Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWiadukt wzdłuż Wojska Polskiego do rozbiórki

Wiadukt wzdłuż Wojska Polskiego do rozbiórki

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 31 grudzień 2020 00:28
Przebudowa południowego wiaduktu Przebudowa południowego wiaduktu Fot: Bogusław Białas / 2016

Bydgoszcz ma ostatnio pecha co do stanu obiektów mostowych – czekamy wciąż na opinie, które dać ma odpowiedź co dalej z Wiaduktami Warszawskimi prowadzącymi do Fordonu, ale rokowania nie są najlepsze, bowiem jak przyznają drogowcy w latach 70. zdecydowano się je zbudować w wadliwej technologii, z której szybko w PRL się wycofano. Trwają też analizy dotyczące stanu Mostu Uniwersyteckiego, jest też problem z północnym wiaduktem wzdłuż alei Wojska Polskiego, nad alejami Jana Pawła II.

Południowy wiadukt przeszedł kilka lat temu gruntowny remont. W przypadku wiaduktu północnego ostatnio pojawiły się pod nim specjalne podpory, które mają wzmocnić jego nośność, wprowadzono także ograniczenia dotyczące prędkości i tonażu pojazdów.

 

W środę 30 grudnia ogłoszono przetarg na rozbiórkę północnego wiaduktu wraz z budową nowego. Oferty powinny być złożone do 25 stycznia, tego dnia dowiemy się za jaką kwotę wykonawcy są wstanie wykonać zamówienie i w jakim czasie. Czas realizacji inwestycji będzie wpływał aż na 40% oceny oferty. W ogłoszeniu przetargowym pojawia się zapis, że inwestycja powinna zakończyć się najpóźniej 31 maja 2022 roku.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Urząd Marszałkowski nie rozstrzygnie przetargu kolejowego do 12 grudnia

    Marszałek województwa po raz kolejny się przeliczył w swoim optymizmie, gdy pod koniec sierpnia na Sejmiku Województwa zapewniał, że przetarg na obsługę połączeń kolejowych zostanie rozstrzygnięty przed 12 grudnia. Wówczas niektórzy radni mieli wątpliwości, że zbyt długo zwlekano z przetargiem i po prostu nie starczy czasu. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że sceptycy mieli rację.

    Etykiety: kolej
  • Trzy województwa generują ponad połowę zakażeń dla całej Polski

    We wtorkowym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o blisko 4 tys. zakażeń co jest rekordem jeżeli chodzi o drugie półrocze 2021 roku. W województwie kujawsko-pomorskim jest to 126 zakażeń, najwięcej od maja, ale jak spojrzymy na województwo lubelskie, gdzie jest 998 zakażeń, to nie jest to wielki wynik.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu