Jesteś tutaj: HomeBydgoszczLewica przypomina: ,,Depresja to jest choroba śmiertelna”

Lewica przypomina: ,,Depresja to jest choroba śmiertelna”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 23 luty 2021 16:40

- Jak pokazują ostatnie dane WHO – liczba osób objętych depresją gwałtownie wzrasta – przypomniał we wtorek Adam Hoffmann z bydgoskiej Lewicy. Na świecie dzień 23 lutego obchodzony jest jako Dzień Walki z Depresją. Działacze Lewicy zachęcali do wspierania inicjatywy mającej na celu zapewnienie opieki psychologicznej w każdej szkole.

Nasilenie depresji jest szczególnie silne w ostatnim czasie, bowiem epidemia COVID-19 ograniczyła nasze kontakty społeczne. Depresja w sposób szczególnie groźny w Polsce dotyka dzieci, nie ma bowiem tygodnia bez podejmowanych prób samobójczych - Psychiatria dziecięca i młodzieżowa wymaga priorytetowego wsparcia – zaznacza Michał Wysocki.

 

- Depresja to jest choroba śmiertelna – podkreśla Karolina Kozłowska z Lewicy - My jako dorośli powinniśmy toczyć ją za nasze dzieci, aby one nie musiały. Musimy otoczyć nasze dzieci opieką systemową i profilaktyką.

 

Fundacja na rzecz Praw Ucznia zgłosiła obywatelski projekt ustawy do Sejmu, który ma na celu zapewnienie finansowania przez państwo etatu psychologa dla każdej szkoły. W tych szkołach, gdzie opieka psychologiczna funkcjonuje, to jak wskazała Kozłowska, to na jednego psychologa przypada średnio aż 700 uczniów.

 

- Jako Lewica jesteśmy w tą akcję zaangażowani, ale w związku z epidemią ta zbiórka jest utrudniona – zaapelowała Kozłowska. Informacje o projekcie, w tym listy do zbierania podpisów są dostępne na stronie - http://ustawa.prawaucznia.pl

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Co się dzieje na budowie drogi ekspresowej S-5?

  Zgodnie z harmonogramem do końca sierpnia powinny zostać oddane do użytku odcinki drogi ekspresowej od węzła Bydgoszcz Północ (Aleksandrowo) do węzła autostradowego w Nowych Marzach. Wykonawca odcinka Bydgoszcz – Świecie wnosi jednak o przedłużenie terminu, co sugerować może, że w tym terminie nie uda się wyrobić.

 • Województwo Kujawsko-Pomorskie wspomoże specjalistycznym wyposażeniem Obwód Chmielnicki

  Obwód Chmielnicki to jeden z dwóch ukraińskich regionów, które prowadzą współpracę partnerską z Województwem Kujawsko-Pomorskim. W poniedziałek Sejmik Województwa przyjął uchwałę w sprawie wsparcia rzeczowego Obwodu Chmielnickiego. Projekt uchwały w sprawie udzielenia pomocy wniósł do porządku obrad marszałek Piotr Całbecki.

Wiadomości z regionu