Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSzkoda, że lokalnym mediom zabrakło odpowiedzialności i solidarności, gdy trzeba było reagować na głupotę

Szkoda, że lokalnym mediom zabrakło odpowiedzialności i solidarności, gdy trzeba było reagować na głupotę

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 28 marzec 2021 17:17

Dobry miesiąc temu miała miejsce w Bydgoszczy konferencja prasowa polityków Konfederacji – zapamiętana została ona jednak z tego, że pomimo naszych próśb politycy tej formacji odmawiali założenia maseczek, lekceważąc zagrożenie pandemiczne. Wówczas sytuacja pandemiczna była znacznie lepsza, dzisiaj wsłuchując się w apele premiera czy wojewody możemy stwierdzić, że stanęliśmy przed przepaścią i system ochrony zdrowia może się w każdej chwili załamać, jak się jeszcze nie załamał.

- Rozpoczyna się trzecia fala COVID-19 – apelowałem wówczas do polityków Konfederacji – Nie ma maseczek, więc absolutnie nie zostaną założone – bronił twardo swojej racji polityk Damian Gastoł.


Konferencja odbywała się 23 lutego – tego dnia w kujawsko-pomorskim mieliśmy niecałe 500 zakażeń, tego około 100 w Bydgoszczy. W kolejnych dniach wskaźnik wojewódzki nie przekraczał 900 zakażeń. Ostatnie dni to zakażenia oscylujące w okolicach 2 tys., z tego w Bydgoszczy w okolicach 400. Szpitale są obłożone bardziej niż jesienią, odwoływane muszą być planowe zabiegi pacjentów nie COVID-owskich, aby zagospodarować miejsce i personel. Skutki zakażeń z ostatnich dni odczujemy dopiero za tydzień. Od niektórych pracowników służby zdrowia słyszę, że grozi nam nawet powtórka z Lombardii.

 

 

,,Odpowiedzialne media nie mogą pokazywać polityków bez maseczek”

W tej sprawie nie chodzi jedynie o aspekt, iż politycy nie zakładając maseczek narażali zdrowie przybyłych mediów, ale w sytuacji gdy apeluje się do Polaków, aby przestrzegali zaleceń sanitarnych, nie reagowanie na zachowanie polityków dających zły przykład nie powinno być akceptowane. Takie standardy stosuje zresztą kilka ogólnopolskich mediów. Z konferencji Konfederacji wyszedłem, po tym gdy trzy razy odmówiono założenia maseczek. Z opublikowania relacji z tej konferencji zrezygnował też portal MetropoliaBydgoska.pl, część mediów jakby nigdy nic złego się nie działo, pokazała polityków bez masek, którzy wręcz lekceważą zagrożenie epidemiczne, w tym publiczna rozgłośnia Radio PiK. Szkoda, że wtedy zabrakło tego poczucia odpowiedzialności i solidarności.

 

Według naszych szacunków w tamtym okresie mieliśmy ok. 7 tys. aktywnych przypadków w województwie, byliśmy w momencie dołku po drugiej fali. W kolejnych dniach rozpoczęła się tendencja wzrostowa – obecnie możemy mieć już około 19 tys. aktywnych przypadków.

Sytuacja 23 lutego:

 

Sytuacja aktualna:

 

 

Warte obejrzenia

  • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

    Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

  • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

    FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu