Jesteś tutaj: HomeBydgoszczOd dzisiaj w Bydgoszczy działa kolejny punkt masowych szczepień

Od dzisiaj w Bydgoszczy działa kolejny punkt masowych szczepień

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 05 maj 2021 08:05
Od dzisiaj w Bydgoszczy działa kolejny punkt masowych szczepień Fot: UMB

W ostatnich 7 dniach w Bydgoszczy przeprowadzono ponad 17 tys. szczepień przeciwko COVID-19, co jest utrzymaniem tendencji z ubiegłego tygodnia, w którym było to ok. 18 tys. W maju szczepienia powinny przyśpieszyć – od dzisiaj pacjentów przyjmować będzie punkt szczepień masowych w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym w Myślęcinku.

 

Potencjał punktu w BCTW to na dzisiaj ok. 1,2 tys. dziennie. Działający na UTP punkt masowy ma moce przerobowe do zaszczepienia 700 pacjentów dziennie. Od dzisiaj można zatem przeprowadzać ponad 30 tys. szczepień tygodniowo, w dużej mierze jednak wszystko zależeć będzie od dostępności szczepionek.

 

Do tej pory w Bydgoszczy przeprowadzono ponad 146 tys. szczepień. Bydgoszcz jest głównym węzłem szczepień w województwie kujawsko-pomorskim, na drugim miejscu znajduje się powiat aleksandrowski, w którym ulokowano szpital polowy w Ciechocinku, gdzie łączna liczba szczepień nie stanowi nawet połowy bydgoskiego wyniku.

 

Warte obejrzenia

 • Włosi triumfują na Akademickich Mistrzostwa Europy na Kujawach

  Jezioro Gopło po raz trzeci było areną zmagań najlepszych akademickich wioślarzy do lat 23 w Europie. Zawody w Kruszwicy na półwyspie Rzępowskim odbywały się w sobotę i w niedziele, uczestnicy w pewnym sensie byli odcięci od świata, z uwagi na obostrzenia epidemiczne.

 • Derby dla Sportisu

  W meczu 5 kolejki IV ligi najciekawiej zapowiadał się pojedynek Chemika Bydgoszcz ze Sportisem Łochowo. Był to mecz bardzo zacięty, zakończony po myśli gości.

Wiadomości sportowe

   

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

 • Niemcy przewidują, że pandemia zakończy się wiosną

  "Jeśli nie pojawi się żaden nowy wariant wirusa, to na wiosnę pokonamy pandemię" - mówi federalny minister zdrowia Jens Spahn w środę w rozmowie z dziennikiem "Augsburger Allgemeine". Przestrzega jednocześnie przed lekceważeniem ryzyka zakażenia w obliczu obecnego spadku liczby zachorowań.

  Etykiety: covid19
 • Na Covid w Polsce chorują obecnie głównie niezaszczepieni

  Najwięcej zachorowań na COVID-19 jest w województwach, w których jest najmniej osób zaszczepionych przeciwko tej chorobie. Czwarta fala koronawirusa jest pandemią niezaszczepionych – powiedział w środę w radiu RMF FM prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski.

Wiadomości z regionu