Jesteś tutaj: HomeBydgoszczLewica przypomina: ,,Depresja to jest choroba śmiertelna”

Lewica przypomina: ,,Depresja to jest choroba śmiertelna”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 23 luty 2021 16:40

- Jak pokazują ostatnie dane WHO – liczba osób objętych depresją gwałtownie wzrasta – przypomniał we wtorek Adam Hoffmann z bydgoskiej Lewicy. Na świecie dzień 23 lutego obchodzony jest jako Dzień Walki z Depresją. Działacze Lewicy zachęcali do wspierania inicjatywy mającej na celu zapewnienie opieki psychologicznej w każdej szkole.

Nasilenie depresji jest szczególnie silne w ostatnim czasie, bowiem epidemia COVID-19 ograniczyła nasze kontakty społeczne. Depresja w sposób szczególnie groźny w Polsce dotyka dzieci, nie ma bowiem tygodnia bez podejmowanych prób samobójczych - Psychiatria dziecięca i młodzieżowa wymaga priorytetowego wsparcia – zaznacza Michał Wysocki.

 

- Depresja to jest choroba śmiertelna – podkreśla Karolina Kozłowska z Lewicy - My jako dorośli powinniśmy toczyć ją za nasze dzieci, aby one nie musiały. Musimy otoczyć nasze dzieci opieką systemową i profilaktyką.

 

Fundacja na rzecz Praw Ucznia zgłosiła obywatelski projekt ustawy do Sejmu, który ma na celu zapewnienie finansowania przez państwo etatu psychologa dla każdej szkoły. W tych szkołach, gdzie opieka psychologiczna funkcjonuje, to jak wskazała Kozłowska, to na jednego psychologa przypada średnio aż 700 uczniów.

 

- Jako Lewica jesteśmy w tą akcję zaangażowani, ale w związku z epidemią ta zbiórka jest utrudniona – zaapelowała Kozłowska. Informacje o projekcie, w tym listy do zbierania podpisów są dostępne na stronie - http://ustawa.prawaucznia.pl

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Sejm nie był wstanie przyjąć rezolucji uznającej Rosję za państwo sponsorujące terroryzm

   

  Sytuacja przynajmniej zaskakująca, a na pewno wizerunkowo uderzająca w Sejm jako izbę miała miejsce w czwartek w Sejmie RP. Tego dnia Sejm miał przyjąć stanowisko, w którym stwierdza Rosję za państwo wspierające terroryzm, jak czytamy w projekcie uchwał – Sejm RP stwierdza, że Federacja Rosyjska systematycznie narusza prawa człowieka, prawo międzynarodowe oraz Kartę Narodów Zjednoczonych (..) Dokonuje (…) zbrodni wojennych i ludobójstw, podejmuje wrogie działania gospodarcze, w szczególności w sferze energetyki.

  Etykiety: Sejm RP
 • Ponad pięciokrotny spadek w listopadzie liczby zakażeń na COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  650 zakażeń potwierdzono zakażeń COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim przez okres października. Dane z uwagi na mniejsze testowanie mogą być zaniżone, ale widać jest pięciokrotny spadek wykrytych przypadków w stosunku do października, co pokazuje, że raczej w te święta COVID-19 nie powinien być większym problemem.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu