Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSchreiber: Nie można porównywać sportu zawodowego do zabawy

Schreiber: Nie można porównywać sportu zawodowego do zabawy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 27 marzec 2021 14:37

Sport wyczynowy to też ważna gałąź gospodarki wiążąca się chociażby z marketingiem, najpopularniejsze dyscypliny sportu gromadzą wokół siebie duży kapitał. Pandemia uderzająca w rozgrywki chociażby poprzez puste trybuny, to z jednej strony zagrożenie dla dochodów sportowców, ale też firm, które na tym rynku są obecne. Dość stanowczo wyartykułował to minister Łukasz Schreiber.

Przed tygodniem w Bydgoszczy zapowiedziano organizację Mistrzostw Polski w szachach, które rozpoczną się pod koniec kwietnia. Minister Schreiber odniósł się do pojawiający się w mediach społecznościowych komentarzy - Pięknie tutaj jakaś zabawa trwa, a ludzie umierają – nawiązał - To nie jest zabawa – zabawa jest wtedy kiedy z dziadkiem gramy w szachy, a nie kiedy są Mistrzostwa Polski w szachy, zabawa jest jakbyśmy zorganizowali turniej dziennikarzy przeciwko załodze Nitro-Chem w tenisa stołowego, ale zabawą nie są występy w Ekstralidze Gwiazdy.


Słowa Schreibera padły podczas konferencji w firmie zbrojeniowej Nitro-Chem, która zdecydowała się przedłużyć wsparcie sponsorskie z Gwiazdą Bydgoszcz oraz rozpocząć współpracę sponsorską z Basket25 Bydgoszcz oraz żużlowcem Grzegorzem Zengotą z Polonii Bydgoszcz. Nitro-Chem będzie także sponsorem szachowych mistrzostw. Więcej o tym piszemy - Nitro-Chem chce pomóc sportowi w trudnym czasie pandemii i rozszerza sponsoring.

 

- Wybitni sportowcy zajmują się sportem na co dzień jako swoją pracą i w tym trudnym czasie jesteśmy w sposób szczególny powinniśmy pamiętać o przedsiębiorcach, którzy mają trudną sytuację, także z branż które dotykane są pośrednio, a nie bezpośrednio całkowitym zamknięcie, ale także pamiętać o naszych sportowcach – podkreślił Schreiber.

 

Warte obejrzenia

  • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

    Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

  • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

    FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu