Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSamorządowcy od Gowina: Polska to także Unia Europejska

Samorządowcy od Gowina: Polska to także Unia Europejska

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 14 grudzień 2020 20:34

Porównywanie Unii Europejskiej do ciała obcego, ,,niemal wrogiego kraju” - to obce nastawienia dla radnego wojewódzkiego Adama Banaszaka oraz struktur Porozumienia Jarosława Gowina, które na poniedziałkowej konferencji prasowej wyraziło uznanie, iż udało się na szczycie UE osiągnąć kompromis, dzięki czemu do naszego regionu trafią wkrótce duże środki. Pod koniec listopada na sesji Rady Miasta Bydgoszczy dwójka radnych PiS sugerowała, że za fundusze z Unii Europejskiej niektórzy chcą sprzedać suwerenność Polski.

 

Nie sposób nie zauważyć, że poniedziałkowa konferencja była adresowana do tej części obozu Zjednoczonej Prawicy, która prezentuję negatywną narrację co do Unii Europejskiej – Jesteśmy częścią Unii Europejskiej, jesteśmy jej elementem, tak naprawdę Polska to także Unia Europejska. Kiedy słyszę czasem w mediach, czy w dyskusji, że mówi się Unii Europejskiej jak o jakimś ciele obcym, z którego należy coś wyszarpać, wynegocjować w twardej bitwie, niemalże jak z wrogim krajem, dla mnie jest to zupełnie obce, tak jak dla całego ugrupowania – mówił lider kujawsko-pomorskiego Porozumienia Adam Banaszak. Konferencja odbyła się przed Mostem Uniwersyteckim w Bydgoszczy, który powstał za środki z Unii Europejskiej.

 

- Fundusze z Unii to nie są ,,judaszowe srebrniki”, a ,,weto albo śmierć” od początku była fałszywą alternatywa – podkreślał Paweł Przepióra z bydgoskich struktur Porozumienia. Fundusze europejskie do ,,judaszowych srebrników” na listopadowej sesji Rady Miasta przyrównał radny PiS Krystian Frelichowski. Wtórował mu na sesji radny Marcin Lewandowski, który porównywał radnych koalicji wręcz do zdrajców narodowych - ,,sprzedać suwerenność za pieniądze”.

 

- Nie chcemy być tymi, którzy ciągle nie mają nic do powiedzenia, tylko ciągle traktują Unię jak jak ciało obce, chcemy być w środku, chcemy być coraz mocniejsi i ważniejsza – mówił radny Banaszak.

 

- Polska jeżeli budżet wejdzie w życie otrzyma 770 mld zł, jest to ogromna suma, która pozwoli ruszyć polską gospodarkę i wyjść nam z kryzysu – zaznaczał inowrocławski radny Dobromir Szymański.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Województwo Kujawsko-Pomorskie wspomoże specjalistycznym wyposażeniem Obwód Chmielnicki

  Obwód Chmielnicki to jeden z dwóch ukraińskich regionów, które prowadzą współpracę partnerską z Województwem Kujawsko-Pomorskim. W poniedziałek Sejmik Województwa przyjął uchwałę w sprawie wsparcia rzeczowego Obwodu Chmielnickiego. Projekt uchwały w sprawie udzielenia pomocy wniósł do porządku obrad marszałek Piotr Całbecki.

 • Na kujawsko-pomorskiej kolei najprawdopodobniej zostanie zachowany status quo

  W poniedziałek nastąpiło długo otwarte otwarcie ofert w przetargu kolejowym, który ma zdecydować o podziale rynku w przewozach regionalnych od grudnia bieżącego roku do grudnia aż 2030 roku. Ze złożonych ofert wynika, że najprawdopodobniej wiele się nie zmieni i dalej będzie obowiązywał podział na linie obsługiwane przez Polregio i Arrivę.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu