Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWizerunkowy niewypał wojewody z majówkową akcją szczepień (komentarz)

Wizerunkowy niewypał wojewody z majówkową akcją szczepień (komentarz)

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 04 maj 2021 09:17
Wizerunkowy niewypał wojewody z majówkową akcją szczepień (komentarz) Fot: K-P Urząd Wojewódzki

Czy Bydgoszcz jest jeszcze miastem wojewódzkim? - takie pytanie nie raz zadawano mi w ostatnich dniach telefonicznie, do Portalu Kujawskiego wysłano też szereg maili, wystarczy również wejść na Facebook-a, aby zobaczyć, że ta sprawa naprawdę elektryzuję bydgoszczan, zatem popularności wojewodzie, ani premierowi w Bydgoszczy nie przyniesie. Jak spojrzeć jednak na to pragmatycznie, to jest bardziej burza w szklance wody.

Od ubiegłej niedzieli do soboty w województwie kujawsko-pomorskim wykonano około 92 tys. szczepień. Zatem liczba niecałych 3 tys. szczepień jakie wykonano w ramach majówkowej akcji w Toruniu nie miała specjalnego udziału. Również nie ma porównania jeżeli chodzi o liczbę szczepień wykonanych od początku w Bydgoszczy i w Toruniu, bowiem gród nad Brdą bije drugie miasto na głowę.

 

Nie mniej reakcje pokazują, że bydgoszczan ta sprawa zabolała. Premier Mateusz Morawiecki mówił, że w majówkę szczepienia bez skierowania będą organizowane w miastach wojewódzkich, na tej liście zabrakło Bydgoszczy oraz Zielonej Góry. Wizerunkowo ta cała akcja może przynieść Urzędowi Wojewódzkiemu więcej szkód niż pożytku, choć uczciwie trzeba powiedzieć, że akurat w temacie szczepień nie można zarzucić, iż Bydgoszcz jest traktowana gorzej od Torunia. Sama akcja majówkowa na postęp szczepień w naszym województwie wpłynęła marginalnie.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • To już ponad 170 dni wojny

  Pod koniec lutego wszystkich nas zaskoczyła rosyjska agresja na Ukrainę, było zszokowanie, być może też niedowierzanie, po kilku dniach okazało się, że Ukraińcy swoją walecznością, także za ogromną cenę, podjęli skuteczną obronę swojej suwerenności. Plan Rosjan zajęcia Kijowa w ciągu tygodnia się nie powiódł, ale wojna trwa dalej – nie budzi już takiego zainteresowania jak na początku, po prostu nam spowszedniała.

 • Wzrasta liczba zakażeń i zgonów spowodowanych COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W okresie od 1 do 13 sierpnia w naszym województwie stwierdzono blisko 2,1 tys. nowych zakażeń COVID-19, to około 300 więcej niż przez cały czerwiec, dynamika wzrostu zakażeń wynosi zatem ponad 100%. Jeszcze szybciej wzrastają zgony.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu