Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrezydent RP nadał tytuł profesorski Hannie Liberskiej

Prezydent RP nadał tytuł profesorski Hannie Liberskiej

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 27 kwiecień 2021 09:48

6 kwietnia tytuł profesora z rąk prezydenta Andrzeja Dudy odebrała Hanna Liberska, pracownik naukowy Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, kierownik Katedry Psychologii Społecznej na tej uczelni. Profesor Liberska wywodzi się z Poznania – tam się urodziła oraz rozpoczynała karierę naukową na Uniwersytecie Adama Mickiewicza.

Z bydgoskim UKW prof. Hanna Liberska związana jest od 2007 roku - Główny nurt badań dotyczy problemów życia rodzinnego, psychologii rozwoju i edukacji, patologii społecznych i psychologii cross-cultural. Autorka lub współautorka ponad 200 prac naukowych, wielu popularno-naukowych, w języku polskim, angielskim i rosyjskim opublikowanych w czasopismach i wydawnictwach krajowych i międzynarodowych, a ponad 160 prac zostało opublikowanych w okresie pracy w UKW. (Wskaźnik Hirscha 14) Na szczególną uwagę zasługują trzy monografie tematyczne: Perspektywy temporalne młodzieży. Wybrane uwarunkowania (2004), Psychologia agresji: wybrane problemy (2016) (współuatorka), Kim jest współczesny młody katolik? Wybrane aspekty obrazy psychologicznego (2017) (współautorka) oraz cykl artykułów na temat przeżyć i zmian struktur psychologicznych mężczyzn wchodzących rolę ojca – informuje Uniwersytet Kazimierza Wielkiego - Laureatka Nagrody Ministra Edukacji Narodowej (1996). Uhonorowana Medalem Komisji Edukacji Narodowej i srebrnym Krzyżem Zasługi. Przynależy do kilku międzynarodowych i krajowych towarzystw naukowych (ISRA, ISSBD, SPPR i inne). Członek – założyciel Stowarzyszenia Polskich Psychologów Rozwojowych (2015). Redaktor Naczelna Polskiego Forum Psychologicznego, członek rad naukowych kilku czasopism naukowych w Polsce i zagranicą (Psychologii Rozwojowej, Science for Education Today, Acta Medicinae and Sociologica i in.).

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Kolejowy poker marszałka województwa (komentarz)

    Najprawdopodobniej nigdy nie dowiemy się po co Sejmik Województwa powoływał spółkę mającą świadczyć przewozy kolejowe – jak informowaliśmy kilka dni temu, wyniki przetargu wieloletniego będą obowiązywać dopiero od grudnia, ale 2022 roku, natomiast władze województwa będą musiały na ten rok dogadać się z innymi przewoźnikami, bowiem spółka wojewódzka nie jest wstanie świadczyć przewozów od 12 grudnia. Być może marszałek w tej sprawie po prostu przekombinował.

  • Ministerstwo Zdrowia: Obostrzenia będą wdrażane regionalnie

    Drugi dzień z rzędu mamy w Polsce ponad 5,5 tys. nowych zakażeń. Na razie nie pojawiły się jeszcze zapowiedzi konkretnych obostrzeń, natomiast wiceminister zdrowia Waldemar Kraska daje do zrozumienia, że spodziewać możemy się obostrzeń zróżnicowanych regionalnie. W ostatnich dniach za połowę zakażeń w skali kraju odpowiadały trzy województwa: lubelskie, podlaskie i mazowieckie.

Wiadomości z regionu