Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoski radny drzazgą w oku koalicji

Bydgoski radny drzazgą w oku koalicji

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 05 grudzień 2020 14:07

W klubie Koalicji Obywatelskiej w Sejmiku Województwa zaczynają się pojawiać głosy niezadowolenia z postawy radnego Romana Jasiakiewicza, byłego prezydenta Bydgoszczy. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że pojawiły się nawet sugestie dotyczące wykluczenia go z klubu.

Jasiakiewicz w ostatnim czasie mógł podpaść głosowaniem na komisjach przeciwko projektowi budżetu województwa na 2021 rok, zapewne budżetu w tym kształcie nie poprze również na posiedzeniu plenarnym. Na komisjach wskazywał brak zabezpieczenia środków dla realizacji rozbudowy Opery Nova i Filharmonii Pomorskiej. W ostatnim czasie ukazał się z nim też w Gazecie Wyborczej wywiad, w którym dość krytycznie wypowiadał się o polityce marszałka, który reprezentuje Koalicję Obywatelską.

 

W grudniu Sejmik Województwa planuje przyjąć również Strategię Rozwoju Województwa, nie można wykluczyć, że również tutaj Jasiakiewicz wyrazi sprzeciw, bowiem zapisów o ZIT bydgosko-toruńskim nie akceptuje bydgoski samorząd – prezydent Rafał Bruski i Rada Miasta Bydgoszczy.

 

Na razie raczej decyzje wobec Jasiakiewicza nie zostaną podjęte – jak się dowiadujemy nieoficjalnie, dużo zależeć będzie od jego postawy w grudniu w kwestii budżetu i strategii.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • To już ponad 170 dni wojny

  Pod koniec lutego wszystkich nas zaskoczyła rosyjska agresja na Ukrainę, było zszokowanie, być może też niedowierzanie, po kilku dniach okazało się, że Ukraińcy swoją walecznością, także za ogromną cenę, podjęli skuteczną obronę swojej suwerenności. Plan Rosjan zajęcia Kijowa w ciągu tygodnia się nie powiódł, ale wojna trwa dalej – nie budzi już takiego zainteresowania jak na początku, po prostu nam spowszedniała.

 • Wzrasta liczba zakażeń i zgonów spowodowanych COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W okresie od 1 do 13 sierpnia w naszym województwie stwierdzono blisko 2,1 tys. nowych zakażeń COVID-19, to około 300 więcej niż przez cały czerwiec, dynamika wzrostu zakażeń wynosi zatem ponad 100%. Jeszcze szybciej wzrastają zgony.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu