Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPoseł reaguje na nasze ustalenia dotyczące sprowadzania do Polski tabletek poronnych

Poseł reaguje na nasze ustalenia dotyczące sprowadzania do Polski tabletek poronnych

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 25 luty 2021 06:32

Na początku lutego przedstawiliśmy nasze ustalenia, z których wynika, że regulacje dotyczące aborcji w Polsce to fikcja. Co do zasady w polskim prawodawstwie obowiązuje zakaz przerywania ciąży, który może mieć miejsce jedynie w wyjątkowych przypadkach. Okazuje się jednak, że bez większego problemu można uzyskać zza granicy środki poronne.

W ostatnim czasie ten problem się nasilił za sprawą protestów jakie przeszły przez Polskę, w trakcie których wprost promowano organizacje, które pomagają zdobyć zza granicy tabletki poronne. W Bydgoszczy pojawiły się też bibloardy z informacjami, które mogły pomagać omijać ustawę antyaborcyjną. Szerzej piszemy o tym - Zakaz aborcji w Polsce to tylko teoria, w praktyce fikcja. Sprawdziliśmy to

 

 

Interpelacje w tej sprawie złożył do ministra spraw wewnętrznych i administracji poseł Bartosz Kownacki - Z informacji, jakie uzyskałem, w piątek 15 stycznia współpracowniczka jednego z mediów przekazała Straży Granicznej w Krakowie uzyskane w wyniku korespondencji mailowej z organizacją o nazwie (...) tabletki. Celem korespondencji ze wspomnianą organizacją była chęć zbadania rangi problemu. - czytamy w interpelacji - Sprawa okazuje się dość poważna, bowiem tabletki poronne można uzyskać z zagranicy bez większego problemu, co więcej – wysyłający tabletki nie weryfikują tożsamości wnioskujących o środki poronne – bez zbadania osoby, której sprawa dotyczy, przez lekarza. W praktyce dochodzi do omijania ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży, w szczególności artykułu 4a, wskazującego, że przerwanie ciąży może odbyć się wyłącznie w obecności lekarza.

 

W związku z powyższym składam następujące pytanie: W jaki sposób państwo polskie zamierza zintensyfikować działania w walce w powyższym procederem, który – jak można odnieść wrażenie – przybiera na sile? - pyta poseł Kownacki.

 

Tabletki nawet dla 14 latki

Chcąc uzyskać środki poronne nasza współpracowniczka podała się w jednym wypadku za 14 latkę, której organizacja wysyłająca tabletki z Niemiec poradziła - W razie komplikacji i konieczności udania się do szpitala, powinnaś powiedzieć, że to naturalne poronienie, aby nie odpowiadać za pomoc w aborcji – informuje w mailu matkę dziewczynki (fikcyjnej) organizacja wysyłająca tabletki, jednocześnie przestrzegając - Obcowanie płciowe z małoletnią poniżej 15 roku życia jest przestępstwem, a zatem kłopoty może mieć osoba, z którą Martyna zaszła w ciążę. Lekarz nie ma obowiązku, ale może poinformować prokuraturę. Czy Ty i Martyna zdajecie sobie sprawę z potencjalnych konsekwencji i czy będziecie wiedziały, co w sytuacji kontaktu z lekarzami należy mówić?

 

 

Polskie prawo obcowanie płciowe z 14-latką traktuje jako przestępstwo, w tym wypadku mamy do czynienia wręcz z instruowaniem jak zataić taki fakt. Na szczęście historia Martyny była zmyślona. Powyższej porady udzieliła organizacja mająca zarejestrowaną domenę w Kanadzie.

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Sejmik uczcił uchwałą zapomnianego noblistę ze Strzelna

  W 1907 roku nagrodę Nobla z dziedziny fizyki uzyskał Albert Michelson, który urodził się w 1852 roku w Strzelnie, wówczas będącego częścią Prus. Gdy miał trzy lata jego rodzina wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych i to temu krajowi przypisuje się jego Nobla, choć Albert Michelson przez całe życie podkreślał swoje związki z Polską i gdy przychodziło mu wypełniać dokumenty, jako miejsce urodzenia podawał Polskę (formalnie wówczas nieistniejącą).

 • RDOŚ wydał decyzję środowiskową dla zachodniego odcinka drogi ekspresowej S-10

  Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała decyzję środowiskową dla odcinka Bydgoszcz – Wyrzysk drogi ekspresowej S-10 – to ważna dla regionu droga, która skomunikuje nas sprawniej ze Szczecinem i Gorzowem Wielkopolskim.. Decyzja środowiskowa to ważny moment procedury formalnej, ale trzeba pamiętać, że nie jest ona prawomocna.

Wiadomości z regionu