Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszcz głównym węzłem szczepień w kujawsko-pomorskim

Bydgoszcz głównym węzłem szczepień w kujawsko-pomorskim

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 30 marzec 2021 00:10
Bydgoszcz głównym węzłem szczepień w kujawsko-pomorskim Fot: gov.pl

W województwie kujawsko-pomorskim do poniedziałku 29 marca wykonano ponad 292 szczepienia, w samej Bydgoszczy było ich ponad 70,5 tys. Ta liczba odpowiada za 1/5 populacji miasta, trzeba jednak pamiętać, że do Bydgoszczy jeżdżą na szczepienia także mieszkańcy okolicznych powiatów, a zapewne znaleźliby się też mieszkańcy innych województw.

W Bydgoszczy funkcjonuje ponad 50 punktów szczepień stąd też tak duży udział miasta w liczbie zaszczepionych w województwie ogółem.

 

W Bydgoszczy pierwszą dawkę szczepionki podano ponad 46 tys. osobom, dwie dawki zaś ponad 24,5 tys. osobom.

 

Zdarza się jednak, że bydgoszczanie kierowani są na szczepienia do innych powiatów, czy województw. Na drugim miejscu w naszym województwie znajduje się powiat aleksandrowski, gdzie w Ciechocinku mieści się szpital tymczasowy, tam wykonano ponad 31,5 tys. szczepień, dalej mamy Toruń z niecałymi 30 tys. szczepień i powiat inowrocławski z ponad 20 tys. szczepień.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Urząd Marszałkowski nie rozstrzygnie przetargu kolejowego do 12 grudnia

    Marszałek województwa po raz kolejny się przeliczył w swoim optymizmie, gdy pod koniec sierpnia na Sejmiku Województwa zapewniał, że przetarg na obsługę połączeń kolejowych zostanie rozstrzygnięty przed 12 grudnia. Wówczas niektórzy radni mieli wątpliwości, że zbyt długo zwlekano z przetargiem i po prostu nie starczy czasu. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że sceptycy mieli rację.

    Etykiety: kolej
  • Trzy województwa generują ponad połowę zakażeń dla całej Polski

    We wtorkowym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o blisko 4 tys. zakażeń co jest rekordem jeżeli chodzi o drugie półrocze 2021 roku. W województwie kujawsko-pomorskim jest to 126 zakażeń, najwięcej od maja, ale jak spojrzymy na województwo lubelskie, gdzie jest 998 zakażeń, to nie jest to wielki wynik.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu