Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNazwano ten moment jako historyczny dla rozbudowy Opery Nova

Nazwano ten moment jako historyczny dla rozbudowy Opery Nova

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 26 kwiecień 2021 13:59
Nazwano ten moment jako historyczny dla rozbudowy Opery Nova Wizualizacja czwartego kręgu

Dzisiaj Sejmik Województwa zdecydował o zmianie w budżecie województwa na 2021 rok, w ramach której kwota 27 mln zostanie przeznaczona na rozbudowę Opery Nova o czwarty krąg wraz z budową parkingu podziemnego. W perspektywie do 2024 roku Kujawsko-Pomorskie przeznaczy na ten cel 56 mln zł, drugą połowę kosztów pokryje Miasto Bydgoszcz.

 

Zapowiedź realizacji tej inwestycji przez Województwo i Bydgoszcz zawarto w porozumieniu sprzed ponad 3 lat, ale bardzo długo nie udało się zabezpieczyć środków finansowych na inwestycję po stronie Województwa - Społeczność bydgoska jest już zaniepokojona, że nie powiedzieć zirytowana, przeciągającym się rozpoczęciem tej inwestycji – mówił na dzisiejszej sesji radny Roman Jasiakiewicz.

 

Tak było do dzisiaj, bowiem dzisiejszymi decyzjami Sejmik Województwa zapewnił fundusze i wkrótce będzie można ogłosić przetarg na wykonanie prac budowlanych. Marszałek Piotr Całbecki przyznał, że wiele osób w Bydgoszczy mogło z dystansem traktować jego zapowiedzi, że ta inwestycja zostanie zrealizowana - Sądzę, że dzisiaj to niedowierzanie przeradza się w to, że teraz trzeba trzymać kciuki, aby wybrać dobrego wykonawcę.

 

- Chce, aby ta inwestycja była już realizowana zgodnie z harmonogramem – podkreśla marszałek, który wyraził uznanie dla bydgoskich samorządowców, że zdecydowali się partycypować w kosztach tej inwestycji w połowie - To jest rzeczywiście godne pochwały i tutaj na forum sejmiku chce podziękować władzom Bydgoszczy.


Padały sformułowania, że dzisiejsza korekta budżetu to historyczny moment w dziejach Opery Nova - Dzisiaj ten moment traktuje jako historyczny przełom, bowiem od dzisiaj każdy dzień będzie nas przybliżał do tego, że czwarty krąg powstanie – ocenił wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Łukasz Krupa.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Województwo Kujawsko-Pomorskie wspomoże specjalistycznym wyposażeniem Obwód Chmielnicki

  Obwód Chmielnicki to jeden z dwóch ukraińskich regionów, które prowadzą współpracę partnerską z Województwem Kujawsko-Pomorskim. W poniedziałek Sejmik Województwa przyjął uchwałę w sprawie wsparcia rzeczowego Obwodu Chmielnickiego. Projekt uchwały w sprawie udzielenia pomocy wniósł do porządku obrad marszałek Piotr Całbecki.

 • Na kujawsko-pomorskiej kolei najprawdopodobniej zostanie zachowany status quo

  W poniedziałek nastąpiło długo otwarte otwarcie ofert w przetargu kolejowym, który ma zdecydować o podziale rynku w przewozach regionalnych od grudnia bieżącego roku do grudnia aż 2030 roku. Ze złożonych ofert wynika, że najprawdopodobniej wiele się nie zmieni i dalej będzie obowiązywał podział na linie obsługiwane przez Polregio i Arrivę.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu