Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSala Manru Opery Nova przejdzie w tym roku remont

Sala Manru Opery Nova przejdzie w tym roku remont

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 04 marzec 2021 00:00
Sala Manru Opery Nova przejdzie w tym roku remont Fot: Paweł Zielke

Zarząd Województwa zatwierdził harmonogram wartej blisko 0,6 mln inwestycji polegającej na przebudowie sali Manru Opery Nova, jest to mniejsza sala wykorzystywana głównie na organizację kongresów i spotkań okolicznościowych. Sala Manru tworzy Centrum Kongresowe Opery Nova.

W ustawieniu kinowym sala jest wstanie pomieści ok. 230 osób. Zarząd Województwa, jako główny organ prowadzący Operę Nova zatwierdził inwestycję polegającej na przebudowie stropodachu nad salą Manru. Efektem tych prac ma być większa efektywność energetyczna oświetlenia, a także poprawa komfortu korzystania z sali w aspekcie związanym z oświetleniem. Zadanie ma kosztować dokładnie 576 mln zł. Województwo Kujawsko-Pomorskie pokryje cały koszt tej inwestycji. Jej realizację planuje się zakończyć w bieżącym roku.

 

W ostatnich latach mówiło się o potrzebie rozbudowy Opery Nova o czwarty krąg, powstały nawet fizualizację i program użytkowy. Na dzisiaj nie ma jednak wciąż montażu finansowego dla tej inwestycji, stąd też nie można powiedzieć kiedy zostanie ona zrealizowana. Jedną z przyczyn zmniejszenia priorytetu tej inwestycji jest też kryzys wywołany pandemią COVID-19.

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Województwo Kujawsko-Pomorskie wspomoże specjalistycznym wyposażeniem Obwód Chmielnicki

  Obwód Chmielnicki to jeden z dwóch ukraińskich regionów, które prowadzą współpracę partnerską z Województwem Kujawsko-Pomorskim. W poniedziałek Sejmik Województwa przyjął uchwałę w sprawie wsparcia rzeczowego Obwodu Chmielnickiego. Projekt uchwały w sprawie udzielenia pomocy wniósł do porządku obrad marszałek Piotr Całbecki.

 • Na kujawsko-pomorskiej kolei najprawdopodobniej zostanie zachowany status quo

  W poniedziałek nastąpiło długo otwarte otwarcie ofert w przetargu kolejowym, który ma zdecydować o podziale rynku w przewozach regionalnych od grudnia bieżącego roku do grudnia aż 2030 roku. Ze złożonych ofert wynika, że najprawdopodobniej wiele się nie zmieni i dalej będzie obowiązywał podział na linie obsługiwane przez Polregio i Arrivę.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu