-19.

- Priorytetem działania ministra zdrowia i całego systemu opieki zdrowotnej jest przywracanie dostępności – mówił przed oddziałem psychiatrii Szpitala Uniwersyteckiego im. Jurasza minister zdrowia Adam Niedzielski - Psychiatria dziecięca jest niestety bardzo dotknięta COVID-em


Zdaniem ministra Niedzielskiego teraz jest czas, w którym stopniowo służba zdrowia może odchodzić od walki z epidemią i odmrażać pozostałe świadczenia.

 

- Nasza reforma opieki psychiatrycznej nad dziećmi została uruchomiona jeszcze w styczniu, w lutym, (od redakcji: 2020 roku) kiedy zorganizowaliśmy pierwsze konkursy na te zespoły, a potem przyszła pandemia, która zamroziła ten proces. Teraz oczywiście wracamy w taki sposób dynamiczny do tego, aby zwiększać ilość zespołów opieki środowiskowej – tłumaczył minister zdrowia.

 

Niedzielski pochwalił również działający w Szpitalu Jurasza zespół, który osiągnął poziom 612 świadczeń miesięcznie, gdy standardem jest 400 porad - Świadczy to nie tylko o sprawności tego zespołu, ale też świadczy o zapotrzebowaniu na taką pomoc.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Kolejowy poker marszałka województwa (komentarz)

    Najprawdopodobniej nigdy nie dowiemy się po co Sejmik Województwa powoływał spółkę mającą świadczyć przewozy kolejowe – jak informowaliśmy kilka dni temu, wyniki przetargu wieloletniego będą obowiązywać dopiero od grudnia, ale 2022 roku, natomiast władze województwa będą musiały na ten rok dogadać się z innymi przewoźnikami, bowiem spółka wojewódzka nie jest wstanie świadczyć przewozów od 12 grudnia. Być może marszałek w tej sprawie po prostu przekombinował.

  • Ministerstwo Zdrowia: Obostrzenia będą wdrażane regionalnie

    Drugi dzień z rzędu mamy w Polsce ponad 5,5 tys. nowych zakażeń. Na razie nie pojawiły się jeszcze zapowiedzi konkretnych obostrzeń, natomiast wiceminister zdrowia Waldemar Kraska daje do zrozumienia, że spodziewać możemy się obostrzeń zróżnicowanych regionalnie. W ostatnich dniach za połowę zakażeń w skali kraju odpowiadały trzy województwa: lubelskie, podlaskie i mazowieckie.

Wiadomości z regionu