Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWizerunkowy niewypał wojewody z majówkową akcją szczepień (komentarz)

Wizerunkowy niewypał wojewody z majówkową akcją szczepień (komentarz)

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 04 maj 2021 09:17
Wizerunkowy niewypał wojewody z majówkową akcją szczepień (komentarz) Fot: K-P Urząd Wojewódzki

Czy Bydgoszcz jest jeszcze miastem wojewódzkim? - takie pytanie nie raz zadawano mi w ostatnich dniach telefonicznie, do Portalu Kujawskiego wysłano też szereg maili, wystarczy również wejść na Facebook-a, aby zobaczyć, że ta sprawa naprawdę elektryzuję bydgoszczan, zatem popularności wojewodzie, ani premierowi w Bydgoszczy nie przyniesie. Jak spojrzeć jednak na to pragmatycznie, to jest bardziej burza w szklance wody.

Od ubiegłej niedzieli do soboty w województwie kujawsko-pomorskim wykonano około 92 tys. szczepień. Zatem liczba niecałych 3 tys. szczepień jakie wykonano w ramach majówkowej akcji w Toruniu nie miała specjalnego udziału. Również nie ma porównania jeżeli chodzi o liczbę szczepień wykonanych od początku w Bydgoszczy i w Toruniu, bowiem gród nad Brdą bije drugie miasto na głowę.

 

Nie mniej reakcje pokazują, że bydgoszczan ta sprawa zabolała. Premier Mateusz Morawiecki mówił, że w majówkę szczepienia bez skierowania będą organizowane w miastach wojewódzkich, na tej liście zabrakło Bydgoszczy oraz Zielonej Góry. Wizerunkowo ta cała akcja może przynieść Urzędowi Wojewódzkiemu więcej szkód niż pożytku, choć uczciwie trzeba powiedzieć, że akurat w temacie szczepień nie można zarzucić, iż Bydgoszcz jest traktowana gorzej od Torunia. Sama akcja majówkowa na postęp szczepień w naszym województwie wpłynęła marginalnie.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Urząd Marszałkowski nie rozstrzygnie przetargu kolejowego do 12 grudnia

    Marszałek województwa po raz kolejny się przeliczył w swoim optymizmie, gdy pod koniec sierpnia na Sejmiku Województwa zapewniał, że przetarg na obsługę połączeń kolejowych zostanie rozstrzygnięty przed 12 grudnia. Wówczas niektórzy radni mieli wątpliwości, że zbyt długo zwlekano z przetargiem i po prostu nie starczy czasu. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że sceptycy mieli rację.

    Etykiety: kolej
  • Trzy województwa generują ponad połowę zakażeń dla całej Polski

    We wtorkowym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o blisko 4 tys. zakażeń co jest rekordem jeżeli chodzi o drugie półrocze 2021 roku. W województwie kujawsko-pomorskim jest to 126 zakażeń, najwięcej od maja, ale jak spojrzymy na województwo lubelskie, gdzie jest 998 zakażeń, to nie jest to wielki wynik.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu