Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSzkoda, że lokalnym mediom zabrakło odpowiedzialności i solidarności, gdy trzeba było reagować na głupotę

Szkoda, że lokalnym mediom zabrakło odpowiedzialności i solidarności, gdy trzeba było reagować na głupotę

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 28 marzec 2021 17:17

Dobry miesiąc temu miała miejsce w Bydgoszczy konferencja prasowa polityków Konfederacji – zapamiętana została ona jednak z tego, że pomimo naszych próśb politycy tej formacji odmawiali założenia maseczek, lekceważąc zagrożenie pandemiczne. Wówczas sytuacja pandemiczna była znacznie lepsza, dzisiaj wsłuchując się w apele premiera czy wojewody możemy stwierdzić, że stanęliśmy przed przepaścią i system ochrony zdrowia może się w każdej chwili załamać, jak się jeszcze nie załamał.

- Rozpoczyna się trzecia fala COVID-19 – apelowałem wówczas do polityków Konfederacji – Nie ma maseczek, więc absolutnie nie zostaną założone – bronił twardo swojej racji polityk Damian Gastoł.


Konferencja odbywała się 23 lutego – tego dnia w kujawsko-pomorskim mieliśmy niecałe 500 zakażeń, tego około 100 w Bydgoszczy. W kolejnych dniach wskaźnik wojewódzki nie przekraczał 900 zakażeń. Ostatnie dni to zakażenia oscylujące w okolicach 2 tys., z tego w Bydgoszczy w okolicach 400. Szpitale są obłożone bardziej niż jesienią, odwoływane muszą być planowe zabiegi pacjentów nie COVID-owskich, aby zagospodarować miejsce i personel. Skutki zakażeń z ostatnich dni odczujemy dopiero za tydzień. Od niektórych pracowników służby zdrowia słyszę, że grozi nam nawet powtórka z Lombardii.

 

 

,,Odpowiedzialne media nie mogą pokazywać polityków bez maseczek”

W tej sprawie nie chodzi jedynie o aspekt, iż politycy nie zakładając maseczek narażali zdrowie przybyłych mediów, ale w sytuacji gdy apeluje się do Polaków, aby przestrzegali zaleceń sanitarnych, nie reagowanie na zachowanie polityków dających zły przykład nie powinno być akceptowane. Takie standardy stosuje zresztą kilka ogólnopolskich mediów. Z konferencji Konfederacji wyszedłem, po tym gdy trzy razy odmówiono założenia maseczek. Z opublikowania relacji z tej konferencji zrezygnował też portal MetropoliaBydgoska.pl, część mediów jakby nigdy nic złego się nie działo, pokazała polityków bez masek, którzy wręcz lekceważą zagrożenie epidemiczne, w tym publiczna rozgłośnia Radio PiK. Szkoda, że wtedy zabrakło tego poczucia odpowiedzialności i solidarności.

 

Według naszych szacunków w tamtym okresie mieliśmy ok. 7 tys. aktywnych przypadków w województwie, byliśmy w momencie dołku po drugiej fali. W kolejnych dniach rozpoczęła się tendencja wzrostowa – obecnie możemy mieć już około 19 tys. aktywnych przypadków.

Sytuacja 23 lutego:

 

Sytuacja aktualna:

 

 

Warte obejrzenia

 • Włosi triumfują na Akademickich Mistrzostwa Europy na Kujawach

  Jezioro Gopło po raz trzeci było areną zmagań najlepszych akademickich wioślarzy do lat 23 w Europie. Zawody w Kruszwicy na półwyspie Rzępowskim odbywały się w sobotę i w niedziele, uczestnicy w pewnym sensie byli odcięci od świata, z uwagi na obostrzenia epidemiczne.

 • Derby dla Sportisu

  W meczu 5 kolejki IV ligi najciekawiej zapowiadał się pojedynek Chemika Bydgoszcz ze Sportisem Łochowo. Był to mecz bardzo zacięty, zakończony po myśli gości.

Wiadomości sportowe

   

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

 • Niemcy przewidują, że pandemia zakończy się wiosną

  "Jeśli nie pojawi się żaden nowy wariant wirusa, to na wiosnę pokonamy pandemię" - mówi federalny minister zdrowia Jens Spahn w środę w rozmowie z dziennikiem "Augsburger Allgemeine". Przestrzega jednocześnie przed lekceważeniem ryzyka zakażenia w obliczu obecnego spadku liczby zachorowań.

  Etykiety: covid19
 • Na Covid w Polsce chorują obecnie głównie niezaszczepieni

  Najwięcej zachorowań na COVID-19 jest w województwach, w których jest najmniej osób zaszczepionych przeciwko tej chorobie. Czwarta fala koronawirusa jest pandemią niezaszczepionych – powiedział w środę w radiu RMF FM prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski.

Wiadomości z regionu