Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNajprawdopodobniej w przyszłym miesiącu po Wiaduktach Warszawskich pojedziemy normalnie

Najprawdopodobniej w przyszłym miesiącu po Wiaduktach Warszawskich pojedziemy normalnie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 05 maj 2021 15:39
Najprawdopodobniej w przyszłym miesiącu po Wiaduktach Warszawskich pojedziemy normalnie Fot: UMB

W połowie października z uwagi na wyeksploatowanie ograniczony został ruch na Wiaduktach Warszawskich do jednego pasa ruchu w każdą stronę. Wprowadzono też dodatkowo ograniczenia prędkości. Ratusz przewiduje, że najprawdopodobniej od czerwca uda się przywrócić ruch po czterech pasach.

Obecnie trwają prace związane z remontem żelbetonowych słupów, które podpierają wiadukty. Po ich zakończeniu – co planuje się na przyszły miesiąc – będzie możliwe oddanie wszystkich pasów ruchu do użytku.

 

To jednak nie zakończy prac – Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej przygotowuje przetarg na wykonanie remontu przesęł - Te prace związane z remontem przęseł będą odbywały się już pod ruchem – zapewniał w ubiegłym tygodniu, na zdalnej sesji Rady Miasta, zastępca prezydenta Mirosław Kozłowicz. Koszt zabezpieczenia Wiaduktów Warszawskich według budżetu miasta wyniesie 14,5 mln zł w roku bieżącym.

 

To rozwiązanie tymczasowe

Obiekt wybudowano pod natężenie w wielkości 22 ton, przez dziesiątki lat natężenie ruchu w Polsce znacznie wzrosło. W trakcie modernizacji ten obiekt dostosowano do 40 ton, ale dzisiejsze normy budownictwa mostowego to 60 ton.

 

- Wiadukty Warszawskie należy uznać za wyeksploatowane – ocenił w listopadzie Maciej Gust, z ZDMiKP wskazując, że ich dalsze utrzymywanie będzie wiązało się z milionowymi wydatkami oraz uciążliwościami dla mieszkańców, jak chociażby ograniczenie ruchu do jednego pasa.

 

Prowadzone obecnie prace remontowe mają wydłużyć życie Wiaduktów Warszawskich o kilka lat, ale trzeba już myśleć o tym co w ich miejsce – drogowcy przygotowali dość ambitną koncepcje przebudowy całego Węzła Wschodniego, aby nie było kolizji pomiędzy Trasą W-Z i ulicą Fordońską. Na razie Bydgoszcz nie ma środków na to zadanie.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Kolejowy poker marszałka województwa (komentarz)

    Najprawdopodobniej nigdy nie dowiemy się po co Sejmik Województwa powoływał spółkę mającą świadczyć przewozy kolejowe – jak informowaliśmy kilka dni temu, wyniki przetargu wieloletniego będą obowiązywać dopiero od grudnia, ale 2022 roku, natomiast władze województwa będą musiały na ten rok dogadać się z innymi przewoźnikami, bowiem spółka wojewódzka nie jest wstanie świadczyć przewozów od 12 grudnia. Być może marszałek w tej sprawie po prostu przekombinował.

  • Ministerstwo Zdrowia: Obostrzenia będą wdrażane regionalnie

    Drugi dzień z rzędu mamy w Polsce ponad 5,5 tys. nowych zakażeń. Na razie nie pojawiły się jeszcze zapowiedzi konkretnych obostrzeń, natomiast wiceminister zdrowia Waldemar Kraska daje do zrozumienia, że spodziewać możemy się obostrzeń zróżnicowanych regionalnie. W ostatnich dniach za połowę zakażeń w skali kraju odpowiadały trzy województwa: lubelskie, podlaskie i mazowieckie.

Wiadomości z regionu