Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPoseł w Sejmie domagał się od premiera zorganizowania dodatkowej akcji szczepień w Bydgoszczy

Poseł w Sejmie domagał się od premiera zorganizowania dodatkowej akcji szczepień w Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 05 maj 2021 13:08

- Co politykom Prawa i Sprawiedliwości zrobiła Bydgoszcz? - tak z sejmowej mównicy komentował majówkową akcję szczepień ,,bez skierowania” poseł Jan Szopiński. Parlamentarzysta domaga się od rządu w ramach rekompensaty, zorganizowanie podobnej akcji w Bydgoszczy.


W dniach 1-4 maja w miastach wojewódzkich można było się zaszczepić jednodawkowym preparatem Jonhson&Jonhson bez skierowania, można było przyjść po protu z ulicy. W województwie kujawsko-pomorskim taką akcję zorganizowano jedynie w Toruniu (w dniach 1-3 maja - z uwagi na wyczerpanie się puli szczepionek zrezygnowano z 4 maja). Spotkało się to z wieloma głosami krytycznymi w Bydgoszczy. Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz w mediach społecznościowych twiedził, że i tak w Bydgoszczy jest wykonywanych w tygodniu więcej szczepień.


Zdaniem posła Lewicy Jana Szopińskiego, kryteria demograficzne przemawiały, aby taką akcję zorganizować z Bydgoszczy. W tej sprawie w środę wygłosił oświadczenie sejmowe - Mieszkańcy Bydgoszczy za moim pośrednictwem, kolejny raz pytają co politykom Prawa i Sprawiedliwości zrobiła Bydgoszcz, że nawet w organizacji szczepień funkcjonariusze rządu bez cienia żenady pokazują, że dla rządu jesteśmy miastem drugiej kategorii – mówił parlamentarzysta.

 

Poseł Jan Szopiński wyraził oczekiwanie, że w ramach rekompensaty rząd zorganizuje w Bydgoszczy dodatkową akcję szczepień - Chciałem zwrócić się i zwracam się do pana premiera o udzielenie pilnej odpowiedzi na piśmie – w jaki sposób i kiedy rząd Prawa i Sprawiedliwości zorganizuje dodatkową akcję szczepień w Bydgoszczy dla mieszkańców miasta oraz miast i gmin Bydgoskiego Obszaru Funkcjonalnego.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Na kujawsko-pomorskiej kolei najprawdopodobniej zostanie zachowany status quo

  W poniedziałek nastąpiło długo otwarte otwarcie ofert w przetargu kolejowym, który ma zdecydować o podziale rynku w przewozach regionalnych od grudnia bieżącego roku do grudnia aż 2030 roku. Ze złożonych ofert wynika, że najprawdopodobniej wiele się nie zmieni i dalej będzie obowiązywał podział na linie obsługiwane przez Polregio i Arrivę.

  Etykiety: kolej
 • Od piątku droższe bilety Polregio w taryfie wojewódzkiej

  Za podróż pociągiem z Bydgoszczy do Torunia (stacja Toruń Miasto) zapłacimy od piątku 1 lipca o ok. 15% więcej - z dotychczasowej taryfy 10,90 zł cena wzrośnie za przejazd 12,60 zł. Podwyżki cen biletów Polregio były zapowiadane już od kilku tygodni.

Wiadomości z regionu