Jesteś tutaj: HomeBydgoszczAstoria gotowa na otwarcie

Astoria gotowa na otwarcie

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 06 marzec 2021 07:49
Astoria gotowa na otwarcie Fot: Robert Sawicki / UMB

W poniedziałek – symbolicznie o godzinie 8:03 nastąpi otwarcie kompleksu nowej Astorii – dokładnie Centrum Rekreacji Astoria. Nowy basen, największy w województwie kujawsko-pomorskim będzie otwarty codziennie do godziny 22:00. Basen gotowy był już od jesieni, ale jego uruchomienie opóźniły rządowe obostrzenia.

Od 12 lutego Rada Ministrów zezwoliła na otwarcie basenów – natychmiast zarządzający obiektem w imieniu prezydenta podmiot Bydgoskie Obiekty Sportowe, rozpoczął pracę nad uruchomieniem basenu dla mieszkańców.

 

Długość basenu to 25 metrów, szerokość 25 metrów, przez co jest to basen spełniający wymogi olimpijskie. Zainstalowano również zatapialny pomost i ruchome dno, co okaże się pomocne przy lekcjach nauki pływania oraz treningach.

 

Obiekt będzie otwarty dla mieszkańców codziennie w godzinach:

– poniedziałek – piątek 6:00 – 22:00

– sobota 7:00 – 22:00

– niedziela 10:00 – 22:00

Bilet godzinny kosztuje 15 zł (12 zł ulgowy), a dwugodzinny – 25 zł (20zł). Czas będzie liczony od momentu wejścia, stąd też nie musimy przychodzić o pełnej godzinie. W przypadku posiadaczy Karty Dużej Rodziny bilet dwugodzinny kosztuje już 10 zł.


Od 15 marca ekipa Astoria Fitness będzie prowadzić od poniedziałku do piątku o godzinie 11:00 i 20:00 zajęcia Aqua Aerobiku – cena za udział w jednych zajęciach to 30 zł, w przypadku karnetów jest taniej.

 

Logotyp nowej Astori:

 

Warte obejrzenia

 • Mamy Mistrza Świata w Karate Kyokushin

  W weekend w Tauron Arena w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Świata w Karate Kyokushin, które wygrał Paweł Stasiński, na co dzień uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Inowrocławiu, trenujący w Bydgoskim Klubie Kyokushin. Jego przygoda z tym sportem trwa od 2017 roku.

 • Czy i kto kogo uderzył na meczu IV ligi w Inowrocławiu?

  W sobotę Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko w stosunku 1:6 z Pogonią Mogilno. To jednak nie o wyniku meczu dyskutuje się po tym meczu, ale o tym co działo się w pomieszczeniach klubowych. O sprawie pisze m.in. portal Telewizji Polskiej.

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

 • Szczepienia znowu zwalniają (raport szczegółowy)

  W ostatnim tygodniu pierwszą lub drugą dawką szczepionki w kujawsko-pomorskim zaszczepiło się ponad 11,4 tys. osób. Niestety od 12 listopada nie są udostępniane dane o trzeciej dawce i dawkach przypominających, stąd też nie wiemy ile tak naprawdę odbywa się szczepień.

 • Kujawsko-pomorski wątek afery mailowej pokazuje dobitnie jak wygląda kuchnia polityczna

  Od kilku miesięcy ujawniana jest korespondencja ministra Michała Dworczyka, politycy PiS sprawy nie chcą komentować, w tym także zanegować autentyczności ujawnianych treści. Wiele wiadomości udało się jednak potwierdzić. Wczoraj ujawniono korespondencję pomiędzy ministrem Łukaszem Schreiberem i wspomnianym ministrem Dworczykiem.

Wiadomości z regionu