Jesteś tutaj: HomeBydgoszczLewica przypomina: ,,Depresja to jest choroba śmiertelna”

Lewica przypomina: ,,Depresja to jest choroba śmiertelna”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 23 luty 2021 16:40

- Jak pokazują ostatnie dane WHO – liczba osób objętych depresją gwałtownie wzrasta – przypomniał we wtorek Adam Hoffmann z bydgoskiej Lewicy. Na świecie dzień 23 lutego obchodzony jest jako Dzień Walki z Depresją. Działacze Lewicy zachęcali do wspierania inicjatywy mającej na celu zapewnienie opieki psychologicznej w każdej szkole.

Nasilenie depresji jest szczególnie silne w ostatnim czasie, bowiem epidemia COVID-19 ograniczyła nasze kontakty społeczne. Depresja w sposób szczególnie groźny w Polsce dotyka dzieci, nie ma bowiem tygodnia bez podejmowanych prób samobójczych - Psychiatria dziecięca i młodzieżowa wymaga priorytetowego wsparcia – zaznacza Michał Wysocki.

 

- Depresja to jest choroba śmiertelna – podkreśla Karolina Kozłowska z Lewicy - My jako dorośli powinniśmy toczyć ją za nasze dzieci, aby one nie musiały. Musimy otoczyć nasze dzieci opieką systemową i profilaktyką.

 

Fundacja na rzecz Praw Ucznia zgłosiła obywatelski projekt ustawy do Sejmu, który ma na celu zapewnienie finansowania przez państwo etatu psychologa dla każdej szkoły. W tych szkołach, gdzie opieka psychologiczna funkcjonuje, to jak wskazała Kozłowska, to na jednego psychologa przypada średnio aż 700 uczniów.

 

- Jako Lewica jesteśmy w tą akcję zaangażowani, ale w związku z epidemią ta zbiórka jest utrudniona – zaapelowała Kozłowska. Informacje o projekcie, w tym listy do zbierania podpisów są dostępne na stronie - http://ustawa.prawaucznia.pl

 

Warte obejrzenia

 • Włosi triumfują na Akademickich Mistrzostwa Europy na Kujawach

  Jezioro Gopło po raz trzeci było areną zmagań najlepszych akademickich wioślarzy do lat 23 w Europie. Zawody w Kruszwicy na półwyspie Rzępowskim odbywały się w sobotę i w niedziele, uczestnicy w pewnym sensie byli odcięci od świata, z uwagi na obostrzenia epidemiczne.

 • Derby dla Sportisu

  W meczu 5 kolejki IV ligi najciekawiej zapowiadał się pojedynek Chemika Bydgoszcz ze Sportisem Łochowo. Był to mecz bardzo zacięty, zakończony po myśli gości.

Wiadomości sportowe

   

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

 • Niemcy przewidują, że pandemia zakończy się wiosną

  "Jeśli nie pojawi się żaden nowy wariant wirusa, to na wiosnę pokonamy pandemię" - mówi federalny minister zdrowia Jens Spahn w środę w rozmowie z dziennikiem "Augsburger Allgemeine". Przestrzega jednocześnie przed lekceważeniem ryzyka zakażenia w obliczu obecnego spadku liczby zachorowań.

  Etykiety: covid19
 • Na Covid w Polsce chorują obecnie głównie niezaszczepieni

  Najwięcej zachorowań na COVID-19 jest w województwach, w których jest najmniej osób zaszczepionych przeciwko tej chorobie. Czwarta fala koronawirusa jest pandemią niezaszczepionych – powiedział w środę w radiu RMF FM prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski.

Wiadomości z regionu