Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSamorządowcy od Gowina: Polska to także Unia Europejska

Samorządowcy od Gowina: Polska to także Unia Europejska

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 14 grudzień 2020 20:34

Porównywanie Unii Europejskiej do ciała obcego, ,,niemal wrogiego kraju” - to obce nastawienia dla radnego wojewódzkiego Adama Banaszaka oraz struktur Porozumienia Jarosława Gowina, które na poniedziałkowej konferencji prasowej wyraziło uznanie, iż udało się na szczycie UE osiągnąć kompromis, dzięki czemu do naszego regionu trafią wkrótce duże środki. Pod koniec listopada na sesji Rady Miasta Bydgoszczy dwójka radnych PiS sugerowała, że za fundusze z Unii Europejskiej niektórzy chcą sprzedać suwerenność Polski.

 

Nie sposób nie zauważyć, że poniedziałkowa konferencja była adresowana do tej części obozu Zjednoczonej Prawicy, która prezentuję negatywną narrację co do Unii Europejskiej – Jesteśmy częścią Unii Europejskiej, jesteśmy jej elementem, tak naprawdę Polska to także Unia Europejska. Kiedy słyszę czasem w mediach, czy w dyskusji, że mówi się Unii Europejskiej jak o jakimś ciele obcym, z którego należy coś wyszarpać, wynegocjować w twardej bitwie, niemalże jak z wrogim krajem, dla mnie jest to zupełnie obce, tak jak dla całego ugrupowania – mówił lider kujawsko-pomorskiego Porozumienia Adam Banaszak. Konferencja odbyła się przed Mostem Uniwersyteckim w Bydgoszczy, który powstał za środki z Unii Europejskiej.

 

- Fundusze z Unii to nie są ,,judaszowe srebrniki”, a ,,weto albo śmierć” od początku była fałszywą alternatywa – podkreślał Paweł Przepióra z bydgoskich struktur Porozumienia. Fundusze europejskie do ,,judaszowych srebrników” na listopadowej sesji Rady Miasta przyrównał radny PiS Krystian Frelichowski. Wtórował mu na sesji radny Marcin Lewandowski, który porównywał radnych koalicji wręcz do zdrajców narodowych - ,,sprzedać suwerenność za pieniądze”.

 

- Nie chcemy być tymi, którzy ciągle nie mają nic do powiedzenia, tylko ciągle traktują Unię jak jak ciało obce, chcemy być w środku, chcemy być coraz mocniejsi i ważniejsza – mówił radny Banaszak.

 

- Polska jeżeli budżet wejdzie w życie otrzyma 770 mld zł, jest to ogromna suma, która pozwoli ruszyć polską gospodarkę i wyjść nam z kryzysu – zaznaczał inowrocławski radny Dobromir Szymański.

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Portal chwilowo zawieszony

  1 i 2 lutego nie pojawią sie żadne nowe treści na Portalu Kujawskim.  W ten sposób chcemy pokazać jakim zagrożeniem dla lokalnych mediów jest wydawanie przez Urząd Miasta Bydgoszczy swoich mediów, które nie muszą się liczyć z rachunkiem ekonomicznym. Bez prywatnych mediów, czytelnicy będą skazani jedynie na przekaz kreowany przez polityków, bez poruszania dla nich niewygodnych kwestii.

 • Kolej odzyskała pasażerów po pandemii

  W roku 2022 zniesiony został stan zagrożenia epidemicznego, jednocześnie wzrost cen paliwa spowodowany wojną na Ukrainie sprawił, że część osób zdecydowało się na podróżowanie transportem zbiorowym. Urząd Transportu Cywilnego podsumował 2022 rok w przewozach – był on pod względem liczby pasażerów lepszy od 2019 roku, czyli ostatniego przed pandemią

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu