Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWybrano wolontariuszy roku 2020

Wybrano wolontariuszy roku 2020

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 11 grudzień 2020 07:30

W środę w trybie zdalnym rozstrzygnięto bydgoski konkurs na Wolontariusza Roku 2020. W tym roku pojawiła się nowa kategoria – pomoc innym w przeciwdziałaniu skutkom COVID-19. Pandemia bowiem o ile sprawiła, że musimy borykać się z wieloma uciążliwościami, to również obudziła w wielu osobach bezinteresowne działanie dla innych.

- Serdecznie gratuluje wszystkim Wolontariuszkom i Wolontariuszom w naszym mieście. Te wyróżnienia mają charakter symboliczny, bo w dzisiejszych czasach każdy, kto chce bezinteresownie pomagać innym zasługuje na uznanie. Mamy świetne miejsce – Bydgoskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych i Wolontariat, które pomimo czasu społecznej izolacji tętni życiem. Życzę naszemu miastu, aby aktywnych wolontariuszy było jeszcze więcej – mówi prezydent Rafał Bruski

 

Kapituła w tym roku nagrodziła 5 Wolontariuszy:

• Kategoria Wolontariat dziecięcy: Dorota Grudziecka

• Kategoria Wolontariat młodzieżowy: Kamila Błajda

• Kategoria Wolontariat dorosły: Adam Jaworski

• Kategoria Opiekun Wolontariatu: Bożena Sałacińska

• Kategoria Wolontariat w zakresie przeciwdziałania skutkom COVID-19: Dominika Duszyńska

 

Są ludzie, którzy dobrowolnie i bez wynagrodzenia niosą pomoc, angażują się w pracę na rzecz osób i instytucji działających w różnych obszarach życia społecznego. Można ich spotkać m.in. w domach dziecka, hospicjach, domach pomocy społecznej, muzeach i schroniskach dla zwierząt. Pracują w instytucjach publicznych, organizacjach pozarządowych, placówkach kultury, sportu i wielu innych. To właśnie z myślą o nich organizujemy konkurs na Bydgoskiego Wolontariusza Roku. W tym roku, roku pandemii, szczególnie doceniamy wolontariuszy - bez ich zaangażowania nie udałoby się skutecznie pomagać choćby seniorom.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Wzrasta liczba zakażeń i zgonów spowodowanych COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W okresie od 1 do 13 sierpnia w naszym województwie stwierdzono blisko 2,1 tys. nowych zakażeń COVID-19, to około 300 więcej niż przez cały czerwiec, dynamika wzrostu zakażeń wynosi zatem ponad 100%. Jeszcze szybciej wzrastają zgony.

  Etykiety: covid19
 • Nowy Jedwabny Szlak, odbudowa Ukrainy i Węzeł Logistyczny Bydgoszcz

  Wybuch wojny na Ukrainie sprawił, że na polsko-białoruskiej granicy w Małaszewicach, gdzie biegła do tej pory główna nitka Nowego Jedwabnego Szlaku, przeładunki w pierwszym półroczu bieżącego roku spadły o 19,2% (wynika z analizy Urzędu Transportu Kolejowego). Ostatnie miesiące pokazują, że ta nitka przez Białoruś, Rosję i Kazachstan nie jest pozbawiona ryzyk, a co za tym idzie trzeba patrzeć też na alternatywne szlaki. Czy bydgoski węzeł logistyczny ma szansę być ważnym centrum w wymianie handlowej Europa-Azja, m.in. temu zagadnieniu poświęcony jest ostatni raport Nowego Bursztynowego Szlaku.

Wiadomości z regionu