Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNIK na razie nie zamierza brać pod lupę Mostu Uniwersyteckiego

NIK na razie nie zamierza brać pod lupę Mostu Uniwersyteckiego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 20 kwiecień 2021 06:25
NIK na razie nie zamierza brać pod lupę Mostu Uniwersyteckiego Fot: Bogusław Białas

Pod koniec stycznia w trybie pilnym zamknięty dla ruchu został Most Uniwersytecki, który otwarty został zaledwie pod koniec 2013 roku. Przyczyną zamknięcia mostu są anomalie w funkcjonowaniu want podtrzymujących konstrukcję, do dzisiaj nie wskazano jednak przyczyny ich powstania. Sytuację komplikuje to, że podmiot któremu zostaną udowodnione zaniedbania, musi się liczyć z domaganiem się przez miasto odszkodowań za powstałą sytuację. W wyjaśnieniu tego mogłaby pomóc kontrola Najwyższej Izby Kontroli.

O skontrolowanie realizacji inwestycji, a później tego czy właściwie była eksploatowana wnioskowali do NIK radni Prawa i Sprawiedliwości. Izba jednak nie planuje w najbliższym czasie podjąć tematu, wskazując iż musi się przede wszystkim trzymać rocznego harmonogramu kontroli. Ewentualne zbadanie procesu budowy Mostu Uniwersyteckiego będzie brane pod uwagę w procesach analitycznych.

 

Szybciej możemy się zatem spodziewać, że gdy NIK będzie np. planował ogólnopolską kontrolę dotyczącą procesu budowania mostów, to wybierając wyrywkowo inwestycje do skontrolowania, wśród nich znajdzie się bydgoski Most Uniwersytecki.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Ukraina i Mołdawia rozpoczęły kolejny etap w drodze do Europy

  Główną przyczyną wojny na Ukrainie jest to, że Ukraińcy chcą być w Europie Zachodniej, Rosja natomiast przemocą próbowała zachować ten kraj w swojej strefie wpływów. Ukraińcy pomimo ogromnych kosztów stawiają opór bo widzą swoją przyszłość w demokratycznej Europie. Kolejnym etapem w drodze Ukrainy do Europy Zachodniej jest uzyskanie statusu kandydata do Unii Europejskiej. Taki sam status uzyskała sąsiadująca z Ukrainą niewielka Mołdawia.

 • Dzisiaj wybrzmiał ostatni dzwonek

  Rok szkolny 2021/2022 dzisiaj dobiega końca – ostatni jego dzień to galowe spotkania i wręczanie świadectw oraz to co dla uczniów najważniejsze rozpoczęcie wakacji. Był to specyficzny rok – bowiem był to kolejny pandemiczny rok szkolny, co prawda starano się ograniczać okresy nauczania zdalnego, które nie był już tak powszechne jak w poprzednim roku, ale była to specyfika nauczania przed 2020 rokiem w Polsce nieznana.

Wiadomości z regionu