Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPolitechnika Bydgoska z poparciem Rady Ministrów i Rady Miasta

Politechnika Bydgoska z poparciem Rady Ministrów i Rady Miasta

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 28 kwiecień 2021 17:52
Politechnika Bydgoska z poparciem Rady Ministrów i Rady Miasta Fot: Ryszard Wszołek/UTP.

Z rozmachem trwają prace nad przekształceniem Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy w Politechnikę Bydgoską. Decyzję o potrzebie podkreślenia technicznego profilu uczelni podjęła społeczność akademicka w wewnętrznym referendum, w czasie którego zdecydowana większość głosów była za przekształceniem. W stanu się Politechniką dzisiejsze UTP widzi szanse rozwojowe i większe perspektywy naukowe.

Kilka dni temu Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie profilu i nazwy uczelni, bowiem tego typu przekształcenia podejmowane są na drodze ustawy. Rektora prof. Marka Adamskiego o tym poinformował dzisiaj osobiście minister z Kancelarii Premiera Łukasz Schreiber podczas wizyty na uczelni.

 

Również dzisiaj Rada Miasta Bydgoszczy, na wniosek Koalicji Obywatelskiej i Lewicy przyjęła stanowisko, w którym popiera starania UTP o uzyskanie statusu politechniki. Radni, pomimo iż była to dość napięta z powodu emocji politycznych sesja, w tej sprawie mówili jednym głosem ponad podziałami. Kolejnym etapem będą prace w parlamencie, tutaj potrzebne będzie poparcie większości posłów i senatorów, stąd też głos Rady Miasta Bydgoszczy może być cenny.

 

W tym roku UTP obchodzi jubileusz 70. lecia istnienia. Z uwagi na trwającą pandemię jest on dość skromny.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Urząd Marszałkowski nie rozstrzygnie przetargu kolejowego do 12 grudnia

    Marszałek województwa po raz kolejny się przeliczył w swoim optymizmie, gdy pod koniec sierpnia na Sejmiku Województwa zapewniał, że przetarg na obsługę połączeń kolejowych zostanie rozstrzygnięty przed 12 grudnia. Wówczas niektórzy radni mieli wątpliwości, że zbyt długo zwlekano z przetargiem i po prostu nie starczy czasu. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że sceptycy mieli rację.

    Etykiety: kolej
  • Trzy województwa generują ponad połowę zakażeń dla całej Polski

    We wtorkowym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o blisko 4 tys. zakażeń co jest rekordem jeżeli chodzi o drugie półrocze 2021 roku. W województwie kujawsko-pomorskim jest to 126 zakażeń, najwięcej od maja, ale jak spojrzymy na województwo lubelskie, gdzie jest 998 zakażeń, to nie jest to wielki wynik.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu