Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPoseł w Sejmie domagał się od premiera zorganizowania dodatkowej akcji szczepień w Bydgoszczy

Poseł w Sejmie domagał się od premiera zorganizowania dodatkowej akcji szczepień w Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 05 maj 2021 13:08

- Co politykom Prawa i Sprawiedliwości zrobiła Bydgoszcz? - tak z sejmowej mównicy komentował majówkową akcję szczepień ,,bez skierowania” poseł Jan Szopiński. Parlamentarzysta domaga się od rządu w ramach rekompensaty, zorganizowanie podobnej akcji w Bydgoszczy.


W dniach 1-4 maja w miastach wojewódzkich można było się zaszczepić jednodawkowym preparatem Jonhson&Jonhson bez skierowania, można było przyjść po protu z ulicy. W województwie kujawsko-pomorskim taką akcję zorganizowano jedynie w Toruniu (w dniach 1-3 maja - z uwagi na wyczerpanie się puli szczepionek zrezygnowano z 4 maja). Spotkało się to z wieloma głosami krytycznymi w Bydgoszczy. Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz w mediach społecznościowych twiedził, że i tak w Bydgoszczy jest wykonywanych w tygodniu więcej szczepień.


Zdaniem posła Lewicy Jana Szopińskiego, kryteria demograficzne przemawiały, aby taką akcję zorganizować z Bydgoszczy. W tej sprawie w środę wygłosił oświadczenie sejmowe - Mieszkańcy Bydgoszczy za moim pośrednictwem, kolejny raz pytają co politykom Prawa i Sprawiedliwości zrobiła Bydgoszcz, że nawet w organizacji szczepień funkcjonariusze rządu bez cienia żenady pokazują, że dla rządu jesteśmy miastem drugiej kategorii – mówił parlamentarzysta.

 

Poseł Jan Szopiński wyraził oczekiwanie, że w ramach rekompensaty rząd zorganizuje w Bydgoszczy dodatkową akcję szczepień - Chciałem zwrócić się i zwracam się do pana premiera o udzielenie pilnej odpowiedzi na piśmie – w jaki sposób i kiedy rząd Prawa i Sprawiedliwości zorganizuje dodatkową akcję szczepień w Bydgoszczy dla mieszkańców miasta oraz miast i gmin Bydgoskiego Obszaru Funkcjonalnego.

 

Warte obejrzenia

 • Włosi triumfują na Akademickich Mistrzostwa Europy na Kujawach

  Jezioro Gopło po raz trzeci było areną zmagań najlepszych akademickich wioślarzy do lat 23 w Europie. Zawody w Kruszwicy na półwyspie Rzępowskim odbywały się w sobotę i w niedziele, uczestnicy w pewnym sensie byli odcięci od świata, z uwagi na obostrzenia epidemiczne.

 • Derby dla Sportisu

  W meczu 5 kolejki IV ligi najciekawiej zapowiadał się pojedynek Chemika Bydgoszcz ze Sportisem Łochowo. Był to mecz bardzo zacięty, zakończony po myśli gości.

Wiadomości sportowe

   

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

 • Prof. Czop: Przyrody się nie oszuka

  Wracamy po wakacyjnej przerwie z poniedziałkowymi rozmowami w ramach ,,Głosu Parlamentarnego”, pierwszym naszym gościem był prof. Mariusz Czop z Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie, który koordynował badania, dzięki którym dowiedzieliśmy się, że po zakładach chemicznych Zachem pozostała ogromna bomba zanieczyszczeń.

  Etykiety: Zachem
 • Jest długo oczekiwany przetarg na obsługę przewozów kolejowych

  W piątek ukazało się ogłoszenie warte kilkaset milionów złotych – chodzi o obsługę kolejowych o znaczeniu lokalnym w województwie kujawsko-pomorskim od 12 grudnia 2021 roku do 14 grudnia 2030 roku. Teoretycznie w tym okresie możemy mieć nawet dziesięciu przewoźników, może się zdarzyć też tak, że będzie on jeden.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu