Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRatusz chce zapewnić pojemnik na śmieci każdej nieruchomości. Ma to pozwolić uniknąć perturbacji w przyszłości

Ratusz chce zapewnić pojemnik na śmieci każdej nieruchomości. Ma to pozwolić uniknąć perturbacji w przyszłości

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 21 styczeń 2021 00:07

Jedną z kilku przyczyn dużego chaosu z odbiorem odpadów jesienią, było niedogadanie się schodzącej z trzech sektorów firmy Remondis z firmą wchodzącą w jej miejsce – Komunalnikiem. Pierwszy podmiot zabrał pojemniki w większości adresów już kilka dni przed 31 marca, drugi zaczął swoje ustawiać dopiero po 1 kwietnia, niekiedy nawet z kilkutygodniowym opóźnieniem. Na przyszłość takim sytuacjom zaradzić ma doprowadzenie do stanu, iż wszystkie pojemniki na śmieci będą własnością samorządu, operatorzy zajmowaliby się zaś tylko ich opróżnianiem.

Pojemniki dla wszystkich nieruchomości miałaby zakupić miejska spółka ProNatura, prezydent wniósł o zgodę Rady Miasta na powierzenie tego zadania tej spółce. Zgoda ta będzie głosowana w przyszłą środę, podczas sesji on-line.

 

Zaproponowane w uchwale rozwiązanie umożliwia stabilizację, utrzymanie czystości i porządku oraz zwiększenie komfortu mieszkańców Miasta Bydgoszczy. Skutkować ono będzie zabezpieczeniem wszystkich nieruchomości w trwałe i nieprzerwane wyposażenie w pojemniki przeznaczone do zbierania odpadów komunalnych bez względu na rozstrzygnięcia przetargów na transport i odbiór odpadów, które mogą spowodować częste zmiany operatorów na danym sektorze, a co za tym idzie wymianę pojemników – napisano w uzasadnieniu do projektu przedmiotowej uchwały.

 

Nowe regulacje obowiązywałyby jednak od 2024 roku, gdy skończą się umowy z dotychczasowymi operatorami. Zapewnienie pojemników jest częścią obowiązujących umów. Nowe umowy, które będą obowiązywać od 1 stycznia 2024 roku będą już zakładać wykonywanie usługi w oparciu o miejskie pojemniki. Nie powinno to przełożyć się na wzrost kosztów dla miasta, z tytułu konieczności zakupu pojemników, bowiem wykonawcy po 2024 roku nie otrzymają wynagrodzenia za zapewnienie pojemników, ale jedynie za sam odbiór odpadów.

 

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Bydgoski europoseł dał pożywkę Rosji. Usunął swój wpis

  W ubiegłym tygodniu doszło do wybuchów w gazociągach Nord Stream 1 i 2, których istnienie było niekorzystne dla Polski. NATO oskarża o to Rosję zarzucając dywersję, strona rosyjska z kolei próbuje zrzucić odpowiedzialność na zachód. W tym całym zamieszaniu pojawia się też reprezentujący kujawsko-pomorskie w Parlamencie Europejskim Radosław Sikorski z wpisem na Twitterze, który wręcz wywołał międzynarodowy skandal.

  Etykiety: Radosław Sikorski
 • Sytuacja epidemiczna według raportu utrzymuje się w kujawsko-pomorskim na stabilnym poziomie (podsumowanie września)

  Przez okres września stwierdzono w województwie kujawsko-pomorskim ponad 4,2 tys. zakażeń COVID-19, jak się porówna te dane z sierpniem, to jest to o ok. 800 zakażeń mniej. W drugiej połowie września notowano jednak więcej zakażeń niż w pierwszej, co pokazuje na pewną tendencję wzrostową, ale trzeba też zaznaczyć, że dość niewielką.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu