Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRadny pyta czy WOŚP przynosi Bydgoszczy straty

Radny pyta czy WOŚP przynosi Bydgoszczy straty

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 31 grudzień 2020 06:47
Radny pyta czy WOŚP przynosi Bydgoszczy straty Fot: WOŚP

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w 2021 roku odbędzie się wyjątkowo pod koniec stycznia, z uwagi na obowiązującą do 17 stycznia ,,narodową kwarantannę”. Przy okazji każdego Finału WOŚP pojawia się w przestrzeni publicznej dyskusja o ,,dyrygencie” dzieła Jerzym Owsiaku, który nie słynie z sympatii do polityków partii rządzącej, którzy z kolei w dużej mierze negatywnie oceniają WOŚP.

 

Tuż przed świętami radny Krystian Frelichowski z PiS złożył interpelację, w której pytał o to jakie koszty poniosło miasto wspierając organizację finału w 2019 roku, o zebrane w Bydgoszczy środki i sprzęt jaki Fundacja WOŚP przekazała do Bydgoszczy.

 

Pytania te zmierzają do ustalenia czy środki przekazane na WOŚP przynoszą zyski, straty, czy też się bilansują - napisał w interpelacji.

 

Odpowiedzi udzielił zastępca prezydenta Michał Sztybel, który poinformował, że w 2019 roku na wsparcie organizacji koncertów w ramach promocji miasta przekazano 30 tys. zł. Jak wynika z oficjalnych rozliczeń bydgoskich sztabów WOŚP zebrano ponad 0,5 mln zł w Bydgoszczy.

 

Sprzęt liczony w milionach

Fundacja WOŚP wspiera głównie szpitale, stąd też są darowizny przekazywane bezpośrednio do placówek służby zdrowia, z pominięciem Urzędu Miasta. Zastępca prezydenta radnemu udostępnił link, w którym Fundacja WOŚP rozlicza się z darowizn przekazanych bydgoskim szpitalom. Podległy ratuszowi Szpital Miejski od początku ,,grania” przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy otrzymał ponad 900 tys zł. Największymi beneficjentami pomocy z WOŚP były jednak szpitale uniwersytecie – Szpital im .Jurasza otrzymał sprzęt warty ponad 3,5 mln zł, natomiast Szpital im. Biziela prawie 2,5 mln zł

 

Przed miesiącem radny Krystian Frelichowski zasłynął na sesji Rady Miasta porównaniem funduszy strukturalnych z Unii Europejskiej do ,,judaszowych srebrników”.

 

Warte obejrzenia

 • Włosi triumfują na Akademickich Mistrzostwa Europy na Kujawach

  Jezioro Gopło po raz trzeci było areną zmagań najlepszych akademickich wioślarzy do lat 23 w Europie. Zawody w Kruszwicy na półwyspie Rzępowskim odbywały się w sobotę i w niedziele, uczestnicy w pewnym sensie byli odcięci od świata, z uwagi na obostrzenia epidemiczne.

 • Derby dla Sportisu

  W meczu 5 kolejki IV ligi najciekawiej zapowiadał się pojedynek Chemika Bydgoszcz ze Sportisem Łochowo. Był to mecz bardzo zacięty, zakończony po myśli gości.

Wiadomości sportowe

   

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

 • Niemcy przewidują, że pandemia zakończy się wiosną

  "Jeśli nie pojawi się żaden nowy wariant wirusa, to na wiosnę pokonamy pandemię" - mówi federalny minister zdrowia Jens Spahn w środę w rozmowie z dziennikiem "Augsburger Allgemeine". Przestrzega jednocześnie przed lekceważeniem ryzyka zakażenia w obliczu obecnego spadku liczby zachorowań.

  Etykiety: covid19
 • Na Covid w Polsce chorują obecnie głównie niezaszczepieni

  Najwięcej zachorowań na COVID-19 jest w województwach, w których jest najmniej osób zaszczepionych przeciwko tej chorobie. Czwarta fala koronawirusa jest pandemią niezaszczepionych – powiedział w środę w radiu RMF FM prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski.

Wiadomości z regionu