Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrzy UTP powstanie hala sportowa. Służyć ma także mieszkańcom Fordonu

Przy UTP powstanie hala sportowa. Służyć ma także mieszkańcom Fordonu

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 03 maj 2021 00:25
Przy UTP powstanie hala sportowa. Służyć ma także mieszkańcom Fordonu Fot: Ryszard Wszołek/UTP.

W czwartek Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy podpisał z firmą Budimex umowę na budowę Akademickiego Centrum Sportu. Będzie to wielofunkcyjna hala sportowa, która będzie posiadać też zaplecze w postaci siłowni, sali cardio oraz strefy sauny. Inwestycja powstaje z myślą o zaspokojeniu potrzeb sportowych społeczności akademickiej, władze UTP chcą jednak także, aby służyła mieszkańcom, w szczególności pobliskiego Fordonu.

-Konsekwentnie rozwijamy infrastrukturę naszej Uczelni. W Akademickim Centrum Sportu odbywać się będą zajęcia dydaktyczne i sportowe dla studentów. Obiekt posłuży również mieszkańcom Bydgoszczy. Infrastruktura ACS umożliwi organizację imprez sportowych oraz wydarzeń pozasportowych, takich jak koncerty czy wystawy –mówi prof. Marek Adamski, Rektor Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego.

 

Koszt budowy hali to ponad 20 mln zł, prace budowlane mają ruszyć jeszcze w tym roku i potrwać około 2 lat. Władze uczelni planują również budowę na zewnątrz infrastruktury do uprawiania lekkiej atletyki.

 

Wizualizacje:

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Urząd Marszałkowski nie rozstrzygnie przetargu kolejowego do 12 grudnia

    Marszałek województwa po raz kolejny się przeliczył w swoim optymizmie, gdy pod koniec sierpnia na Sejmiku Województwa zapewniał, że przetarg na obsługę połączeń kolejowych zostanie rozstrzygnięty przed 12 grudnia. Wówczas niektórzy radni mieli wątpliwości, że zbyt długo zwlekano z przetargiem i po prostu nie starczy czasu. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że sceptycy mieli rację.

    Etykiety: kolej
  • Trzy województwa generują ponad połowę zakażeń dla całej Polski

    We wtorkowym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o blisko 4 tys. zakażeń co jest rekordem jeżeli chodzi o drugie półrocze 2021 roku. W województwie kujawsko-pomorskim jest to 126 zakażeń, najwięcej od maja, ale jak spojrzymy na województwo lubelskie, gdzie jest 998 zakażeń, to nie jest to wielki wynik.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu