Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRuszyła budowa Nowego Portu

Ruszyła budowa Nowego Portu

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 16 kwiecień 2021 00:33
Prace budowalne ruszają Prace budowalne ruszają Fot: AWZ

Nowy Port to nazwa inwestycji developerskiej, która odmieni oblicze bydgoskiego Śródmieścia. Nawiązywanie do portu nie jest bowiem przypadkowe, budynki mieszkalne powstaną blisko bulwarów nad Brdą – inwestycja obejmuje obszar pomiędzy ulicą Obrońców Bydgoszczy i Focha, , znajduje się zatem w sąsiedztwie Opery Nova.

- Zgodnie z harmonogramem, miesiące zimowe wykorzystaliśmy na przeprowadzenie głównych prac konstrukcyjnych w historycznej fabryce oraz wykonanie wzmocnień sąsiadującej zabudowy. Dzięki odpowiedniemu jej zabezpieczeniu, mogliśmy bezpiecznie przystąpić do robót ziemnych – mówi Łukasz Iglewski, Kierownik Budowy.

 

Obecnie na budowie pojawił się ciężki sprzęt, który rozpoczął tworzenie obudowę wykopu. Dla każdego mieszkania projekt przewiduje miejsce w powstającym garażu, będą także rowerownie oraz infrastruktura pozwalająca ładować samochody elektryczne.

 

- Aby wykonać taką halę garażową, musimy zejść w dół z wykopem na głębokość ponad 6 m. - wyjaśnia Ignajewski - Aby bezpiecznie wykonać taki wykop i w nim pracować, niezbędne jest wykonanie jego szczelnej obudowy. Projektant przewidział ścianki szczelne w postaci grodzic stalowych oraz lokalnie, w sąsiedztwie zabudowy istniejącej, z palisady żelbetowej. Ściany obudowy wykopu zejdą do głębokości iłów, tworząc szczelną komorę. To pozwoli obniżyć poziom wód gruntowych wewnątrz wykopu, bez wpływu na otoczenie zewnętrzne. Prace prowadzone będą technikami bezwibracyjnymi, aby zminimalizować uciążliwości dla sąsiadów.

 

Inwestorem jest firma AWZ Deweloper.

 

Tak kompleks będzie się prezentował po zakończeniu inwestycji:

 

Warte obejrzenia

  • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

    Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

  • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

    FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu