Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrzez Rondo Grunwaldzkie już bez większych utrudnień

Przez Rondo Grunwaldzkie już bez większych utrudnień

Napisał  Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 28 grudzień 2020 12:21
Przez Rondo Grunwaldzkie już bez większych utrudnień Fot: Bogusław Białas

Na tydzień przed świętami podnosiliśmy, że prace drogowe na ulicy Focha się przedłużają, co utrudniało przejazd przez Rondo Grunwaldzkie, głównie z powodu zwężenia przy zjeździe na Focha. Kilka dni temu ten etap prac dobiegł końca i przejazd przez rondo ponownie jest płynny. Jadąc w kierunku Focha należy jednak wciąż zachowywać szczególną ostrożność.

Celem prac była przebudowa ciągu pieszego, w ramach którego powstanie również ścieżka rowerowa, będąca główny powodem działań inwestycyjnych. Teraz pozostają już jedynie prace wykończeniowe, które nie powinny już ingerować w ruch drogowy. Wartość kończonej inwestycji to 2,7 mln zł.

 

 

W planach kolejne etapy

Według założeń bydgoskich drogowców planuje się w przyszłości zbudować skarpę umożliwiającą zjazd rowerem na bulwar przy Operze Nova, po północnej stronie Focha zaś zjazd na Śródmieście w kierunku ulicy Marcinkowskiego. Te założenia próbowano ująć w jednym zadaniu inwestycyjnym wraz z zakończoną inwestycją, ale z uwagi na trudności ze znalezieniem wykonawców w akceptowalnym dla ratusza budżecie, postanowiono zadanie inwestycyjne podzielić. Również przy Mostach Solidarności ma powstać przejazd dla rowerzystów przecinający ulicę Focha.

 

Kolejny, już dalszy etap, zakłada również budowę przejazdu dla rowerzystów przez Focha, który połączy ulicę Mostową z Gdańską.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu