Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDo obiegu trafi okolicznościowa Bydgoska Karta Miejska z wizerunkiem Lecha Wałęsy

Do obiegu trafi okolicznościowa Bydgoska Karta Miejska z wizerunkiem Lecha Wałęsy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 06 grudzień 2020 00:31
Wzór okolicznościowej BKM Wzór okolicznościowej BKM

W listopadzie Rada Miasta uchwaliła rok 2021 w Bydgoszczy jako rok Bydgoskiego Marca 81, z tek okazji Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej wprowadzi do obiegu okolicznościową Kartę Miejską, nawiązującą do tamtego jubileuszu. Karta będzie miała głównie wymiar kolekcjonerski.

Bydgoska Karta Miejska od wielu lat umożliwia kodowanie biletów okresowych w komunikacji publicznej, zastępując używane wcześniej znaczki miesięczne. Od kilku tygodni nie trzeba wyrabiać już co prawda BKM, bowiem kodowanie biletów okresowych umożliwiają także karty płatnicze w standardzie MasterCard.

 

Okolicznościowa BKM oparta jest o zdjęcie autorstwa Jerzego Kośnika, przedstawiające przemawiającego byłego prezydenta RP Lecha Wałęse na tle tłumów zgromadzonych w Starym Porcie oraz po drugiej stronie Brdy Rybim Rynku.

 

Na początku bieżącego roku do obiegu trafiła natomiast BKM z wizerunkiem wkraczających do Bydgoszczy wojsk polskich, w nawiązaniu do wydarzeń z 20 stycznia 1920 roku, gdy Bydgoszcz powróciła po zaborach do Polski.

 

W przeszłości komercyjną BKM wdrożył mBank, w ramach karty płatniczej, która przedstawiała centrum Bydgoszczy.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Urząd Marszałkowski nie rozstrzygnie przetargu kolejowego do 12 grudnia

    Marszałek województwa po raz kolejny się przeliczył w swoim optymizmie, gdy pod koniec sierpnia na Sejmiku Województwa zapewniał, że przetarg na obsługę połączeń kolejowych zostanie rozstrzygnięty przed 12 grudnia. Wówczas niektórzy radni mieli wątpliwości, że zbyt długo zwlekano z przetargiem i po prostu nie starczy czasu. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że sceptycy mieli rację.

    Etykiety: kolej
  • Trzy województwa generują ponad połowę zakażeń dla całej Polski

    We wtorkowym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o blisko 4 tys. zakażeń co jest rekordem jeżeli chodzi o drugie półrocze 2021 roku. W województwie kujawsko-pomorskim jest to 126 zakażeń, najwięcej od maja, ale jak spojrzymy na województwo lubelskie, gdzie jest 998 zakażeń, to nie jest to wielki wynik.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu