Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoski radny drzazgą w oku koalicji

Bydgoski radny drzazgą w oku koalicji

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 05 grudzień 2020 14:07

W klubie Koalicji Obywatelskiej w Sejmiku Województwa zaczynają się pojawiać głosy niezadowolenia z postawy radnego Romana Jasiakiewicza, byłego prezydenta Bydgoszczy. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że pojawiły się nawet sugestie dotyczące wykluczenia go z klubu.

Jasiakiewicz w ostatnim czasie mógł podpaść głosowaniem na komisjach przeciwko projektowi budżetu województwa na 2021 rok, zapewne budżetu w tym kształcie nie poprze również na posiedzeniu plenarnym. Na komisjach wskazywał brak zabezpieczenia środków dla realizacji rozbudowy Opery Nova i Filharmonii Pomorskiej. W ostatnim czasie ukazał się z nim też w Gazecie Wyborczej wywiad, w którym dość krytycznie wypowiadał się o polityce marszałka, który reprezentuje Koalicję Obywatelską.

 

W grudniu Sejmik Województwa planuje przyjąć również Strategię Rozwoju Województwa, nie można wykluczyć, że również tutaj Jasiakiewicz wyrazi sprzeciw, bowiem zapisów o ZIT bydgosko-toruńskim nie akceptuje bydgoski samorząd – prezydent Rafał Bruski i Rada Miasta Bydgoszczy.

 

Na razie raczej decyzje wobec Jasiakiewicza nie zostaną podjęte – jak się dowiadujemy nieoficjalnie, dużo zależeć będzie od jego postawy w grudniu w kwestii budżetu i strategii.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Urząd Marszałkowski nie rozstrzygnie przetargu kolejowego do 12 grudnia

    Marszałek województwa po raz kolejny się przeliczył w swoim optymizmie, gdy pod koniec sierpnia na Sejmiku Województwa zapewniał, że przetarg na obsługę połączeń kolejowych zostanie rozstrzygnięty przed 12 grudnia. Wówczas niektórzy radni mieli wątpliwości, że zbyt długo zwlekano z przetargiem i po prostu nie starczy czasu. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że sceptycy mieli rację.

    Etykiety: kolej
  • Trzy województwa generują ponad połowę zakażeń dla całej Polski

    We wtorkowym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o blisko 4 tys. zakażeń co jest rekordem jeżeli chodzi o drugie półrocze 2021 roku. W województwie kujawsko-pomorskim jest to 126 zakażeń, najwięcej od maja, ale jak spojrzymy na województwo lubelskie, gdzie jest 998 zakażeń, to nie jest to wielki wynik.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu