Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCztery podpory wzmacniają konstrukcję Mostu Uniwersyteckiego

Cztery podpory wzmacniają konstrukcję Mostu Uniwersyteckiego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 13 kwiecień 2021 00:48
Cztery podpory wzmacniają konstrukcję Mostu Uniwersyteckiego Fot: Bogusław Białas

Most Uniwersytecki podpierają trzy dodatkowe podpory, które w ostatnim czasie zostały zamontowane w celu podparcia całej konstrukcji. Obecnie przy wykorzystaniu barki powstaje czwarta podpora, która zlokalizowana ma być na tworzony przyczółku na Brdzie. Most Uniwersytecki został zamknięty pod koniec stycznia, po tym jak bydgoscy drogowcy otrzymali ekspertyzę, iż jego konstrukcja jest zagrożona.

 

Zagrożenie nie jest widoczne gołym okiem, bowiem wynika ono z anomalii systemu want, które mają podtrzymywać konstrukcję, jest to bowiem most z elementami linowymi. Najprawdopodobniej – co podejrzewa ratusz – źle zaprojektowano rozlokowanie want na etapie projektowania. Dokładne przyczyny są wciąż wyjaśniane, także przez prokuraturę, bowiem ZDMiKP zawiadomił tę instytucję o powstałym zagrożeniu.

 

 

Po zakończeniu montażu wspomagających podpór – czyli jeszcze jednej – będzie można rozpocząć prace naprawcze, które potrwać mają kilka miesięcy. Do tego czasu nie planuje się przywrócenia ruchu na tym moście.

 

Warte obejrzenia

  • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

    Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

  • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

    FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu