Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNowa Lewica odcina się od radykalnych stwierdzeń

Nowa Lewica odcina się od radykalnych stwierdzeń

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 03 kwiecień 2021 08:54

- Droga ekspresowa S-10 powinna powstać jak najszybciej, bezpieczeństwo podróżnych jest najważniejsze – informuje nas Piotr Hemmerling, przewodniczący Rady Wojewódzkiej Nowej Lewicy (dawniej SLD). - Odcinamy się od radykalnych stwierdzeń – informuje nas, mając na myśli głosy dotyczące zmiany przebiegu odcinka Bydgoszcz- Toruń drogi ekspresowej S-10, które są podpierane argumentami ekologicznymi.


Hemmerling w imieniu Nowej Lewicy odciął się również od skargi do OLAF (unijna agenda ścigająca nadużycia przy wykorzystaniu funduszy europejskich) jaką na Miasto Bydgoszcz złożyło Kujawsko-Pomorskie Stowarzyszenie Rozwoju Transportu Publicznego tworzone przez utożsamiających się z Lewicą działaczy Rafała Wąsowicza związanego z Wiosną i Michała Wysockiego związanego z Razem (obaj są asystentami społecznymi posła Krzysztofa Gawkowskiego). Wysocki  od tej inicjatywy się odcina, stwierdzając iż nie zgadza się z treścią pisma skierowanego do OLAF.. W opinii stowaryszenia Bydgoszcz mogła ,,wyłudzić” z Unii Europejskiej dotację na budowę parkingu przy ulicy Grudziądzkiej - W naszej ocenie środki finansowe zostały na budowę parkingu niesłusznie przyznane lub wyłudzone celowo przez Miasto Bydgoszcz poprze kreatywność urzędników i umiejętne wypełnianie wniosków informacjami bez pokrycia w rzeczywistości. Mówiąc wprost podejrzewamy, iż we wniosku doszło do przekłamania – napisała organizacja w skardze do OLAF. Pogląd wynika z krytyki budowy kolejnego parkingu w centrum Bydgoszczy, zamiast inwestowania tych środków np. w transport publicznych.

 

Dojdzie do strajku w MZK?

W czwartek Wąsowicz i Wysocki poinformowali w mediach społecznościowych, że kierowcy MZK rozważają podjęcie akcji strajkowej. Kilka lat temu byliśmy świadkami, gdy jednodniowy strajk sparaliżował życie Bydgoszczy, wiele osób nie dotarło do pracy oraz do szkoły lub na uczelnie. Obaj wyrazili poparcie dla oczekiwań podwyższenia wypłat oraz dla ewentualnego strajku – Jeżeli rozmowy związkowców w sprawie waloryzacji płac nie przyniosą efektów i dojdzie do oficjalnego protestu, będzie wspierać oraz pomagać strajkujących – zapowiada na Facebook-u Wysocki.

 

Nowa Lewica współrządzi Bydgoszczą

Wielu bydgoszczan może się pogubić, zważywszy na to, że koalicję w Radzie Miasta tworzy przecież Lewica właściwie od 2010 roku (z małą przerwą w trakcie). Bydgoszczą z Koalicją Obywatelską rządzi obecnie Nowa Lewica (jako kontynuacja SLD), Piotr Hemmerling w rozmowie z nami również odcina się oficjalnie o aktywności osób dążących do strajku w MZK.

 

- Obaj panowie nie należą do Nowej Lewicy -zaznacza Hemmerling – Członkami Nowej Lewicy z automatu stają się działacze SLD.

 

Działacze Wiosny Roberta Biedronia w ramach wdrażanej fuzji obu ugrupowań, będą musieli złożyć deklaracje członkowskie do Nowej Lewicy. Partia Razem Adriana Zangerga dalej chce zachować swoją niezależność, z Nową Lewicą współpracuje jedynie w ramach wspólnego Klubu Parlamentarnego w Sejmie RP.

 

Hemmerling poinformował nas również, że Nowa Lewica jest za jak najszybszym wybudowaniem stopnia wodnego w Siarzewie, tym samym odcinając się od pojawiających się głosów przeciwnych.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Co się dzieje na budowie drogi ekspresowej S-5?

  Zgodnie z harmonogramem do końca sierpnia powinny zostać oddane do użytku odcinki drogi ekspresowej od węzła Bydgoszcz Północ (Aleksandrowo) do węzła autostradowego w Nowych Marzach. Wykonawca odcinka Bydgoszcz – Świecie wnosi jednak o przedłużenie terminu, co sugerować może, że w tym terminie nie uda się wyrobić.

 • Województwo Kujawsko-Pomorskie wspomoże specjalistycznym wyposażeniem Obwód Chmielnicki

  Obwód Chmielnicki to jeden z dwóch ukraińskich regionów, które prowadzą współpracę partnerską z Województwem Kujawsko-Pomorskim. W poniedziałek Sejmik Województwa przyjął uchwałę w sprawie wsparcia rzeczowego Obwodu Chmielnickiego. Projekt uchwały w sprawie udzielenia pomocy wniósł do porządku obrad marszałek Piotr Całbecki.

Wiadomości z regionu