Jesteś tutaj: HomeBydgoszczŚcigał kibiców za transparenty, teraz radzi innemu politykowi, aby transparentami się nie przejmował

Ścigał kibiców za transparenty, teraz radzi innemu politykowi, aby transparentami się nie przejmował

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 10 luty 2021 06:45

,,Od lat każdy w Bydgoszczy słyszał, że w Bydgoszczy jest Zawisza. Teraz mamy prezydenta, który o tym nie pamięta” - takiej treści transparent pojawił się 2009 roku na stadionie Zawiszy, podczas ceremonii otwarcia Mistrzostw Świata Juniorów w lekkiej atletyce. Po doniesieniu do prokuratury ówczesnego prezydenta Konstantego Dombrowicza, transparentami zajęły się organy ścigania

 

Kibice w ten sposób protestowali przeciwko zmianie nazwy ze Stadionu Zawiszy na Stadion Miejski. Sprawa transparentów trafiła do sądów, ale ostatecznie zakończyła się po myśli kibiców. Ostatecznie, tuż przed wyborami, sam Dombrowicz wycofał się ze zmiany nazwy stadionu.

 

Transparentami ,,nie ma co się przejmować”

Prawem każdego polityka jest to, że może zawsze zweryfikować poglądy i wyciągać życiowe lekcje. W ostatnim czasie mamy spór mieszkańców ulicy Meysnera w Smukale z dyrekcją Kujawsko-Pomorskiego Centrum Pulmonologi i marszałkiem województwa. O sprawie szerzej piszemy -

 

Mieszkańcy w ramach protestu obwiesili budynek mieszkalny transparentami, na jednym z nich czytamy -,, fałszerstwem marszałka Całbeckiego i dyrektor Brodowskiej."

 

 

Do wywieszenia transparentów przez mieszkańców odniósł się radny wojewódzki Konstanty Dombrowicz, na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa, z pewną radą do marszałka - Niekiedy na jakimś banerze wisimy i nie ma się tym co przejmować.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Nowy Jedwabny Szlak, odbudowa Ukrainy i Węzeł Logistyczny Bydgoszcz

  Wybuch wojny na Ukrainie sprawił, że na polsko-białoruskiej granicy w Małaszewicach, gdzie biegła do tej pory główna nitka Nowego Jedwabnego Szlaku, przeładunki w pierwszym półroczu bieżącego roku spadły o 19,2% (wynika z analizy Urzędu Transportu Kolejowego). Ostatnie miesiące pokazują, że ta nitka przez Białoruś, Rosję i Kazachstan nie jest pozbawiona ryzyk, a co za tym idzie trzeba patrzeć też na alternatywne szlaki. Czy bydgoski węzeł logistyczny ma szansę być ważnym centrum w wymianie handlowej Europa-Azja, m.in. temu zagadnieniu poświęcony jest ostatni raport Nowego Bursztynowego Szlaku.

 • Wciąż dwa odcinki S-10 między Bydgoszczą i Toruniem bez umów

  Do końca maja Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planowała podpisać umowy na budowę drogi ekspresowej S-10 między Bydgoszczą i Toruniem. Mamy sierpień i wciąż dwa odcinki, czyli 50% celu, nie zostały zrealizowane. Musimy się liczyć z tym, że te kilka tygodni opóźnienia przełoży się też na opóźnienia w realizacji inwestycji.

Wiadomości z regionu