Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNowa Lewica odcina się od radykalnych stwierdzeń

Nowa Lewica odcina się od radykalnych stwierdzeń

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 03 kwiecień 2021 08:54

- Droga ekspresowa S-10 powinna powstać jak najszybciej, bezpieczeństwo podróżnych jest najważniejsze – informuje nas Piotr Hemmerling, przewodniczący Rady Wojewódzkiej Nowej Lewicy (dawniej SLD). - Odcinamy się od radykalnych stwierdzeń – informuje nas, mając na myśli głosy dotyczące zmiany przebiegu odcinka Bydgoszcz- Toruń drogi ekspresowej S-10, które są podpierane argumentami ekologicznymi.


Hemmerling w imieniu Nowej Lewicy odciął się również od skargi do OLAF (unijna agenda ścigająca nadużycia przy wykorzystaniu funduszy europejskich) jaką na Miasto Bydgoszcz złożyło Kujawsko-Pomorskie Stowarzyszenie Rozwoju Transportu Publicznego tworzone przez utożsamiających się z Lewicą działaczy Rafała Wąsowicza związanego z Wiosną i Michała Wysockiego związanego z Razem (obaj są asystentami społecznymi posła Krzysztofa Gawkowskiego). Wysocki  od tej inicjatywy się odcina, stwierdzając iż nie zgadza się z treścią pisma skierowanego do OLAF.. W opinii stowaryszenia Bydgoszcz mogła ,,wyłudzić” z Unii Europejskiej dotację na budowę parkingu przy ulicy Grudziądzkiej - W naszej ocenie środki finansowe zostały na budowę parkingu niesłusznie przyznane lub wyłudzone celowo przez Miasto Bydgoszcz poprze kreatywność urzędników i umiejętne wypełnianie wniosków informacjami bez pokrycia w rzeczywistości. Mówiąc wprost podejrzewamy, iż we wniosku doszło do przekłamania – napisała organizacja w skardze do OLAF. Pogląd wynika z krytyki budowy kolejnego parkingu w centrum Bydgoszczy, zamiast inwestowania tych środków np. w transport publicznych.

 

Dojdzie do strajku w MZK?

W czwartek Wąsowicz i Wysocki poinformowali w mediach społecznościowych, że kierowcy MZK rozważają podjęcie akcji strajkowej. Kilka lat temu byliśmy świadkami, gdy jednodniowy strajk sparaliżował życie Bydgoszczy, wiele osób nie dotarło do pracy oraz do szkoły lub na uczelnie. Obaj wyrazili poparcie dla oczekiwań podwyższenia wypłat oraz dla ewentualnego strajku – Jeżeli rozmowy związkowców w sprawie waloryzacji płac nie przyniosą efektów i dojdzie do oficjalnego protestu, będzie wspierać oraz pomagać strajkujących – zapowiada na Facebook-u Wysocki.

 

Nowa Lewica współrządzi Bydgoszczą

Wielu bydgoszczan może się pogubić, zważywszy na to, że koalicję w Radzie Miasta tworzy przecież Lewica właściwie od 2010 roku (z małą przerwą w trakcie). Bydgoszczą z Koalicją Obywatelską rządzi obecnie Nowa Lewica (jako kontynuacja SLD), Piotr Hemmerling w rozmowie z nami również odcina się oficjalnie o aktywności osób dążących do strajku w MZK.

 

- Obaj panowie nie należą do Nowej Lewicy -zaznacza Hemmerling – Członkami Nowej Lewicy z automatu stają się działacze SLD.

 

Działacze Wiosny Roberta Biedronia w ramach wdrażanej fuzji obu ugrupowań, będą musieli złożyć deklaracje członkowskie do Nowej Lewicy. Partia Razem Adriana Zangerga dalej chce zachować swoją niezależność, z Nową Lewicą współpracuje jedynie w ramach wspólnego Klubu Parlamentarnego w Sejmie RP.

 

Hemmerling poinformował nas również, że Nowa Lewica jest za jak najszybszym wybudowaniem stopnia wodnego w Siarzewie, tym samym odcinając się od pojawiających się głosów przeciwnych.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Kolejowy poker marszałka województwa (komentarz)

    Najprawdopodobniej nigdy nie dowiemy się po co Sejmik Województwa powoływał spółkę mającą świadczyć przewozy kolejowe – jak informowaliśmy kilka dni temu, wyniki przetargu wieloletniego będą obowiązywać dopiero od grudnia, ale 2022 roku, natomiast władze województwa będą musiały na ten rok dogadać się z innymi przewoźnikami, bowiem spółka wojewódzka nie jest wstanie świadczyć przewozów od 12 grudnia. Być może marszałek w tej sprawie po prostu przekombinował.

  • Ministerstwo Zdrowia: Obostrzenia będą wdrażane regionalnie

    Drugi dzień z rzędu mamy w Polsce ponad 5,5 tys. nowych zakażeń. Na razie nie pojawiły się jeszcze zapowiedzi konkretnych obostrzeń, natomiast wiceminister zdrowia Waldemar Kraska daje do zrozumienia, że spodziewać możemy się obostrzeń zróżnicowanych regionalnie. W ostatnich dniach za połowę zakażeń w skali kraju odpowiadały trzy województwa: lubelskie, podlaskie i mazowieckie.

Wiadomości z regionu