Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNIK na razie nie zamierza brać pod lupę Mostu Uniwersyteckiego

NIK na razie nie zamierza brać pod lupę Mostu Uniwersyteckiego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 20 kwiecień 2021 06:25
NIK na razie nie zamierza brać pod lupę Mostu Uniwersyteckiego Fot: Bogusław Białas

Pod koniec stycznia w trybie pilnym zamknięty dla ruchu został Most Uniwersytecki, który otwarty został zaledwie pod koniec 2013 roku. Przyczyną zamknięcia mostu są anomalie w funkcjonowaniu want podtrzymujących konstrukcję, do dzisiaj nie wskazano jednak przyczyny ich powstania. Sytuację komplikuje to, że podmiot któremu zostaną udowodnione zaniedbania, musi się liczyć z domaganiem się przez miasto odszkodowań za powstałą sytuację. W wyjaśnieniu tego mogłaby pomóc kontrola Najwyższej Izby Kontroli.

O skontrolowanie realizacji inwestycji, a później tego czy właściwie była eksploatowana wnioskowali do NIK radni Prawa i Sprawiedliwości. Izba jednak nie planuje w najbliższym czasie podjąć tematu, wskazując iż musi się przede wszystkim trzymać rocznego harmonogramu kontroli. Ewentualne zbadanie procesu budowy Mostu Uniwersyteckiego będzie brane pod uwagę w procesach analitycznych.

 

Szybciej możemy się zatem spodziewać, że gdy NIK będzie np. planował ogólnopolską kontrolę dotyczącą procesu budowania mostów, to wybierając wyrywkowo inwestycje do skontrolowania, wśród nich znajdzie się bydgoski Most Uniwersytecki.

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • GDDKiA po raz kolejny wybiera wykonawcę na toruński odcinek S-10. Czy tym razem uda się podpisać umowę?

  Odcinek południowej obwodnicy Torunia w ramach drogi ekspresowej S-10 jest dla Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad dość pechowy, o ile na pozostałych trzech (od węzła Bydgoszcz Stryszek, przez Emilianowo i Solec Kujawski pod sam Toruń) podpisane są już umowy z wykonawcami na tym odcinku pojawiały się problemy - w poniedziałek 28 listopada po raz trzeci dokonano wyboru najlepszej oferty.

 • Kolejne wsparcie przekazuje województwo dla Ukrainy

  W poniedziałek Sejmik Województwa zdecydował o przekazaniu czterem regionom na Ukrainie łącznie 300 tys. zł – wsparcie to ma pozwolić na zaopatrzenie Ukraińców w agregaty prądotwórcze, śpiwory oraz przenośne kuchenki gazowe. Jest to odpowiedź na ostatnie działania Rosji, która oparła swoje działania na niszczeniu infrastruktury cywilnej, przez co powstają ogromne problemy z dostępnością prądu.

Wiadomości z regionu