Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPoseł w Sejmie domagał się od premiera zorganizowania dodatkowej akcji szczepień w Bydgoszczy

Poseł w Sejmie domagał się od premiera zorganizowania dodatkowej akcji szczepień w Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 05 maj 2021 13:08

- Co politykom Prawa i Sprawiedliwości zrobiła Bydgoszcz? - tak z sejmowej mównicy komentował majówkową akcję szczepień ,,bez skierowania” poseł Jan Szopiński. Parlamentarzysta domaga się od rządu w ramach rekompensaty, zorganizowanie podobnej akcji w Bydgoszczy.


W dniach 1-4 maja w miastach wojewódzkich można było się zaszczepić jednodawkowym preparatem Jonhson&Jonhson bez skierowania, można było przyjść po protu z ulicy. W województwie kujawsko-pomorskim taką akcję zorganizowano jedynie w Toruniu (w dniach 1-3 maja - z uwagi na wyczerpanie się puli szczepionek zrezygnowano z 4 maja). Spotkało się to z wieloma głosami krytycznymi w Bydgoszczy. Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz w mediach społecznościowych twiedził, że i tak w Bydgoszczy jest wykonywanych w tygodniu więcej szczepień.


Zdaniem posła Lewicy Jana Szopińskiego, kryteria demograficzne przemawiały, aby taką akcję zorganizować z Bydgoszczy. W tej sprawie w środę wygłosił oświadczenie sejmowe - Mieszkańcy Bydgoszczy za moim pośrednictwem, kolejny raz pytają co politykom Prawa i Sprawiedliwości zrobiła Bydgoszcz, że nawet w organizacji szczepień funkcjonariusze rządu bez cienia żenady pokazują, że dla rządu jesteśmy miastem drugiej kategorii – mówił parlamentarzysta.

 

Poseł Jan Szopiński wyraził oczekiwanie, że w ramach rekompensaty rząd zorganizuje w Bydgoszczy dodatkową akcję szczepień - Chciałem zwrócić się i zwracam się do pana premiera o udzielenie pilnej odpowiedzi na piśmie – w jaki sposób i kiedy rząd Prawa i Sprawiedliwości zorganizuje dodatkową akcję szczepień w Bydgoszczy dla mieszkańców miasta oraz miast i gmin Bydgoskiego Obszaru Funkcjonalnego.

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Jak prostymi działaniami zmniejszyć zużycie prądu w domu?

  Zamrożenie cen prądu, które zacznie obowiązywać od stycznia przyszłego roku, oznacza, że gospodarstwa domowe będą mogły rozliczać swoje rachunki po cenach tegorocznych i uniknąć podwyżek, ale tylko wtedy, gdy ich zużycie energii mieści się w ustawowym limicie. – Warto przyjrzeć się temu, jakie zużycie generują najpopularniejsze w domu sprzęty – mówi ekspert PKEE Włodzimierz Cupryszak. Jak wskazuje, dzięki wdrożeniu kilku prostych nawyków można zredukować zużycie prądu przez żelazko, piekarnik czy pralkę nawet o kilkadziesiąt procent. To pozwoli zmniejszyć całościowy pobór energii do wysokości umożliwiającej skorzystanie z preferencyjnych rozliczeń.

 • Bartosz Kownacki - sprawozdanie z trzech lat w Sejmie

  Bartosz Kownacki – sprawozdanie Bartosz Kownacki, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Obrony Narodowej członek Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka. Działania na rzecz regionu podejmowane w IX kadencji

Wiadomości z regionu