Jesteś tutaj: HomeBydgoszczAmfiteatr na Wyspie Młyńskiej pozostaje już tylko na zdjęciach

Amfiteatr na Wyspie Młyńskiej pozostaje już tylko na zdjęciach

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 23 luty 2021 06:25
Amfiteatr na Wyspie Młyńskiej pozostaje już tylko na zdjęciach Fot: Bogusław Białas

Ruszyły prace rozbiórkowe amfiteatru na Wyspie Młyńskiej, który pełnił również funkcję toalety. Po amfiteatrze dzisiaj już niewiele zostało, pozostaje on już zatem tylko na zdjęcia. Decyzja o rozbiórce była podyktowana kończącą się rewitalizacją Młynów Rothera.

Amfiteatr powstał przed dekadą wraz z rewitalizacją Wyspy Młyńskiej. To miejsce na pewno swoje przeżyło – ze schodów amfiteatru mogliśmy oglądać m.in. inscenizację nadania Bydgoszczy praw miejskich, szereg wydarzeń muzycznych, jak międzynarodowe przeglądy orkiestr. Amfiteatrowi zdarzało się też wspierać Europejską Noc Muzeów, byś świadkiem prezentacji klubu piłkarskiego Zawiszy, a także ceremonii otwarcia lekkoatletycznych Mistrzostw Europy, choć wówczas nieco namieszał silny deszcz. Pod amfiteatrem gościli też różni politycy w ramach ogólnopolskich kampanii wyborczych, z różnym szczęściem.

 

Fot: Bogusław Białas

 

Amfiteatr spełniał przez lata swoją rolę zakrywając niszczejące Młyny Rothera, teraz gdy ich rewitalizacją jest na finiszu, przestrzenie Wyspa Młyńska się zmienia. Dużą atrakcją Młynów może być taras widokowy z widokiem na Wyspę Młyńską i Brdę, Widok z tarasu zakłócałby jednak amfiteatr, stąd też decyzja o jego rozbiórce.

 

Warte obejrzenia

 • Włosi triumfują na Akademickich Mistrzostwa Europy na Kujawach

  Jezioro Gopło po raz trzeci było areną zmagań najlepszych akademickich wioślarzy do lat 23 w Europie. Zawody w Kruszwicy na półwyspie Rzępowskim odbywały się w sobotę i w niedziele, uczestnicy w pewnym sensie byli odcięci od świata, z uwagi na obostrzenia epidemiczne.

 • Derby dla Sportisu

  W meczu 5 kolejki IV ligi najciekawiej zapowiadał się pojedynek Chemika Bydgoszcz ze Sportisem Łochowo. Był to mecz bardzo zacięty, zakończony po myśli gości.

Wiadomości sportowe

   

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

 • Niemcy przewidują, że pandemia zakończy się wiosną

  "Jeśli nie pojawi się żaden nowy wariant wirusa, to na wiosnę pokonamy pandemię" - mówi federalny minister zdrowia Jens Spahn w środę w rozmowie z dziennikiem "Augsburger Allgemeine". Przestrzega jednocześnie przed lekceważeniem ryzyka zakażenia w obliczu obecnego spadku liczby zachorowań.

  Etykiety: covid19
 • Na Covid w Polsce chorują obecnie głównie niezaszczepieni

  Najwięcej zachorowań na COVID-19 jest w województwach, w których jest najmniej osób zaszczepionych przeciwko tej chorobie. Czwarta fala koronawirusa jest pandemią niezaszczepionych – powiedział w środę w radiu RMF FM prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski.

Wiadomości z regionu