Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPopek zaśpiewał w bydgoskim ,,internetowym” koncercie WOŚP

Popek zaśpiewał w bydgoskim ,,internetowym” koncercie WOŚP

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 31 styczeń 2021 19:48

Zamknięte kawiarnie i restauracje, nieczynne galerie handlowe – to krajobraz ostatnich tygodni, który narzuciła nam epidemia COVID-19, w takiej sytuacji nie mogło być mowy organizacji koncertu plenerowego Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, tak jak to było w ostatnich latach. Zresztą koncertów zabraniają również przepisy. Pandemia sprawiła ,że wiele wydarzeń przeniosło się do internetu – w przestrzeni internetowej zaistniał zatem tegoroczny koncert w ramach 29. Finału WOŚP.

 

W Bydgoszczy Orkiestra grała w Miejskim Centrum Kultury, za pośrednictwem transmisji na żywo w serwisie YouTube. Wystąpili dzisiaj: Szkoła tańca Bohema, Adam Perzan, Corey Sanders, Remigiusz Kuźmiński Sztywny Pal Azji, BydziaComBand, Kubańczyk i Popek.

 

 

Osoby, które postanowiły w niedzielę wyjść na ulicę, aby się przespacerować, czy odwiedzić sklepy wielkopowierzchniowe (przypada dzisiaj niedziela handlowa), mogły napotkać się na wolontariuszy kwestujących na rzecz WOŚP. W tym roku popularne są też puszki internetowe, gdzie można wesprzeć WOŚP nie wychodząc z domu. Wiele sklepów od kilku tygodni kwestuje też zachęcając do wrzucenia kilku złotych do puszki przy kasie. Z powodu dość nietypowej formuły, zapewne wstępne bydgoskie rozliczenie 29. Finału WOŚP pojawi się za kilka dni.

 

Na godzinę 20 w niedzielę WOŚP zebrał w skali Polski 82,3 mln zł. Zapewne rekordu z ubiegłego roku – ponad 186 mln zł nie uda się pobić, ale jak przyznaje dyrygent Orkiestry Jerzy Owsiak – wiele osób boryka się ze skutkami recesji, są przedsiębiorcy nie mogący prowadzić swojej działalności normalnie, stąd też nasze możliwości pomocy są mniejsze niż w ubiegłych latach.

 

Warte obejrzenia

  • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

    W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

  • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

    Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
    Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu