Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNajprawdopodobniej w przyszłym miesiącu po Wiaduktach Warszawskich pojedziemy normalnie

Najprawdopodobniej w przyszłym miesiącu po Wiaduktach Warszawskich pojedziemy normalnie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 05 maj 2021 15:39
Najprawdopodobniej w przyszłym miesiącu po Wiaduktach Warszawskich pojedziemy normalnie Fot: UMB

W połowie października z uwagi na wyeksploatowanie ograniczony został ruch na Wiaduktach Warszawskich do jednego pasa ruchu w każdą stronę. Wprowadzono też dodatkowo ograniczenia prędkości. Ratusz przewiduje, że najprawdopodobniej od czerwca uda się przywrócić ruch po czterech pasach.

Obecnie trwają prace związane z remontem żelbetonowych słupów, które podpierają wiadukty. Po ich zakończeniu – co planuje się na przyszły miesiąc – będzie możliwe oddanie wszystkich pasów ruchu do użytku.

 

To jednak nie zakończy prac – Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej przygotowuje przetarg na wykonanie remontu przesęł - Te prace związane z remontem przęseł będą odbywały się już pod ruchem – zapewniał w ubiegłym tygodniu, na zdalnej sesji Rady Miasta, zastępca prezydenta Mirosław Kozłowicz. Koszt zabezpieczenia Wiaduktów Warszawskich według budżetu miasta wyniesie 14,5 mln zł w roku bieżącym.

 

To rozwiązanie tymczasowe

Obiekt wybudowano pod natężenie w wielkości 22 ton, przez dziesiątki lat natężenie ruchu w Polsce znacznie wzrosło. W trakcie modernizacji ten obiekt dostosowano do 40 ton, ale dzisiejsze normy budownictwa mostowego to 60 ton.

 

- Wiadukty Warszawskie należy uznać za wyeksploatowane – ocenił w listopadzie Maciej Gust, z ZDMiKP wskazując, że ich dalsze utrzymywanie będzie wiązało się z milionowymi wydatkami oraz uciążliwościami dla mieszkańców, jak chociażby ograniczenie ruchu do jednego pasa.

 

Prowadzone obecnie prace remontowe mają wydłużyć życie Wiaduktów Warszawskich o kilka lat, ale trzeba już myśleć o tym co w ich miejsce – drogowcy przygotowali dość ambitną koncepcje przebudowy całego Węzła Wschodniego, aby nie było kolizji pomiędzy Trasą W-Z i ulicą Fordońską. Na razie Bydgoszcz nie ma środków na to zadanie.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Co się dzieje na budowie drogi ekspresowej S-5?

  Zgodnie z harmonogramem do końca sierpnia powinny zostać oddane do użytku odcinki drogi ekspresowej od węzła Bydgoszcz Północ (Aleksandrowo) do węzła autostradowego w Nowych Marzach. Wykonawca odcinka Bydgoszcz – Świecie wnosi jednak o przedłużenie terminu, co sugerować może, że w tym terminie nie uda się wyrobić.

 • Województwo Kujawsko-Pomorskie wspomoże specjalistycznym wyposażeniem Obwód Chmielnicki

  Obwód Chmielnicki to jeden z dwóch ukraińskich regionów, które prowadzą współpracę partnerską z Województwem Kujawsko-Pomorskim. W poniedziałek Sejmik Województwa przyjął uchwałę w sprawie wsparcia rzeczowego Obwodu Chmielnickiego. Projekt uchwały w sprawie udzielenia pomocy wniósł do porządku obrad marszałek Piotr Całbecki.

Wiadomości z regionu