Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW przyszłym tygodniu wrócą pociągi do Chełmży

W przyszłym tygodniu wrócą pociągi do Chełmży

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 13 styczeń 2021 12:24

Od poniedziałku 18 stycznia ponownie będą jeździły pociągi relacji Bydgoszcz Główna – Unisław Pomorski – Chełmża. Arriva planuje w dni robocze od poniedziałku do piątku 4 pary pociągów dziennie na tej trasie. Likwidacja tego połączenia była krytykowana przez wiele środowisk.

 

Obecnie pociągi zastąpione są autobusami, ale jak pisaliśmy w ubiegłym tygodniu są one z punktu pasażera mniej atrakcyjne – z jednej strony nie ma możliwości aby wsiąść lub wysiąść z autobusu w Fordonie, ponadto podróż trwa znacznie dłużej.

 

Linia do Chełmży wiedzie przez cały Fordon, stąd też po tymczasowej likwidacji tego połączenia, ruch kolejowy w Fordonie został całkowicie wstrzymany.

 

Arriva od poniedziałku przywróci również 3 kursy na linii Laskowice Pomorskie – Czersk, będą one jeździć od poniedziałku do piątku.

 

Przewoźnik planuje również podnieś o około 10% ceny biletów, za zgodą Zarządu Województwa, który jest organizatorem przewozów kolejowych w naszym województwie.

 

Aktualizacja: Przewoźnik Arriva wycofał się z tej informacji, rozmowy wciąż mają być prowadzone.

Warte obejrzenia

 • Mamy Mistrza Świata w Karate Kyokushin

  W weekend w Tauron Arena w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Świata w Karate Kyokushin, które wygrał Paweł Stasiński, na co dzień uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Inowrocławiu, trenujący w Bydgoskim Klubie Kyokushin. Jego przygoda z tym sportem trwa od 2017 roku.

 • Czy i kto kogo uderzył na meczu IV ligi w Inowrocławiu?

  W sobotę Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko w stosunku 1:6 z Pogonią Mogilno. To jednak nie o wyniku meczu dyskutuje się po tym meczu, ale o tym co działo się w pomieszczeniach klubowych. O sprawie pisze m.in. portal Telewizji Polskiej.

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

 • Szczepienia znowu zwalniają (raport szczegółowy)

  W ostatnim tygodniu pierwszą lub drugą dawką szczepionki w kujawsko-pomorskim zaszczepiło się ponad 11,4 tys. osób. Niestety od 12 listopada nie są udostępniane dane o trzeciej dawce i dawkach przypominających, stąd też nie wiemy ile tak naprawdę odbywa się szczepień.

 • Kujawsko-pomorski wątek afery mailowej pokazuje dobitnie jak wygląda kuchnia polityczna

  Od kilku miesięcy ujawniana jest korespondencja ministra Michała Dworczyka, politycy PiS sprawy nie chcą komentować, w tym także zanegować autentyczności ujawnianych treści. Wiele wiadomości udało się jednak potwierdzić. Wczoraj ujawniono korespondencję pomiędzy ministrem Łukaszem Schreiberem i wspomnianym ministrem Dworczykiem.

Wiadomości z regionu