Jesteś tutaj: HomeBydgoszczOd dzisiaj w Bydgoszczy działa kolejny punkt masowych szczepień

Od dzisiaj w Bydgoszczy działa kolejny punkt masowych szczepień

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 05 maj 2021 08:05
Od dzisiaj w Bydgoszczy działa kolejny punkt masowych szczepień Fot: UMB

W ostatnich 7 dniach w Bydgoszczy przeprowadzono ponad 17 tys. szczepień przeciwko COVID-19, co jest utrzymaniem tendencji z ubiegłego tygodnia, w którym było to ok. 18 tys. W maju szczepienia powinny przyśpieszyć – od dzisiaj pacjentów przyjmować będzie punkt szczepień masowych w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym w Myślęcinku.

 

Potencjał punktu w BCTW to na dzisiaj ok. 1,2 tys. dziennie. Działający na UTP punkt masowy ma moce przerobowe do zaszczepienia 700 pacjentów dziennie. Od dzisiaj można zatem przeprowadzać ponad 30 tys. szczepień tygodniowo, w dużej mierze jednak wszystko zależeć będzie od dostępności szczepionek.

 

Do tej pory w Bydgoszczy przeprowadzono ponad 146 tys. szczepień. Bydgoszcz jest głównym węzłem szczepień w województwie kujawsko-pomorskim, na drugim miejscu znajduje się powiat aleksandrowski, w którym ulokowano szpital polowy w Ciechocinku, gdzie łączna liczba szczepień nie stanowi nawet połowy bydgoskiego wyniku.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu