Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPonad 10 tys. zgłoszeń w aplikacji Dbamy o Bydgoszcz w pierwszym roku

Ponad 10 tys. zgłoszeń w aplikacji Dbamy o Bydgoszcz w pierwszym roku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 30 marzec 2021 06:46

W marcu 2020 roku ruszyła pilotażowo aplikacja Dbamy o Bydgoszcz dostępna na smartphone oraz z poziomu przeglądarki internetowej. Jej celem było usprawnienie komunikacji obywateli z urzędem, w kwestii usuwania usterek jakie pojawiają się w przestrzeni miejskiej. Gdy widzimy np. uszkodzony znak, czy zaśmieconą przestrzeń publiczną, możemy za pomocą tej aplikacji to zgłosić.

 

W dalszej kolejności odpowiednia komórka ratusza lub instytucji zależnej podejmie stosowane działania.

 

W pierwszym roku – od 8 marca 2020 – takich zgłoszeń było ponad 10 tys. - To jest moment, aby zamknąć etap pilotażu, aby określić plany dalszego działania. Aplikacja się sprawdziła na tyle, że chcemy to kontynuować i rozwijać – powiedział zastępca prezydenta Michał Sztybel - Myślę, że jest to przyszłość kontaktu z urzędem


Duże miasto to potężny organizm, w którym zawsze będą pojawiać się niedociągnięcia, misją aplikacji Dbamy o Bydgoszcz jest wspólne z obywatelami identyfikowanie ich i naprawianie. Koordynator aplikacji w Urzędzie Miasta Bartosz Błaszczyk ocenił, że z tych ponad 10 tys. zgłoszeń 80% wykonano, około 10% jest w realizacji, natomiast prawie 4% przekazano do innych instytucji, bowiem np. dotyczyły one terenu prywatnego, gdzie jurysdykcja ratusza nie sięga.

 

Bydgoszczanie najczęściej zgłaszają problemy, które dotyczą kompetencji Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej oraz Straży Miejskiej. Najpopularniejsze zgłoszenie dotyczyło źle zaparkowanego pojazdu. Straż Miejska na takie zgłoszenia z aplikacji również reaguje, jeżeli w danym punkcie takie zgłoszenia pojawiają się nagminnie, dochodziło nawet do montażu fizycznych przeszkód, aby problem wyeliminować.

 

Na trzecim miejscu – jeżeli chodzi o liczebność – są zgłoszenia kierowane do komórki miasta odpowiedzialnej za odpady komunalne.

 

W 2020 roku średnio dziennie zgłaszano 31 problemów.

 

Warte obejrzenia

 • Włosi triumfują na Akademickich Mistrzostwa Europy na Kujawach

  Jezioro Gopło po raz trzeci było areną zmagań najlepszych akademickich wioślarzy do lat 23 w Europie. Zawody w Kruszwicy na półwyspie Rzępowskim odbywały się w sobotę i w niedziele, uczestnicy w pewnym sensie byli odcięci od świata, z uwagi na obostrzenia epidemiczne.

 • Derby dla Sportisu

  W meczu 5 kolejki IV ligi najciekawiej zapowiadał się pojedynek Chemika Bydgoszcz ze Sportisem Łochowo. Był to mecz bardzo zacięty, zakończony po myśli gości.

Wiadomości sportowe

   

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

 • Niemcy przewidują, że pandemia zakończy się wiosną

  "Jeśli nie pojawi się żaden nowy wariant wirusa, to na wiosnę pokonamy pandemię" - mówi federalny minister zdrowia Jens Spahn w środę w rozmowie z dziennikiem "Augsburger Allgemeine". Przestrzega jednocześnie przed lekceważeniem ryzyka zakażenia w obliczu obecnego spadku liczby zachorowań.

  Etykiety: covid19
 • Na Covid w Polsce chorują obecnie głównie niezaszczepieni

  Najwięcej zachorowań na COVID-19 jest w województwach, w których jest najmniej osób zaszczepionych przeciwko tej chorobie. Czwarta fala koronawirusa jest pandemią niezaszczepionych – powiedział w środę w radiu RMF FM prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski.

Wiadomości z regionu