Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPonad 10 tys. zgłoszeń w aplikacji Dbamy o Bydgoszcz w pierwszym roku

Ponad 10 tys. zgłoszeń w aplikacji Dbamy o Bydgoszcz w pierwszym roku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 30 marzec 2021 06:46

W marcu 2020 roku ruszyła pilotażowo aplikacja Dbamy o Bydgoszcz dostępna na smartphone oraz z poziomu przeglądarki internetowej. Jej celem było usprawnienie komunikacji obywateli z urzędem, w kwestii usuwania usterek jakie pojawiają się w przestrzeni miejskiej. Gdy widzimy np. uszkodzony znak, czy zaśmieconą przestrzeń publiczną, możemy za pomocą tej aplikacji to zgłosić.

 

W dalszej kolejności odpowiednia komórka ratusza lub instytucji zależnej podejmie stosowane działania.

 

W pierwszym roku – od 8 marca 2020 – takich zgłoszeń było ponad 10 tys. - To jest moment, aby zamknąć etap pilotażu, aby określić plany dalszego działania. Aplikacja się sprawdziła na tyle, że chcemy to kontynuować i rozwijać – powiedział zastępca prezydenta Michał Sztybel - Myślę, że jest to przyszłość kontaktu z urzędem


Duże miasto to potężny organizm, w którym zawsze będą pojawiać się niedociągnięcia, misją aplikacji Dbamy o Bydgoszcz jest wspólne z obywatelami identyfikowanie ich i naprawianie. Koordynator aplikacji w Urzędzie Miasta Bartosz Błaszczyk ocenił, że z tych ponad 10 tys. zgłoszeń 80% wykonano, około 10% jest w realizacji, natomiast prawie 4% przekazano do innych instytucji, bowiem np. dotyczyły one terenu prywatnego, gdzie jurysdykcja ratusza nie sięga.

 

Bydgoszczanie najczęściej zgłaszają problemy, które dotyczą kompetencji Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej oraz Straży Miejskiej. Najpopularniejsze zgłoszenie dotyczyło źle zaparkowanego pojazdu. Straż Miejska na takie zgłoszenia z aplikacji również reaguje, jeżeli w danym punkcie takie zgłoszenia pojawiają się nagminnie, dochodziło nawet do montażu fizycznych przeszkód, aby problem wyeliminować.

 

Na trzecim miejscu – jeżeli chodzi o liczebność – są zgłoszenia kierowane do komórki miasta odpowiedzialnej za odpady komunalne.

 

W 2020 roku średnio dziennie zgłaszano 31 problemów.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • To już ponad 170 dni wojny

  Pod koniec lutego wszystkich nas zaskoczyła rosyjska agresja na Ukrainę, było zszokowanie, być może też niedowierzanie, po kilku dniach okazało się, że Ukraińcy swoją walecznością, także za ogromną cenę, podjęli skuteczną obronę swojej suwerenności. Plan Rosjan zajęcia Kijowa w ciągu tygodnia się nie powiódł, ale wojna trwa dalej – nie budzi już takiego zainteresowania jak na początku, po prostu nam spowszedniała.

 • Wzrasta liczba zakażeń i zgonów spowodowanych COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W okresie od 1 do 13 sierpnia w naszym województwie stwierdzono blisko 2,1 tys. nowych zakażeń COVID-19, to około 300 więcej niż przez cały czerwiec, dynamika wzrostu zakażeń wynosi zatem ponad 100%. Jeszcze szybciej wzrastają zgony.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu