Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPościgać się na bydgoskim kartodromie na komputerze lub konsoli

Pościgać się na bydgoskim kartodromie na komputerze lub konsoli

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 06 kwiecień 2021 14:13
Bydgoski kartodrom w grze Asseto Corsa Bydgoski kartodrom w grze Asseto Corsa

Wielu bydgoszczan może nie być świadomych, że przy ulicy Fordońskiej nad samą Brdą położony jest tor kartingowy, który jak przyznaje Robert Kubica, pierwszy Polak w Formule1, pod koniec lat 90. miał wpływ na rozwój jego pasji do sportów motorowych. Jak się okazuje po tym torze wirtualnie mogą swoje umiejętności testować także gracze z całego świata w grze Asseto Corsa.

 

Bydgoski tor służy głównie do jazdy gokartami czy także motocyklami, regulamin dozwala jednak również wjazd samochodów rajdowych. Wydana przez włoskie studio Kunos Simulazioni w 2014 gra Asseto Corsa to symulator samochodów rajdowych na komputery PC, konsole Playstation4 i Xbox One. W 2019 gracze (dokładniej gracz o ksywie reos) odwzorował bydgoski tor w dość dużym odwzorowaniu.

 

Kilka dni temu swoje umiejętności w tej grze na bydgoskim torze umieścił na YouTube gracz: ,,Sucheckii x Street invaders „:

 

Kubica ubolewa nad złym stanem

W ubiegłym roku Robert Kubica umieścił na portalu Instagram filmik przedstawiający zaniedbany stan bydgoskiego toru kartingowego, w szczególności trybun. Krakowianin wspomina, że w 1994 roku na tych trybunach oglądał mistrzostwa świata Formuły C na karingach, które wygrał Jarno Trulli, późniejszy kierowca Toyoty w Formule 1. U młodego Kubicy miało to wywołać takie wrażenie, że sporty motorowe stały się jego pasją, dzięki której stał się pierwszym Polakiem występującym w Formule 1.

 

Nie pierwsza gra z Bydgoszczą

Kilka lat temu prezentowalismy odwzorowanie nieistniejącej już linii nr 70 w niemieckiej grze OMSI2, będącej symulatorem autobusu. OMSI2 nie jest tak liczącym się tytułem jak Asseto Corsa, nie prezentuje też tak bogatej grafiki, ale możliwośc kierowania autobusem po Wiadukcie Warszawskim oraz w sąsiedztwie kampusu UTP w Fordonie to na pewno rzecz mogąca u bydgoszczan wywoływać sentyment. Ostatnio wspominaliśmy też o ciekawie odzorowowanym bydgoskim lotnisku oraz niebie nad Bydgoszczą w grze Microsoft Flying Simulator 2020, któa stara się odzowrowywać jednak cały świat na podstawie map satelitarnych.

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Urząd Marszałkowski nie rozstrzygnie przetargu kolejowego do 12 grudnia

    Marszałek województwa po raz kolejny się przeliczył w swoim optymizmie, gdy pod koniec sierpnia na Sejmiku Województwa zapewniał, że przetarg na obsługę połączeń kolejowych zostanie rozstrzygnięty przed 12 grudnia. Wówczas niektórzy radni mieli wątpliwości, że zbyt długo zwlekano z przetargiem i po prostu nie starczy czasu. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że sceptycy mieli rację.

    Etykiety: kolej
  • Trzy województwa generują ponad połowę zakażeń dla całej Polski

    We wtorkowym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o blisko 4 tys. zakażeń co jest rekordem jeżeli chodzi o drugie półrocze 2021 roku. W województwie kujawsko-pomorskim jest to 126 zakażeń, najwięcej od maja, ale jak spojrzymy na województwo lubelskie, gdzie jest 998 zakażeń, to nie jest to wielki wynik.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu