Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCover hitu Lady Gaga ma zwrócić naszą uwagę na problem depresji

Cover hitu Lady Gaga ma zwrócić naszą uwagę na problem depresji

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 25 luty 2021 00:50

We wtorek przypadł Światowy Dzień Walki z Depresją, która w czasie izolacji spowodowanej pandemią COVID-19 szczególnie się nasiliła. Chór Bydgoskiej Izby Lekarskiej Medici Cantares, wsparty męskimi głosami lekarzy z tej okazji przygotował polski cover hitu Lady Gaga Shallow.My, Chór Medici Cantares, chcemy zwrócić uwagę na osoby wokół nas, które mogą potrzebować pomocy, wsparcia, akceptacji w tych trudnych czasach – czytamy w opisie dzieła.

Pojawia się też 4 punktowy poradnik, który warto powielić:

 

 


Szukajmy też wsparcia u specjalistów:

1. Poradnie Zdrowia Psychicznego – bez skierowania.

2. Psychiatryczna Izba Przyjęć – w przypadku stanu zagrożenia życia, nasilonych myślach samobójczych.

3. Regionalne Centrum Interwencji Kryzysowej- szukaj punktu w Twojej okolicy.

4. Fundacja Itaka - która prowadzi Antydepresyjny Telefon Zaufania (numer: 22 484 88 01) oraz udziela szerokiego wsparcia osobom chorującym na depresję jak i ich najbliższym.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Kolejowy poker marszałka województwa (komentarz)

    Najprawdopodobniej nigdy nie dowiemy się po co Sejmik Województwa powoływał spółkę mającą świadczyć przewozy kolejowe – jak informowaliśmy kilka dni temu, wyniki przetargu wieloletniego będą obowiązywać dopiero od grudnia, ale 2022 roku, natomiast władze województwa będą musiały na ten rok dogadać się z innymi przewoźnikami, bowiem spółka wojewódzka nie jest wstanie świadczyć przewozów od 12 grudnia. Być może marszałek w tej sprawie po prostu przekombinował.

  • Ministerstwo Zdrowia: Obostrzenia będą wdrażane regionalnie

    Drugi dzień z rzędu mamy w Polsce ponad 5,5 tys. nowych zakażeń. Na razie nie pojawiły się jeszcze zapowiedzi konkretnych obostrzeń, natomiast wiceminister zdrowia Waldemar Kraska daje do zrozumienia, że spodziewać możemy się obostrzeń zróżnicowanych regionalnie. W ostatnich dniach za połowę zakażeń w skali kraju odpowiadały trzy województwa: lubelskie, podlaskie i mazowieckie.

Wiadomości z regionu