Jesteś tutaj: HomeBydgoszczUlica Focha została na kilkadziesiąt minut zablokowana przez manifestujących. Otoczyła ich policja

Ulica Focha została na kilkadziesiąt minut zablokowana przez manifestujących. Otoczyła ich policja

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 01 luty 2021 22:24

W poniedziałek, kolejny dzień, protestowano przeciwko opublikowanemu w ubiegłym tygodniu orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, zakazującego aborcji eugenicznej. W zgromadzeniu udział wzięło około 50 osób, policjantów pilnujących zgromadzenia było najprawdopodobniej znacznie więcej, tylko w Starym Porcie zaparkowanych było 9 dużych radiowozów.

,,Aborcja nie policja” - takie było hasło poniedziałkowego protestu, który rozpoczął się przy ulicy Gdańskiej, pod siedzibą Prawa i Sprawiedliwości. Padały gorzkie słowa wobec piątkowych działań policyjnych, o których przez cały poniedziałek mówiły ogólnopolskie media. Następnie zgromadzeni chodnikiem przeszli w kierunku ulicy Focha, zaś przechodząc na pasach, w pewnym momencie się zatrzymali i usiedli na jezdni, blokując ruch.

 

Policja kilkukrotnie wezwała uczestników do zejścia z jezdni, do czego duża część uczestników się dostosowała schodząc na chodnik. Po chwili kilkudziesięciu funkcjonariuszy otoczyło osoby pozostałe na środku jezdni i wezwali do przygotowania dokumentów tożsamości, w celu przeprowadzenia czynności legitymowania. Wśród osób pozostałych był przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Rady Miasta Bydgoszczy, radny Robert Langowski. Nie doszło jednak do przepychanek, a w pewnym momencie uczestnicy zgromadzenia postanowili zejść z jezdni i wyruszyć w kierunku Starego Rynku.

 

Do blokowani jezdni doszło także później na Wełnianym Rynku.

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Kolej odzyskała pasażerów po pandemii

  W roku 2022 zniesiony został stan zagrożenia epidemicznego, jednocześnie wzrost cen paliwa spowodowany wojną na Ukrainie sprawił, że część osób zdecydowało się na podróżowanie transportem zbiorowym. Urząd Transportu Cywilnego podsumował 2022 rok w przewozach – był on pod względem liczby pasażerów lepszy od 2019 roku, czyli ostatniego przed pandemią

  Etykiety: kolej
 • 154 mln zł to pierwsze podsumowanie Finału WOŚP

  Na koniec niedzieli Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podała, że udało się zebrać podczas 31. Finału ponad 154 mln i 606 tys. zł – jest to kwota o ponad 18 mln większa niż bilans zamknięcia ubiegłorocznego finału, zatem można mówić o nowym rekordzie. Oczywiście to nie koniec, bo wciąż środki spływają, trwa też jeszcze wiele aukcji, zatem na pewno ta kwota będzie ostatecznie znacznie wyższa.

Wiadomości z regionu