Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNazwano ten moment jako historyczny dla rozbudowy Opery Nova

Nazwano ten moment jako historyczny dla rozbudowy Opery Nova

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 26 kwiecień 2021 13:59
Nazwano ten moment jako historyczny dla rozbudowy Opery Nova Wizualizacja czwartego kręgu

Dzisiaj Sejmik Województwa zdecydował o zmianie w budżecie województwa na 2021 rok, w ramach której kwota 27 mln zostanie przeznaczona na rozbudowę Opery Nova o czwarty krąg wraz z budową parkingu podziemnego. W perspektywie do 2024 roku Kujawsko-Pomorskie przeznaczy na ten cel 56 mln zł, drugą połowę kosztów pokryje Miasto Bydgoszcz.

 

Zapowiedź realizacji tej inwestycji przez Województwo i Bydgoszcz zawarto w porozumieniu sprzed ponad 3 lat, ale bardzo długo nie udało się zabezpieczyć środków finansowych na inwestycję po stronie Województwa - Społeczność bydgoska jest już zaniepokojona, że nie powiedzieć zirytowana, przeciągającym się rozpoczęciem tej inwestycji – mówił na dzisiejszej sesji radny Roman Jasiakiewicz.

 

Tak było do dzisiaj, bowiem dzisiejszymi decyzjami Sejmik Województwa zapewnił fundusze i wkrótce będzie można ogłosić przetarg na wykonanie prac budowlanych. Marszałek Piotr Całbecki przyznał, że wiele osób w Bydgoszczy mogło z dystansem traktować jego zapowiedzi, że ta inwestycja zostanie zrealizowana - Sądzę, że dzisiaj to niedowierzanie przeradza się w to, że teraz trzeba trzymać kciuki, aby wybrać dobrego wykonawcę.

 

- Chce, aby ta inwestycja była już realizowana zgodnie z harmonogramem – podkreśla marszałek, który wyraził uznanie dla bydgoskich samorządowców, że zdecydowali się partycypować w kosztach tej inwestycji w połowie - To jest rzeczywiście godne pochwały i tutaj na forum sejmiku chce podziękować władzom Bydgoszczy.


Padały sformułowania, że dzisiejsza korekta budżetu to historyczny moment w dziejach Opery Nova - Dzisiaj ten moment traktuje jako historyczny przełom, bowiem od dzisiaj każdy dzień będzie nas przybliżał do tego, że czwarty krąg powstanie – ocenił wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Łukasz Krupa.

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Jak prostymi działaniami zmniejszyć zużycie prądu w domu?

  Zamrożenie cen prądu, które zacznie obowiązywać od stycznia przyszłego roku, oznacza, że gospodarstwa domowe będą mogły rozliczać swoje rachunki po cenach tegorocznych i uniknąć podwyżek, ale tylko wtedy, gdy ich zużycie energii mieści się w ustawowym limicie. – Warto przyjrzeć się temu, jakie zużycie generują najpopularniejsze w domu sprzęty – mówi ekspert PKEE Włodzimierz Cupryszak. Jak wskazuje, dzięki wdrożeniu kilku prostych nawyków można zredukować zużycie prądu przez żelazko, piekarnik czy pralkę nawet o kilkadziesiąt procent. To pozwoli zmniejszyć całościowy pobór energii do wysokości umożliwiającej skorzystanie z preferencyjnych rozliczeń.

 • Bartosz Kownacki - sprawozdanie z trzech lat w Sejmie

  Bartosz Kownacki – sprawozdanie Bartosz Kownacki, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Obrony Narodowej członek Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka. Działania na rzecz regionu podejmowane w IX kadencji

Wiadomości z regionu