Jesteś tutaj: HomeBydgoszczStraż Miejska woli podarować maseczkę niż karać

Straż Miejska woli podarować maseczkę niż karać

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 26 luty 2021 07:13

Jednym z zadań Straży Miejskiej w dobie pandemii jest zwracanie uwagi czy nosimy maseczki ochronne, także w trakcie korzystania z komunikacji miejskiej. Straż Miejska przyznaje, że nieprzyjemnych sytuacji związanych z nienoszeniem maseczek zbyt wielu nie ma, formacja woli natomiast przekonać daną osobę do założenia maseczki, niż wszczynać działania.

W środę w zdalnej sesji Rady Miasta przyjęła sprawozdanie z funkcjonowania Straży Miejskiej w 2020 roku. Wśród pytań radnych pojawiły się kwestie egzekwowania noszenia maseczek oraz wątpliwości prawne co do rządowych obostrzeń.


Zastępca komendanta Michał Kempiński przyznał, że Straż Miejska jedną sprawę w sądzie o nałożony mandat za brak maseczki przegrała, dlatego w razie konieczności formacja kieruje notatkę do Sanepidu, zostawiając Inspekcji Sanitarnej możliwość wyciągnięcia konsekwencji - Jest to moim zdaniem najbezpieczniejsze na dzisiaj rozwiązanie – zaznaczył Kempiński.

 

- My wychodzimy z założenia, że my pełnimy funkcję służebną wobec obywateli. Wolimy zainwestować w tą paczkę maseczek, aby osoba zakładała – podkreślał zastępca komendanta. Sprawy do Sanepidu kierowane są jednak w sytuacji, gdy osoba upominana zachowuje się arogancko wobec strażników lub nakazów zakrywania nosa i ust.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Szczepienia-papież

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Urząd Marszałkowski nie rozstrzygnie przetargu kolejowego do 12 grudnia

    Marszałek województwa po raz kolejny się przeliczył w swoim optymizmie, gdy pod koniec sierpnia na Sejmiku Województwa zapewniał, że przetarg na obsługę połączeń kolejowych zostanie rozstrzygnięty przed 12 grudnia. Wówczas niektórzy radni mieli wątpliwości, że zbyt długo zwlekano z przetargiem i po prostu nie starczy czasu. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że sceptycy mieli rację.

    Etykiety: kolej
  • Trzy województwa generują ponad połowę zakażeń dla całej Polski

    We wtorkowym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o blisko 4 tys. zakażeń co jest rekordem jeżeli chodzi o drugie półrocze 2021 roku. W województwie kujawsko-pomorskim jest to 126 zakażeń, najwięcej od maja, ale jak spojrzymy na województwo lubelskie, gdzie jest 998 zakażeń, to nie jest to wielki wynik.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu