Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSchreiber: Nie można porównywać sportu zawodowego do zabawy

Schreiber: Nie można porównywać sportu zawodowego do zabawy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 27 marzec 2021 14:37

Sport wyczynowy to też ważna gałąź gospodarki wiążąca się chociażby z marketingiem, najpopularniejsze dyscypliny sportu gromadzą wokół siebie duży kapitał. Pandemia uderzająca w rozgrywki chociażby poprzez puste trybuny, to z jednej strony zagrożenie dla dochodów sportowców, ale też firm, które na tym rynku są obecne. Dość stanowczo wyartykułował to minister Łukasz Schreiber.

Przed tygodniem w Bydgoszczy zapowiedziano organizację Mistrzostw Polski w szachach, które rozpoczną się pod koniec kwietnia. Minister Schreiber odniósł się do pojawiający się w mediach społecznościowych komentarzy - Pięknie tutaj jakaś zabawa trwa, a ludzie umierają – nawiązał - To nie jest zabawa – zabawa jest wtedy kiedy z dziadkiem gramy w szachy, a nie kiedy są Mistrzostwa Polski w szachy, zabawa jest jakbyśmy zorganizowali turniej dziennikarzy przeciwko załodze Nitro-Chem w tenisa stołowego, ale zabawą nie są występy w Ekstralidze Gwiazdy.


Słowa Schreibera padły podczas konferencji w firmie zbrojeniowej Nitro-Chem, która zdecydowała się przedłużyć wsparcie sponsorskie z Gwiazdą Bydgoszcz oraz rozpocząć współpracę sponsorską z Basket25 Bydgoszcz oraz żużlowcem Grzegorzem Zengotą z Polonii Bydgoszcz. Nitro-Chem będzie także sponsorem szachowych mistrzostw. Więcej o tym piszemy - Nitro-Chem chce pomóc sportowi w trudnym czasie pandemii i rozszerza sponsoring.

 

- Wybitni sportowcy zajmują się sportem na co dzień jako swoją pracą i w tym trudnym czasie jesteśmy w sposób szczególny powinniśmy pamiętać o przedsiębiorcach, którzy mają trudną sytuację, także z branż które dotykane są pośrednio, a nie bezpośrednio całkowitym zamknięcie, ale także pamiętać o naszych sportowcach – podkreślił Schreiber.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Województwo Kujawsko-Pomorskie wspomoże specjalistycznym wyposażeniem Obwód Chmielnicki

  Obwód Chmielnicki to jeden z dwóch ukraińskich regionów, które prowadzą współpracę partnerską z Województwem Kujawsko-Pomorskim. W poniedziałek Sejmik Województwa przyjął uchwałę w sprawie wsparcia rzeczowego Obwodu Chmielnickiego. Projekt uchwały w sprawie udzielenia pomocy wniósł do porządku obrad marszałek Piotr Całbecki.

 • Na kujawsko-pomorskiej kolei najprawdopodobniej zostanie zachowany status quo

  W poniedziałek nastąpiło długo otwarte otwarcie ofert w przetargu kolejowym, który ma zdecydować o podziale rynku w przewozach regionalnych od grudnia bieżącego roku do grudnia aż 2030 roku. Ze złożonych ofert wynika, że najprawdopodobniej wiele się nie zmieni i dalej będzie obowiązywał podział na linie obsługiwane przez Polregio i Arrivę.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu