Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa starówce ogródki czekają na możliwość obsłużenia klientów

Na starówce ogródki czekają na możliwość obsłużenia klientów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 23 kwiecień 2021 14:04

Pierwsze ogródki gastronomiczne w centrum Bydgoszczy pojawiły się tuż po Wielkanocy – restauratorzy postanowili zaryzykować, aby być gotowym na moment, gdy rząd pozwoli na funkcjonowanie stacjonarnej gastronomii na świeżym powietrzu, gdzie badania jednoznacznie wskazują, że ryzyko zakażenia jest znacznie mniejsze niż w przypadku pomieszczeń. Wciąż jednak jest więcej niewiadomych niż konkretów.

Wypowiedzi medialne minister Olgi Semeniuk z marca dawały nadzieje, że znoszenie obostrzeń może się rozpocząć od ogródków gastronomicznych. Już w pierwszej połowie kwietnia pojawiły się jednak sygnały, że odmrożenie zewnętrznej gastronomii nastąpi najszybciej w maju. Wtedy jeszcze się mówiło, że być może będzie to początek maja. Wczoraj w programie ,,Tłit” na wp.pl rzecznik rządu Piotr Müller wspomniał, że być może będzie to druga połowa maja, ale jest to wciąż wariant pod znakiem zapytania.

 

Kawę piją pluszowe misie

Prezydent Bydgoszczy również na 2021 rok zdecydował się wprowadzić preferencyjne stawki za wykorzystanie przestrzeni publicznej na potrzeby ogródków gastronomicznych. Wielu restauratorów postanowiło rozłożyć stoliki, choć wciąż nie mogą z nich korzystać klienci. Idąc ulicą Długą przy restauracji Cafe Kino natrafimy na sympatyczne pluszowe misie, które robią furorę w mediach społecznościowych.

 

Wszyscy czekają jednak na żywych klientów, bo nie kryją, iż ich sytuacja finansowa jest trudna. Pomoc rządowa z tarcz nie wystarcza i nadzieje widzą w tym, że w miarę szybko będą mogli normalnie zarabiać. W Bydgoszczy na razie zamknęły się pojedyncze lokale, ale jak rozmawia się z restauratorami, to wielu bardzo poważnie myśli o sprzedaży lokalów lub ich zamknięciu.

 

Rzecznik rządu wyraża nadzieje, że miesiące letnie będą lepsze, bowiem przyśpieszają szczepienia. Od poniedziałku do czwartku w Bydgoszczy wykonano ponad 11 tys. szczepień, to jest co prawda rekord, ale wciąż daleko aby uzyskać jeszcze do niedawna planowany wskaźnik 70% zaszczepialności w Unii Europejskiej do końca czerwca. Z tym problem może mieć większość państw UE.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • To już ponad 170 dni wojny

  Pod koniec lutego wszystkich nas zaskoczyła rosyjska agresja na Ukrainę, było zszokowanie, być może też niedowierzanie, po kilku dniach okazało się, że Ukraińcy swoją walecznością, także za ogromną cenę, podjęli skuteczną obronę swojej suwerenności. Plan Rosjan zajęcia Kijowa w ciągu tygodnia się nie powiódł, ale wojna trwa dalej – nie budzi już takiego zainteresowania jak na początku, po prostu nam spowszedniała.

 • Wzrasta liczba zakażeń i zgonów spowodowanych COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W okresie od 1 do 13 sierpnia w naszym województwie stwierdzono blisko 2,1 tys. nowych zakażeń COVID-19, to około 300 więcej niż przez cały czerwiec, dynamika wzrostu zakażeń wynosi zatem ponad 100%. Jeszcze szybciej wzrastają zgony.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu