Jesteś tutaj: HomeBydgoszczByły prorektor UTP ponownie zasiądzie w ławie oskarżonych

Były prorektor UTP ponownie zasiądzie w ławie oskarżonych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 29 grudzień 2020 07:14

W październiku 2015 roku w kampusie Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego odbywała się impreza otrzęsinowa, która z uwagi na rażące zaniedbania organizacyjne zakończyła się tragicznie śmiercią trójki studentów – 24-latki, 20-latki i 19-latka. Przed rokiem Sąd Okręgowy w Bydgoszczy skazał w tej sprawie trzy osoby, które wniosły do wyroku apelację, również apelację złożyła prokuratura, w związku uniewinnieniem czwartego z oskarżonych. Wczoraj zapadł wyrok Sądu Apelacyjnego w Gdańsku.

 

W grudniu 2019 roku Sąd Okręgowy skazał byłą przewodniczącą samorządu studenckiego na rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata, byłego rektora uczelni na 6 miesięcy więzienia w zawieszeniu na rok oraz kierownika ochrony na 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu na rok. Cała trójka od wyroku się odwołała wnosząc o ponowne zbadanie sprawy. Sąd Apelacyjny w Gdańsku apelację odrzucił, tym samym tamten wyrok stał się prawomocny.

 

Sąd Okręgowy w ubiegłym roku uniewinnił natomiast oskarżanego przez prokuraturę prorektora UTP. Sąd Apelacyjny uwzględnił apelację, nakazując ponowne przeprowadzenie procesu, tym samym były prorektor Janusz P. ponownie zasiądzie na ławie oskarżonych.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu