Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWeekend bez tramwajów na Kujawskiej

Weekend bez tramwajów na Kujawskiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 11 luty 2021 15:22
Weekend bez tramwajów na Kujawskiej Fot: Bogusław Białas

W sobotę i niedzielę (13 – 14 lutego) wyłączona z ruchu tramwajowego będzie ulica Kujawska. Wyłączenie ma związek z koniecznością wyłączenia zasilenia trakcyjnego, co z kolei związane jest z prowadzonymi inwestycjami. Wykonawca inwestycji planuje rozwiesić sieć trakcyjną na słupach przy ulicy Solskiego.

W ostatnim czasie na Rondzie Kujawskim, w kierunku ulicy Solskiego powstało 100 metrowe torowisko, wraz ze słupami trakcyjnymi. Odcinek ten służyć będzie za tzw. tor odstawczy, a docelowo ma być elementem planowanej linii tramwajowej w kierunku Ronda Grunwaldzkiego. Tory odstawcze pozwolą na techniczne zawracania tramwajów na Rondzie Kujawskim, co może się okazać pomocne, w przypadku wyłączenia czasowego torowiska np. z powodu wypadku.

 

Wykonawca inwestycji pomimo dość trudnego atmosferycznie tygodnia, nie zwolnił prac, dlatego są one kontynuowane. W weekend planowane jest rozwieszenie sieci trakcyjnej w kierunku torów odstawczych, co wiązać będzie się z koniecznością zawieszenia ruchu tramwajowego – z uwagi na wyłączenie trakcji energetycznej. Planuje się przeprowadzić to w weekend, gdy ruch tramwajowy jest mniejszy.

 

Linie tramwajowe 2 i 9 będą w sobotę i w niedzielę kierowane z Ronda Jagiellonów do Ronda Fordońskiego a stąd na Toruńską i Perłową. Linia nr 11 będzie zawieszona. ZDMiKP chce zrekompensować bydgoszczanom wyłączenie tramwajów uruchomieniem na te dwa dni autobusu ,,za T”, który co 15 minut będzie kursował pomiędzy Rondem Jagiellonów a Kapuściskami.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Decyzja środowiskowa może opóźnić budowę S-10 w kierunku na Szczecin (raport)

  Dużo uwagi poświęca się odcinkowi Bydgoszcz – Toruń drogi ekspresowej S-10, głównie za sprawą bardzo dużej ilości wypadków, w tym też śmiertelnych. Docelowo droga ekspresowa S-10 ma połączyć Szczecin z Bydgoszczą i Warszawą, O ile w przypadku odcinka Bydgoszcz – Toruń kończy się etap związany z podpisywaniem umów z wykonawcami i w przyszłym roku może ruszyć budowa, to odcinek zachodni Bydgoszcz – Wyrzysk utknął na etapie postępowania o decyzję środowiskową.

 • Dywagacje o bilecie za 50 zł. Dzisiaj to już musztarda po obiedzie

  Od kilku miesięcy w Niemczech obowiązuje bilet miesięczny po 9 euro, który pozwala korzystać z pociągów, autobusów, tramwajów, czy metra. Temat pojawił się też w polskich mediach, stąd też nie powinno dziwić nikogo, że również wśród polityków pojawił się pomysł, aby go wdrożyć w Polsce – partia Szymona Hołowni Polska2050 wyszła nawet wprost z propozycją takiego biletu za 50 zł na drodze interpelacji poselskich.

Wiadomości z regionu