Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSchreiber: Nie ma wymówki, aby inwestycje w drogi gruntowe nie ruszyły z impetem

Schreiber: Nie ma wymówki, aby inwestycje w drogi gruntowe nie ruszyły z impetem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 22 grudzień 2020 13:43

Kilka dni temu informowaliśmy, że zakończyły się prace w parlamencie nad zmianami w zasadach funkcjonowania Rządowego Funduszu Dróg Lokalnych (wcześniej Fundusz Dróg Lokalnych), na mocy których również miasta wojewódzkie będą mogły aplikować po rządowe wsparcie. Ustawa czeka jeszcze tylko na podpis prezydenta Andrzeja Dudy. Zdaniem ministra Łukasza Schreibera, powinno przełożyć się to więcej utwardzanych dróg lokalnych w Bydgoszczy i w Toruniu.

Pierwszy raz obietnicę rozszerzenia programu o miasta wojewódzkie premier Mateusz Morawiecki złożył w czerwcu na rynku w Starym Fordonie.

 

- Od początku funkcjonowania tego programu on był dla nich niedostępny – wyjaśnia minister Łukasz Schreiber - To jest dodatkowa pula, to nie jest wydzielenie z tamtej, to nie jest więc nikomu zabranie.

 

Rząd planuje na każdą edycję Rządowego Funduszu Dróg Lokalnych, w ramach nowej kategorii ,,inwestycji miejskich” przeznaczać rocznie 1 mld zł, jeden beneficjent może uzyskać do 30 mln zł na edycję, musi zapewnić jednak przynajmniej 20% wkładu własnego.

 

- Po to, abyśmy te drogi gruntowe, żeby można było pozwolić na to, aby z tym problemem – wstydliwym w moim przekonaniu – o którym jako radni i posłowie Prawa i Sprawiedliwości mówiliśmy – wskazywał Schreiber. Utwardzanie dróg gruntowych nie jest priorytetem bydgoskiego ratusza, są dzielnice, gdy tych dróg do utwardzenia jest stosunkowo dużo.

 

- Nie ma wymówki, aby te inwestycje nie ruszyły z impetem, więc będziemy to monitorowali – podkreślał minister Schreiber.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Województwo Kujawsko-Pomorskie wspomoże specjalistycznym wyposażeniem Obwód Chmielnicki

  Obwód Chmielnicki to jeden z dwóch ukraińskich regionów, które prowadzą współpracę partnerską z Województwem Kujawsko-Pomorskim. W poniedziałek Sejmik Województwa przyjął uchwałę w sprawie wsparcia rzeczowego Obwodu Chmielnickiego. Projekt uchwały w sprawie udzielenia pomocy wniósł do porządku obrad marszałek Piotr Całbecki.

 • Na kujawsko-pomorskiej kolei najprawdopodobniej zostanie zachowany status quo

  W poniedziałek nastąpiło długo otwarte otwarcie ofert w przetargu kolejowym, który ma zdecydować o podziale rynku w przewozach regionalnych od grudnia bieżącego roku do grudnia aż 2030 roku. Ze złożonych ofert wynika, że najprawdopodobniej wiele się nie zmieni i dalej będzie obowiązywał podział na linie obsługiwane przez Polregio i Arrivę.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu