Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPoczta Polska wsparła szpital Biziela w walce z pandemią. Udało się zakupić nowoczesny sprzęt

Poczta Polska wsparła szpital Biziela w walce z pandemią. Udało się zakupić nowoczesny sprzęt

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 26 marzec 2021 17:20

Powiązana z Pocztą Polską fundacja ,,Pocztowy Dar” przekazała darowiznę na rzecz Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr Biziela w Bydgoszczy kwotę 100 tys. zł. Za te pieniądze dyrekcja zakupiła sprzęt, który będzie pomagać zakażonym wirusem COVID-19, ale też będzie przydatny po zakończeniu pandemii.

- Poczta Polska w imię odpowiedzialności i solidarności społecznej – czujemy, że to jest nasza powinność, aby wspierać służbę zdrowia, aby zwiększyć bezpieczeństwo Polaków. Jako wiceprezes Poczty, w imieniu całego zarządu chciałbym złożyć podziękowania dla całego personelu medycznego – powiedział wiceprezes Poczty Polskiej Krzysztof Falkowski, przekazując dyrektor Szpitala Biziela symboliczny czek na kwotę 100 tys. zł.


Te pieniądze zostały już właściwie wydatkowane, kupiono bowiem trzy urządzenia - Pierwsze urządzenie to jest USG z nawigacją, która pozwala nam na przygotowanie wstępnej diagnostyki płuc, diagnostyki serca naczyń sercowych, całej jamy brzusznej. Jest to bardzo ważne dla pacjentów z ciężkim przebiegiem COVID-19, ponieważ umożliwia lekarzowi scewnikowanie żył i naczyń tętniczych. To jest bardzo ważne dla pacjentów w ciężkim stanie – tłumaczyła dyrektor szpitala Wanda Korzycka-Wilińska. Zakupiono także dwa urządzenia do wysokoprzepływowej tlenoterapii donosowej, które będą przydatne przy leczeniu lżejszych przypadków.

 

- W tej trudnej sytuacji, w której się wszyscy znajdujemy przez pandemię ważne jest, aby kto tylko może śpieszył z pomocą. Jak słyszymy przekazane przez państwa środki finansowe wykorzystane są w walce z pandemią COVID-19 – powiedział obecny na przekazaniu czeku, poseł Tomasz Latos.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Na kujawsko-pomorskiej kolei najprawdopodobniej zostanie zachowany status quo

  W poniedziałek nastąpiło długo otwarte otwarcie ofert w przetargu kolejowym, który ma zdecydować o podziale rynku w przewozach regionalnych od grudnia bieżącego roku do grudnia aż 2030 roku. Ze złożonych ofert wynika, że najprawdopodobniej wiele się nie zmieni i dalej będzie obowiązywał podział na linie obsługiwane przez Polregio i Arrivę.

  Etykiety: kolej
 • Od piątku droższe bilety Polregio w taryfie wojewódzkiej

  Za podróż pociągiem z Bydgoszczy do Torunia (stacja Toruń Miasto) zapłacimy od piątku 1 lipca o ok. 15% więcej - z dotychczasowej taryfy 10,90 zł cena wzrośnie za przejazd 12,60 zł. Podwyżki cen biletów Polregio były zapowiadane już od kilku tygodni.

Wiadomości z regionu